V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události, které poukazují na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna. John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne sám zabránit ještě větší destrukci. S váhavou pomocí Diane Waylandové a Abby, dcery a vnučky nyní již mrtvé autorky proroctví, začíná Johnův zběsilý závod s časem, dokud nezjistí, že čelí definitivní katastrofě a také definitivní oběti. (oficiálny text distribútora)

kirmalee

Napíšeme si na papír pár čísel, dáme do nádobky, necháme uležet 50 pod zemí, aby to někdo objevil a hle, čísla jsou najednou výčty známých nejtragičtějších světových událostí.... Film se mi líbil v ději, který byl propracovaný, jinak trochu kýč s děsivým nádechem, který může u někoho vyvolat představu, že někdy ten konec světa přece může nastat. ()

marco.uk

Zaciatok filmu a prvych 40 minut uplne skvelych, celkom na 5 hviezd. Ale potom sa hlavny hrdina zacne chovat ako totalny idiot. Sam seba som sa pytal, o co mu teda sakra ide? Ak ma informacie a chce pomoct, robi to uplne zle. Ja osobne opovrhujem ludmi, ktori sa takto chovaju, pojedli vsetku mudrost a idu zachranit svet. V Londyne by uz dostal kulku do hlavy hned v tom metre. A o nej uz ani nevravim. Jednoducho, cely dej je jeden velky chaos, ked nikto netusi co robi len zmatene pobehuje hore dole a vrieska alebo nemo a bez vysvetlenia tiez pobehuje sem a tam. A odfarbeni blondaci v dlhych plastoch chovajuc sa znacne pedofilne :-) ma dostali uz celkom. Poslednym klincom do rakvy su zaverecne zabery z inej planety...Davam jednu hviezdicku, ale len preto, ze uz som videl aj horsie kusky. ()

Cralg

Z tohoto sci-fi apokalyptického filmu jsem byl navzdory celkovému hodnocení mile překvapen. Pominu-li ty velké přešlapy jako nesmyslně vleklý několika dějový konec, "globální nehody" odehrávající v pravý čas a na pravém místě těsně za Cageovou zadnicí a samozřejmě i oblíbené americké klišé přestárlého hypochondra aneb bible Vám to říkala... Narozdíl od ostatních apokalyptických filmů (Já robot, Den poté, 2012 atp.) mi tento připadal jako mnohem lépe zpracovanější - hlavní hrdinové nejsou žádní supermani (hlavní hrdinku ani její krása nezachránila před smrtí, Cage místy blouzní a žvatlá jako nemluvně kvůli své mrtvé ženě a k dovršení všeho Cage je prostě nezachrání), což znamená, že ať dělají co dělají, tak jsou stejně ve velký kaši, což si přinejmenším u mě získalo těch pár procent navíc. Film v sobě měl hodně skrytých zpráv (od odkazy z bible počínaje - klišé zbožných američanů, já vím, ale co naplat - až po blyštivé šutříky coby vzkaz a cesta ke štěstí). Když překousnete ten zmršený konec (i poskakující vyblitě zelená lama by ten konec více okořenila...), tak je to velmi kvalitní film. 78% ()

montrose

Jak už tady bylo několikrát napsáno, film mě svým začátkem docela navnadil, jenže pak se tam připletli mimozemšťani, Bůh a já nevím co ještě a bylo po iluzi. Navíc je to zbytečně dlouhý. Nicolase mám rád, ale tohle mu nevyšlo. Tu jednu hvězdu mu však dám. ()

nicky.2000

Možná je to na 4 hvězdičky za některé nepochopitelně zpracované pasáže v samotném závěru, ale dávám jednu k dobru za to, že je to film pro mou krevní skupinu a že se hlavní role zhostil Cage. ()

Herbert007

Pro mě hodně milé překvapení. Cage moc nemusím, ale se držel slušně ;-) Proroctví docela graduje, drží napětí a pokud ty katastrofické scény natočili opravdu tak levně, jak se říká, tak klobouk dolů před celým štábem. Jen se přidávám k těm, kteří by nejradši poslední minutu filmu s gustem vystřihli :-) ()

