Vyhoď mamu z vlaku

• Česko Vyhoď máti z vlaku (viac)

Učitel tvůrčího psaní Larry Donner (Billy Crystal) a jeho žák Owen Lift (Danny DeVito) mají cosi společného: v životě obou mužů figurují ženy, které je přivádějí k šílenství. V případě Larryho je to bývalá manželka Margaret, která mu ukradla román a nyní bestseller vydává za svůj vlastní. U Owena to je ještě horší, tam jde o jeho matku, která je skutečné monstrum. Jak to vyřešit? A co takhle je obě zabít? Jenže taková akce potřebuje pořádný plán, ve kterém nic nekiksne a vše půjde jak na drátkách. Owen by jeden měl. Ale vzhledem k tomu, že jeho tvůrce je ňouma, se o neprůstřelnosti plánu dá dost pochybovat... (oficiálny text distribútora)

Han22

Matka je skutečně na vraždu, tam bych neváhal ani minutu :-) Jinak docela průměr, DeVito i Crystal jsou docela zábavní, ale nic moc se tu neděje a nakonec se vlastně všechno vyřeší bez zabíjení, což mě dost zklamalo. A koukat se na Janewayovou z Voyageru při sexu... no fuj, za to hvězdička ještě dolů. ()

keoma26

Úplně rozkošná parodická pocta Hitchovi, ale docení ji asi jen ti, kteří od mistra viděli víc než 2 nebo 3 jeho nejslavnější filmy. ()

helloween93

Devitův režijní debut v kinech celkem zabodoval, i když je mi to upřímně záhadou. A to zejména proto, že ač jde o černou komedii, nepřišlo mi na filmu v podstatě nic vtipného. DeVita i Crystala mám rád, ale po většinu stopáže jsem se nudil. Viděno na AMC. 2* ()

Rathalos

Danny DeVito a Billy Crystal su zarukou,ze sa urcite budete smiat,blazniva komedia,ktora je vtipna aj vdaka herecke Anne Ramsey,nech je jej zem lahka,ulohu sialenej matky zahrala fakt dobre...:-) ()

Shitonit

No to mě poser, kde se mi tenhle skvost tak dlouho schovával ?? Danny je kouzelník, dokáže mi roztáhnout ústo i ve stavech mé nejhlubší depky. Stačí se na něj podívat, a seru smíchy sádrový trpaslíky :-) Matka je supertragická.. ()

Bluerider

Velmi zábavná komediální variace na klasické filmy noir (především Cizinci ve vlaku) v podání Billyho Crystala jako spisovatele, který nemůže psát, Dannyho DeVita jako jeho lehce retardovaného studenta, který naopak píše pořád, a Anne Ramsey jako jeho opravdu neuvěřitelně nesnesitelné matky. Nápaditá (i když nepříliš originální) zápletka, vtipné mezihry (scény z Larryho třídy), místy turbulentní akce, lehká erotika (Larryho přítelkyně se slabostí pro vláčky) a nevyhnutelně šťastný konec jsou ingredience příjemné a dobře zrežírované (Válka Roseových, kterou DeVito natočil o dva roky později, nespadla z nebe) podívané, která sice dějiny filmu nepřepíše, ale své poctivé tři hvězdičky si zaslouží. ()