Farář u svatého Dominika je laskavý a originální film, který získal sedm Oscarů včetně ocenění Nejlepšího herec (Bing Crosby), Nejlepší film a Nejlepší režie. Přidělení mladého kněze O'Malleyho (Crosby) na zastaralou farnost při kostele Svatého Dominika působí už od začátku problémy. Starý nerudný kněz Fizgibbon (Barry Fitzgerald) má o O'Malleym i jeho ideálech velmi nízké mínění. Ti dva se na ničem neshodnou. O'Malleyho nové metody ale osloví i nejdivočejší mladíky z okolí. Obyvatelé čtvrti si vezmou poslání kostela k srdci a jejich komunita se začne stmelovat. Farář u svatého Dominika je film plný krásné hudby od klasické "Ave Maria," v podání hvězdy Metropolitní opery Risë Stevense, přes bezstarostnou "Three Blind Mice" až po Oscarem oceněnou "Swinging on a Star." (oficiálny text distribútora)

C0r0ner

Příběh jako takový vůbec nebyl špatný, kdyby ovšem nějakých čtyřicet minut nezapláclo vyřvávání s klavírem, bez klavíru, o samotě, nebo ve sboru. V tu chvíli se mi panenky začaly stáčet dovnitř hlavy a hladina nudy se samozřejmě zvyšovala drastickým tempem. Škoda. 50% ()

danecek24

2. Zlatý Glóbus za rok 1944 - cena (3) - *Nejlepší film, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Barry Fitzgerald, *Nejlepší režie - Leo McCarey ()

lucascus

Bing Crosby jako faráž, kterého si zamilujete. Kdyby měly kostely takového faráře, je všude plno, dokonce i v Česku. Film není dokonalý ani bezchybný, za shlédnutí ale rozhodně stojí, především v dnešní uspěchané době. Vřele doporučuji. ()

CSSML

Milý, poklidný film. Vztah mladého a starého kněze je plný vtipných i dojemných okamžiků. Ovšem časté hudební vložky již tak pomale plynoucí děj téměř zastavují. Na konci film se lze stěží ubránit slzám. – „Naše neshody byly jen v našich metodách, nikoli v našich srdcích.“ – „Vždy myslí na ostatní, a to umí udělat život krásným.“ ()

Han22

Další Oskarovka za mnou. Going My Way přichází z něčím, co v Česku moc nepochopíme - kostel jako základ komunity a farář jako její pilíř. A když přichází O´Malley, mladý kněz se zálibou ve sportu a populární hudbě do kostela sv. Dominika a střetává se s hodným, ale přece jen starším a jiným knězem Fitzgibbonem, vypadá na to skvělou záležitost. Bohužel to tak úplně není. Film skáče z tématu na téma - děti na ulici a sbor, Fitzgibbonovo stárnutí, hypotéka, milostná zápletka, žena z minulosti, skládání hitu. A nakonec SPOILER přijde ještě požár a stěhování. KONEC SPOILERU! Zkrátka scénář nedrží pohromadě a díky tomu je to jen hezký film. Jednotlivosti jsou příjemné - hrdina je sympaťák, postava otce Fitzgibbona je úžasná, písničky se povedly (Swinging on a Star získala nejen Oskara, ale i místo nejhranějšího songu roku 1944). Drama roku 1944, ale od Oskarového filmu bych čekal více strhující zážitek. Slabší 4*. ()

Mikino00

I přes velmi milou a lidskou zápletku mi dost vadily hudební vložky, které vždycky rozjetý film naprosto zastavily. Moc tomu nepomohl ani moje nelibost vůči Crosbymu. Budu se opakovat, ale opět v tom toho Oscara nevidím. ()

Ganka

Otec O'Malley je taková irská Mary Poppins. Přijde, udělá pořádek, zazpívá a s úsměvem na rtech a nostalgickou vzpomínkou zase zmizí. Binga Crosbyho už nikdy nebudu vidět jinak než jako milého faráře. Moc příjemný film, hláška "Golf je biliár pod širým nebem" mě dostala! A ještě víc krásný konec... ()