Habi81

Zajímavý velmi dobrý film, který mě držel v napětí, ale ten konec..ten mě zklamal. K vynikajicímu mysterióznímu filmu přidal autor průměrný sci-fi závěr, který tam podle mě neměl co dělat, dalo se to napsat lépe. Proto "jen" 80%. ()

Keledaia

Obrovský potenciál, místy dotažené velmi pěkně, místy horší než nic moc.. Takže jak příjemné překvapení (nečekala jsem od toho vůbec nic, jen nějaké trapné apokalyptické blití), tak i obrovské zklamání, místy to mohlo mít fakt o dost větší šťávu. Příjemný průměr. ()

saabrina000

celý film je napínavý, pořád nevíte, co čekat..v některých částech to bylo trochu strašidelné, že jste byli napnutí a čekali co se kde stane.. ale ten konec mi tam neseděl. to že ty děti vyzvedne něco z nebe a tak.. jinak 98% filmu super. ()

RoryWhite

Film s tak hrozně podělaným koncem jsem už dost dlouho neviděla. Po celou dobu, co jsem ho sledovala, mi přišel více méně slibný, ale to, jak filmaři zakončili tento snímek, je KATASTROFA! Dokonale ho odsoudili na filmovou Sibiř. Děkuji vám, že jsem se mohla zase jednou rozčílit nad pořádně zpackanou prací... ()

Margali

Nicolas Cage je jeden z herců, na kterého se ráda ve filmech podívám. Proroctví jsem se rozhodla shlédnout až těsně před tím, než se tento film objevil na komerční TV v ČR. Říkala jsem si, že by to nemuselo být špatné, když to režíroval Alex Proyas. Jeho předchozí počin I, Robot byl pro mě totiž výborný film. První polovina Proroctví na mě působila celkem dobře. Ve chvíli, kdy se do toho celého zamotali mimozemšťani jsem začala být ale celkem dost znechucená. Závěrečné vteřiny filmu, kdy jsou "vyvolené" děti vysazeny mimozemšťany na neznámé planetě a běží polem něčeho, co vypadá jako mutace obilí a podmořských rostlin už byl pro mě poslední hřebík do rakve. Myslím, že jsem Proroctví viděla poprvé a taky naposled! ()

obcankaa

Podle mého názoru velmi vydařený katastrofický film, velmi dobře se zde pracuje s napětím. Také oceňuji poměrně originální ztvárnění kosmické lodi, konečně někdo přišel s neotřelým vzhledem vesmírné lodi. Dále velmi vítám výběr Nicolas Cage pro hlavní roli, nešlo vybrat herce lépe se hodícího do této role. Jsou zde také velmi zřetelné odkazy na Bibli zvláště v závěru filmu, jsou však poměrně násilně do filmu včleněny. ()

El_Barto

Z Proroctví mám velmi rozporuplné pocity... Filmy tohoto typu nevyhledávám, a tak to pro mě bylo celkem psycho... Po zhruba 100 minut to vypadalo velmi kvalitně, ale konec ve stylu Adam a Eva II. to všechno zničil.. a navíc opět běželi ke Stromu poznání... Jakýkoli jiný závěr a dal bych více hvědziček, ale takto můžu jen tři. ()

GilbertL

Vyvrcholení a pointa poněkud slabší (kdyby ona "osudovost vyvolených" spočívala v něčem mýtičtějším, bylo by to za 5*), nicméně i tak strhující snímek se slušným Cagem a skvělou Beltramiho hudbou. Proyasův cit pro vizuálno je fascinující, což je vidět hlavně u katastrofických scén, které sice jsou jasně digitální, ale zato ak již tu napsali mnozí přede mnou, "oduševnělé", tzn. zapadají do příběhu, nejsou jen na efekt a svou nekompromisností mě donutili zírat na obrazovku s otevřenou pusou (scéna s havárií letadla jasně vede). ()

Vicente

Sice je to již starší film, ale teprve nedávno jsem ho viděl poprvé.Výborný od začátku ,hlavně po ješte lepší ,mrazivě děsivý konec.Dobrá režie, dobří herci, o scénáři nemluvě. Jednoznačně plný počet. ()

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (viac)

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (viac)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (viac)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (viac)