Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

Colleague odpad!

Totální americká vyblejvárna, dělaná jen proto, aby vydělala prachy, což se jí podařilo, protože u některých pokračování je korelace mezi blbostí a ziskem velmi silná (viz. nejslabší díly Harryho Pottera). ()

Ydrosten

Tak tohle se těžko hodnotí, už jen proto, že na TV " JOJ " ( kde jsem film chtěl shlédnout ) byl film co 15 minut přerušován reklamou, která trvala 10 minut a natáhla tak délku filmu na neuvěřitelné 3 hodiny. Film hodnotím 3 hvězdama - nebylo to tak hrozné a některé vtípky se povedly. Pokud bych měl hodnotit přístup TV, tak bych dal odpad, protože reklama je nadmíru protivná věc ( po tomto reklamním maratonu v TV už se nedivím že 99% lidí stahuje nelegální kopie filmů z všemožných servrů ) ()

char_t

Jednička celkem fungovala, tak si Smithsonian zaplatil dvojku... Úroveň zůstala dost podobná, jen jsme už většinu zajímavého i vtipného už viděli minule, tak už to není taková zábava... Plus zmizelo z příběhu pravidlo zákazu destrukce v muzeu, tak přibyla hromada rozmlácených vitrín, zbořených zdí... Můžu doporučit NEdat si oba filmy hned po sobě, z delším odstupem by mě dvojka asi bavila víc :-) ()

helloween93

Typický druhý díl se nezapře. Rozpočet nabobtnal, scénář je divočejší a je v něm více postav. Bohužel ale mají původní postavy hrozně málo prostoru (Robin Williams zde má všehovšudy 3 scény). Pokles zábavy oproti jedničce je značný a nic na tom ani nezmění Amy Adams - kráska kidmanovského typu. 2* ()

towstit odpad!

noc v muzeu 2 je prehliadka toho najtrapnejsieho z trapneho. Ben Stiller je ten najnudnejsi komediant v Hollywoode, ktory je odsudeny zahrat si zrejme uz iba Yebala. Dufam ze Noc v muzeu 3 zostane len v reziserovej hlave a uz nikdy viac sa nic podobne nedostane na platna kin. 5 % za toho Darth Vadera. ()

Torgal

Pre mňa osobne veľké sklamanie. Jednotka bola príjemná oddychovka na ktorej sa dalo solídne pobaviť a od dvojky som teda čakal niečo podobné, ale výsledok za očakávaniami zaostal svetelné roky. Druhý diel totiž absolútne nemá dej a je to len znôška rádoby vtipných scénok (ktoré vyzerajú ako by herci len nevtipne improvizovali) a film vôbec nemá vnútornú logiku (jeden príklad za všetky: v priebehu jednej noci prakticky roztlčú obrovské múzeum, ale nikto si toho nevšimne ani to potom nerieši). Zasmial som sa asi dvakrát (paródia na 300, na to druhé si už neviem spomenúť), väčšinu času som len nechápavo pozeral čo sa na plátne deje. Ak by to nemalo tak veľký rozpočet (čítaj kvalitné triky) a hlavne očarujúcu Amy Adams, tak by som išiel na 1*. Takto hodnotím za 4-/10. ()

MartX

Očekával jsem cokoliv, ale to co přišlo mě nadchlo. JEdnička bylá skvělá a i dvojka se vydarila. Hodně jsem se zasmál, i když je fakt že některé věci byli nedomyšleny, jako třeba zničení největšího muzea na světě, ale jak mi jednou bylo řečeno, nad Fantasy se nesmí přemýšlet. Jde o to, že se člověk zasměje. Hlavně, kde člověk uvidí jak spojí své síli Napoleon, Faraon, Al Capone a Ivan Hrozný(Podzim) a ještě větší sranda je když do party nechtějí vzit Dartha Vadera. Všem vřele doporučuji ()

Panther7

Nic nového oproti jedničce. Jedná se o další příklad filmu, kdy pokračování chce zneužít kvalit svého prvního dílu a tím se stává zbytečným. ()

ceBBek

Příjemná komedie, která prvnímu dílu ostudu rozhodně nedělá. Film je samozřejmě určen hlavně pro nenáročného diváka a já se k tomu hrdě hlásím:) ()

mi-ib

"Jestli ještě jednou promluvíte, na mou duši Vás zabiju. Rozumíte tomu? Buďte zticha! Vidím, že se chystáte..." - "Já chtěl jen říct..." - "Ještě slovo a zmasakruju Vás."Oddychovka s Benem Stillerem a sympaťandou v leteckym Amy Adams. Nenudil jsem se, párkrát jsem se zasmál. I když nejde o žádný smysluplný příběh s poselstvím, chci být v hodnocení shovívavý a to proto, že si sám nedokážu představit, kolik tato zdánlivá krávovina musela dát práce. Prostě chcete-li si odpočinout po náročném dnu, tento snímek může být to u čeho si odfrknete. ()

darkreider

Neviem, čím to je, ale ako ma jednotka moc nenadchla, toto sa mi páčilo. Dokážem narátať hneď niekoľko scén, ktoré sa podarili. Vypichnem hlavne skvelého Hanka Azaria (ten jeho face mi vždy zdvihne náladu) a jeho non-touching zone a samozrejme efektný finálny útok našich dvoch minibojovníkov verzus topánky. PS: oživlé obrazy = skvelý nápad a záverečný Joseph Motorola zasluhuje metál = pol hviezdy naviac, takže hrdo tri a pol a nehanbím sa za to. [...]Did any of you Dum-Dums bring me Gum Gum? [...] ()

foundation

Ovela horsie ako prvy diel. Owen Wilson sa mi vylozene po tomto filme sprotivil a to ho mam ako herca v komediach celkom rad. Dalsi z nekonecneho zastupu filmov od ktoreho sa nic necakalo a ani nic nedostalo. ()

lxbch

Když si dopředu ujasníme, že to budeme brát jako oddechovku a nebudeme se pitvat v detailech, pak je to celkem příjemná podívaná na nedělní podvečer, kdy slunce zapadá za obzor a vám se nechce zapínat mozek u nějakého existenciálního dramatu. Už jenom kvůli šišlajícímu Hanku Azariovi to stojí za vidění. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)