Poslední vystoupení Tarji Turunen jakožto členky Nightwish. Záznam koncertu této finské gothic metalové kapely byl pořízen 21. října 2005 v Hartwall aréně v Helsinkách. DVD obsahuje také fotogalerii a dokument "A Day Before Tomorrow" (okolo 55 minut), který zachycuje kapelu 15 dní před tímto velkým koncertem.

Playlist: 1. Dark Chest Of Wonders
14. Ghost Love Score
15. Stone People
16. Creek Mary's Blood
17. Over The Hilld And Far Away
18. Wish I Had An Angel (darkdaze)

ajaxx

Naprosto dokonalá ukázka toho, jak se dá udělat skvělá šou na kterou se nikdy nezapomene. Tarja v nejlepším vydání, jaké jsme mohli vidět, zbytek kapely na vrcholu úspěchu. Jasných 5*. ()

Skiltron

Absolútna dokonalosť! Presne takto si predstavujem koncert s velkým K. Tarja a jej hlas nepotrebujú komentár, musí sa TO zažiť. Show vymakaná do posledného detailu-vizuálne aj hudobne, ale hlavne atmosférou čosi neskutočného. Aká škoda, že bol posledný... ()

intheend

Jak už název napovídá, tenhle koncert je konec jedné éry. Éry, která byla nepochybně nejlepší. Čirá esence toho čím skupina byla za časů Tarjy. Spojení parádního symfonickýho metalu a jejího fantastickýho operního hlasu. Bezchybnej koncert a při poslechu Creek Mary's Blood mi naskakuje husí kůže. ()

Paroh

Po tomto koncertu srdce Nightwish přestalo bít. Říká se, že každého lze nahradit, ale ukázalo se, že Tarja je nenahraditelná. Nádhern hudba, skélé efekty a silné texty a samozřejmě ledově krásné vokály severské královny Tarji Turunen. ()

macour

Toto DVD se skupinou Nightwish jsem viděl poprvé před dvěma roky a od té doby, co jsem si jej koupil, jsem koncert v čele s Tarjou Turunen viděl asi 10x a vždy mi šel téměř mráz po zádech. Úžasné spojení metalu s operním zpěvem, perfektní výkony hudebníků a zpěvačky. Jen to trochu kazí ty prostřihy kamer. Tento styl hudby mne donutil k dalším nákupům DVD a CD této fenomenální skupiny. Škoda, že Tarja již se skupinou nezpívá, ale i její další hudební produkce je skvělá. ()

M4rty5

Co dodat ? Famózně zpracovaný live koncert, který provazí fantastická atmosféra ( Doporučuju dívat se večer a trochu procvičit sousedovi nervy :D ). Bohužel asi do konce života mě bude mrzet že se na koncert při tomhle složení kapely nedostanu. ()

Bubugirl

Záznam z tohoto koncertu mne nikdy neomrzí, skvělé, dokonalé, epické. Vivat Tarja Turunen! Metalová královna a zpěvačka první velikosti. ()

jukkis

Dal bych cokoliv, abych mohl vrátil čas a mohl se zúčastnit tohoto koncertu. End Of An Éra je absolutní vrchol všechno co jsem kdy vůbec mohl slyšet a vidět zároveň. Dokonalé. Tímto koncertem skončila jedna skvělá Éra..... ()

mondo

Kéž bych na tom koncertu bych. Pokaždy když to pustím na youtube (btw děkuji tomu dobrákovi, který tam celý koncert dal) se dostávám do úplně jiného světa, místo jedné písně vždycky sjedu celý koncert. Famozní zážitek, škoda že okolí nemá stejný vkus. Divím se, že sousedi ještě nepřišli:) Proto volume doprava a sleeping sun ať zní celou noc. ()

mpet

Nejúžasnější koncert, který jsem kdy slyšel, který uzavírá éru Nightwish se zpěvačkou Tarjou. Od samotného začátku až po svůj konec je tento koncert nabytý největšími hitovkami této skvělé kapely a několika zajímavými hudebními hosty. Po hudební stránce absolutně dokonalé (některé písničky zde byli zazpíváni tak dokonale, že jsou lepší než upravené verze ze studia). Říká se: "to nejlepší nakonec." No tak Nightwish s Tarjou to splnili do písmene, protože nikdy předtím neměli tak dokonalý výstup. (Bohužel ani potom s novou zpěvačkou). ()

Herrydos

Na jednu stranu úžasná živelná show která bere dech na druhou stranu může ožívat už pouze ze záznamu což je obrovská škoda Nightwish jsem začal poslouchat až za éry Anet ale potom se zapátral v minulosti a našel Tarju a tenhle koncert a Tarja společně s Nightwish mě dostali a nepustili a jak se to podařilo jim se to nepodařilo již žádnému hudebnímu seskupení tady jsou slova zbytečná to se musí vidět ()