Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

mpet

Překvapivě dobré pokračování. Je dražší, okázalejší, vtipnější, nápaditější, zkrátka dokonalejší než první díl. Dokonale jsem se bavil. Sice zde prakticky chybí nějaký smysluplný děj, ale to jsem velice ochoten přehlédnout, neboť když se člověk dobře baví nad všemi těmi hlody, které Noc v muzeu na diváka chrlí, děj prakticky nepotřebuje. Jedna z těch lepších komedií, které byli natočeny. ()

jinyHonza

No jo no, looser Ben Stiller zase zachránil svět... Ale to kolem - Amelii Erhartovou trefili přesně, komedie kolem Napoleona a Al Caponeho, odskok k Red Tails, to je přesné! Stejně jako parodie kolem Aba Lincolna. ()

MirINDay

Druhé pokračování nám mimo nového prostředí vmetlo před oči i trochu romantiky, což bylo příjemné a stěžovat si na to rozhodně nehodlám. Taky nevím, jestli to byl jen můj pocit, ale dvojka se mi zdála až příliš... pohádková. Takže dobrý film to je, nadchne ale nejspíš spíše mladší publikum. ()

pekos

Pokračovanie bláznivého nápadu o oživlých exponátoch v múzeu nie je rozhodne zle natočený film. Jeho príbeh je obdobný, ako sme mali možnosť vidieť v 1. časti, a preto si deti opäť prídu na svoje. Ak ste videli 1. časť a nemali ste výhrady k jej spracovaniu, rozhodne si nenechajte ujsť aj pokračovanie. Zábava vhodná pre deti od 3 do 10 rokov. ()

Nereida18

Je ve světě známo, že pokud režie pokračuje v točení trháku, bude z toho akorát tak propadák. V případě NOCI V MUZEU 2 se Shawn Lewy tomu obloukem vyhl. Samozřejmě nemůžeme čekat stejnou kvalitu jak u jedničky, ale účel tento film splnil - pobavit diváka. Noc v muzeu má specifický humor, který ne každému může sedět. Poněvadž celý tento film je jedno velké klišé. Ale upřímně, mě Noc v muzeu 2 pobavila. Herecké výkony stejné jako v 1, možná scénář trochu slabší. Hank Azaria táhne všechny vtipy. Ze 75% mě pobavil hlavně on. Opět můžeme vidět naše staré hrdiny, ale i nové, kteří jsou naprosto úžasní např.: Napoleon. Film pobavil, ale kvalita a originalita už pomalu mizí. ()

Jirkacek

Úvodní Noc v muzeu ode mne získala plný počet hvězd a tak jsem se na pokračování této rodinné komedie docela těšil. Dobrou podívanou navíc sliboval fakt, že většina herců z jedničky se objevila i ve dvojce a i další skutečnosti mne utvrzovaly v očekávání slušné zábavy. Změnilo se ovšem dějiště, neboť muzeum v New Yorku vystřídalo to ve Washingtonu, což si myslím filmu prospělo. Hlavní role nočního hlídače Larryho Daleyho se opět ujal Ben Stiller, z něhož se ovšem stal zatím úspěšný podnikatel. Hned pár minut po začátku komedie se Larry ve svém muzeu dozvěděl, že v noci ožívající postavy budou kvůli rekonstrukci přesunuty do depozitáře v hlavním městě USA a nahrazeny elektronickými exponáty. Larry se tak rychle vydal do skladu ve Washingtonu, aby spolu se svými přáteli vymyslel co dál. Jenže zázračná deska egyptského prince, která oživovala každou noc postavy v muzeu, tentokrát vdechla život i těm ve zdejších skladech a tak mne pobavily třeba kýčovité suvenýry Einsteinů, atrapa chobotnice či generál Custer na motorce. Nepřítelem mých oblíbených hrdinů se ale stal někdo úplně jiný a to egyptský vládce Kahmunrah, který se spolu s trojicí záporných postav Ivan Hrozný, císařem a vojevůdcem Napoleonem Bonapartem a mafiánem Al Caponem chtěl stát pánem nad muzejními exponáty. Tomu se Larry snažil zabránit spolu se starými známými, kterými byli Teddy Roosevelt (Robin Williams), Octavius (Steve Coogan), Sacajawea (Mizuo Peck), Attila Hun (Patrick Gallagher) a neandrtálci. Nejvíce se mi ale líbila nová postava pilotky letadla Amelie Earhartová, kterou si zahrála krásná Amy Adams. Další novou zábavu a oživení přinesly oživené sochy, z niž zvláště jedna sehrála důležitou roli a opět to byl prezident USA. Líbilo se mi také, jak Larry s Amelií skočili do oživlých obrazů a pak zase zpátky. Co se týče děje, kromě změny amerických měst se toho až tak moc nového neudálo. Hlavně moment překvapení z výborného nápadu oživit exponáty v muzeu si připsala jednička a dvojka tak měla v tomto ohledu značný deficit. Přestože jsem se docela bavil a rozhodně mne ani druhý díl nezklamal, prostě ono kouzlo bylo pryč a k nejvyššímu hodnocení nepomohly ani zmiňované nové postavy. Jelikož jsem se u této komedie z atraktivního prostředí nenudil, koupil jsem si Noc v muzeu 2 v květnu 2019 na blu-ray disku a o několik měsíců později jsme se s chutí na něj doma opět podívali. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale z průběhu snímku jsem si toho moc nepamatoval, takže jsem si i druhé podívání náležitě užil. Své investice do modré krabičky jsem vůbec nelitoval a určitě se zase někdy na toto dílo podívám. Suma sumárum, komedie Noc v muzeu 2 ode mne získala tři muzejní hvězdy ***. ()

SNCIS

Bylo to přesně to co jsem čekal, stejné jako jednička, oddechovka, která nenadchne, neurazí. Za Amy Adams dávám o hvězdičku více! - 80%. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)