Škaredá Betty

• Česko Ošklivka Betty (viac)
USA, (2006–2010), 60 h 35 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Silvio Horta

Hudba:

Jeff Beal

America Ferrera, Eric Mabius, Tony Plana, Ana Ortiz, Becki Newton, Michael Urie, Mark Indelicato, Vanessa Williams, Judith Light, Ashley Jensen (viac)

Ve světě špičkové módy je image vším. Oblečení, které se určitou dobu zrovna nosí, může být za pár týdnů absolutně nemoderní. Jedinými stálicemi v tomto uspěchaném světě jsou superštíhlé krásky, které tyto oděvy oblékají. Může do této společnosti vůbec zapadnout úplně obyčejná dívka, mírně baculatá a tak trochu nezajímavá? Možná ano. Nebo alespoň Betty Suarez se o to snaží ze všech sil. Je to bystrá, pracovitá a svým způsobem i roztomilá mladá žena a právě svým kladným přístupem k práci si později získává respekt u kolegů i samotného syna magnáta módního časopisu s názvem „Mode“.

V americkém seriále inspirovaném kolumbijskou telenovelou „Yo Soy Betty La Fea“ září například America Ferrera (Sesterstvo putovních kalhot) v hlavní roli Betty nebo Rebecca Romijn (X-Men) jako Alexis. (delaware)

Majulenkaa

Šílené a zábavné zároveň. Po první sérii musím dát ****, ale uvidím, jak se to ještě vyvine dál. Mimochodem je to mnohem lepší než naše ubohá Ošklivka Katka. Edit: po více jak 2 letech jsem se pustila znovu do sledování Ugly Betty, musím říci, že je to jediný seriál, který si držel po celou dobu svého vysílání svůj standard. Ano sama jsem se divila, že mě sledování tohoto seriálu bavilo v každé epizodě se našel nějaký ten vtípek či scéna, která mě rozesmála. ()

Lyli

Z Ošklivek, se kterými jsem měla tu čest, je tahle nejlepší. Samotný seriál trošku paroduje sám sebe, což mu dost pomáhá…i když těžko říct, jestli to byl záměr. V porovnání s Kolumbijkou Betty, je to vážně občas vtipné. V porovnání s českou Ošklivkou (ano, ta hrůza na Primě), je to perla! Sice jsem neviděla všechny díly ani od jednoho, ale i tak s čistým svědomím můžu říct, že tenhle seroš to vyhrál. Takže ok, klidně se mi smějte, ale když to chytím v telce, podívám se ráda. ()

DandaPiper

Očividně většina z přítomných vůbec nepochopila, o čem seriál je. Stačí se jen mrknout na rozdíl v hodnocení jiných zemí. Ugly Betty se ani zdaleka nepodobá té známé telenovele a už vůbec ne tomu výplachu mozku, co byli schopni vymyslet našinci. Seriál právě tyto telenovely paroduje a nebere se téměř vůbec vážně, navíc je tak úžasně vtipnej a postavy si zamilujete snad všechny. Nikdy jsem to neviděl se žádným dabingem, tak nemůžu říct, jak ty vtipy vyzní u nás, ale myslím, že v dnešní době už se většina raději dívá v originálním znění. Seriál si rozhodně zaslouží nejméně tak 60-70procent. Když se chci pořádně a od srdce zasmát, pustím si Betty. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 64. ročník (za rok) 2006 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - America Ferrera + nominace (2) - 65. ročník 2007, 66. ročník 2008 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - America Ferrera ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. Seriál měl s původní předlohou společného velmi málo. Mezi mé oblíbené postavy patřili Justin a Wilhelmina. Kvalitativně se jedná o sestupnou tendenci. Ve výuce je většina epizod nepoužitelná. ()

• America Ferrara získala za svůj výkon v seriálu cenu Emmy v kategorii vynikající hlavní hrdinka komediálního seriálu a ve svých 23 letech cenu se stala nejmladší držitelkou tohoto ocenění. (Ruuzha)
  • Rodina Suarezovcov pochádza z Mexika, no žiaden herec, ktorý do tejto filmovej rodiny patrí, Mexičan nie je. America Ferrera, hoci sa narodila v USA, má honduraské korene, Tony Plana je Kubánec, Ana Ortiz z polovice Portoričanka a z polovice Írka a Mark Indelicato je z polovice Portoričan a z polovice Talian. (m.a.t.o.)
  • V nemecky hovoriacich krajinách seriál nezaznamenal úspech. Nemecká SAT 1 ho stiahla z vysielania po dvoch epizódach, rakúska ORF tak urobila po osemnástich. (m.a.t.o.)