Oheň ohňom

(festivalový názov)
  • Česko Pryč od pece (viac)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

HarqAlAda

Mrazivo plíživý dej ma pevne a odhodlanými krokmi doviedol až ku chladnokrvnému koncu. Tá cesta bola pretkaná životnými ranami postáv s negatívnymi dopadmi na pokojný stav mojej mysle. Priamočiare. Odporúčam. ()

lucky.loo

Slušné drama s dobrými hereckými výkony ať už padouch Woody (u kterého jsem se mimochodem trošku bál aby svoji známou komediálností negativní roli nezkazil, ale nestalo se tak, opravdu jsem ho v průběhu filmu přestal mít rád, i když v závěru přeci jen nechyběli zaťaté pěsti a na nich malý vzkaz :D.... ), tak i Christian Bale a v roli jeho kid brother Casey Affleck také ucházející.( i když do role bitkaře a veterána z Iráku mohl alespoň v některých partiích pro tuto roli nabrat nějaký ten pound :) ). Samozřejmě malinko předvídatelné, ale zároveň slušně natočené krimi drama. Spokojenost. Hodnocení: 79% ()

Mamlas odpad!

Bráchové dělník a nezaměstnaný flákač. Dělník jde do vězení za autonehodu. Flákač se bije za peníze a je zabit. Dělník se vrátí z vězení a zabije toho, kdo zabil flákače. Stupidní námět, který by nevydal ani na večerníček. Celé však zabalené v nekonečných, nudných a nezajímavých záběrech. A to ještě zabalené v supernudných a nic neříkajících nekonečných dialozích. Jedna dlouhá, nekončící a neskutečně rozplizlá nuda. Úplně jsem vybil baterky v ovladači, jak jsem pořád poskakoval po koucích dopředu, abych se konečně dostal znechuceně na konec. ()

stephano

Velice milé překvapení, inteligentní scénář a skvělý příběh. Pomalé tempo je vykompenzováné zajímavým obsahem. Líbi se mi přeskakování nedůležitých okolností, které divákovi beztak dojdou. Bale opět skvělý, ale to už je klasika. Ke konci filmu už hraje pouze podle scénáře, což zřejmě filmu prospívá, ale v úvodních 40 minutách ho režisér ještě nechal vyblbnout. ()

gicous

Silné herecké obsazení šlape jako hodinky. Bale, Harrelson, Dafoe, Whitaker - všechno prvotřídní charakterní herci, kteří mají v prvních dvou třetinách spoustu prostoru k rozehrání působivých výkonů, díky nimž se vám jednotlivé postavy dostatečně vyprofilují a zadřou pod kůží. Film také disponuje autentickým a neokoukaným prostředím průmyslového městečka, kde mají místní lidé jen pramalou šanci na nějakou lepší budoucnost, a kterému se vize amerického snu vyhla velkou oklikou. Velký problém u mně nastal s motivem pomsty přicházející do popředí v závěru filmu. Po pečlivě budované atmosféře se Out of the Furnace mění skokově v thriller bez větší návazné souvislosti k předešlému ději. Něco podobného film vytasil v úvodu, kdy se Russell dostává do vězení a celý jeho pobyt tam působí jako z jiného filmu. Po návratu film znovu plynul velice přirozenou cestou, která byla přerušena znovu v závěru. Přes tento subjektivní pocit, který z příběhu mám, je film pořad slušně odvedené řemeslo. A tentokrát musím uznat, že dokonce i Casey vykřesal ze svých útrob slušný výkon.6*/10 ()

dzberry

Je blbý, když film, který má nějakých 110 minut, začne fungovat až někde okolo minuty devadesáté... Z traumatizovaných amerických válečných veteránů v jakékoliv podobě se mi začíná dělat zelený zákal... Užil jsem si Balea, užil jsem si Harrelsona. Ten zbývající guláš stokrát převařených vězeňsko-bratrsko-veteránských motivů (byť „přiměřeně“ dávkovaných) jsem si odžil... ()

jafuska

Další nepovedený žánr, toto jsou filmy, které mě nic neříkají, neoslovuji, přitom krimi mám ráda, ale musí to mít dobrý děj, a tady se všechno pokazilo jak se jen dalo, ()

srncek

Výborne zahrané kopou známych tvárí, Harrelson je priam špičkový skurvysyn a v celku ide o hodne realistický a emotívny príbeh. Jediné čo zamrzí, je nepochopiteľné upadnutie tempa na záver, kde to malo byť presne naopak. Ale stále špičková filmarina vo filme, od ktorého som nečakal zhola nič.. 92% ()

vieriX

Hodně temně a drsně pojato a všechno co se tu děje a má dít má přesně danou šablonu a neodchýli se od toho co se má stat. Velmi dobře hrajou oba bratři jak Rodney tak Russell ale to už je u těch herců tak nějak standard. Jedině co by mohlo být jinak je konec po závěrečné pomstě je záběr na Balea jak sedi asi po letech v bytě nic víc co se dělo nevíme. ()

Zadri

Z počátku to vypadá na parádní promyšlené drama, které má pomalu budovanou atmosféru, skvělý ansámbl herců, poutavou kameru a vzbudí velké očekávání věcí příštích. Po dvou hodinách však přišlo zklamání, kdy očekávaný "kopanec" v podobě gradace emocí a příběhu nepřišel. Možná to byl záměr, ale mně to chybělo. Škoda, film měl u mě dobře našlápnuto. ()

Nessos

Pomalu se rozjíždějící thriller s banálním příběhem, ale perfektním hereckým výkonem Ch.B. Nezklame, nenadchne. Poctivá režisérská práce na volný večer. ()

Vykuk

Děsně roztáhané a nudné. Jen Christian a Woody udrží pozornost, ale první půlka zbytečně dlouhého filmu by ani být nemusela, zcela zbytečné, pak to začíná být zajímavější, ale tempo se ani nepohne. Škoda. ()

DJ Kritik

Po výbornom rozohratí deju, to celé skončí v trapnosti a detskými americkými kvázi akčnými scénami. Kde logika ustupuje aj natvrdlému rozumu. Bol som sklamaný z toľkého blábolu. ()

kedu

V obyčejnosti je síla. Není to nijak vynalézavé, ale velmi blízké realitě - uvěřitelné a přitom dokumentárně zábavné. ()

angel.CZ odpad!

Co to sakra bylo ??? Scénař co by vydal na jednu (slabší) epizodu kriminálky anděl. Nebýt tam známý herci, tak si myslím, že tenhle blyvajz, ano blyvajz by byl do chvíle zapomenut.... Všude kam půjdu a vspomenu si (snad to nebude dlouho trvat a zapomenu) tak budu lidi od tohoto paskvilu odrazovat... 5% ()

Vsheta

Pěkně natočený, suprově zahraný, postavám jsem jejich role věřil. Jen to prostě tak nějak nenadchne. To ale neni chyba filmu :) ()

Davis I

Velmi podařené... všechno si sedlo. Skladba Pearl Jam na začátku je předzvěstí, že tohle bude kvalitka !! Vlastně celý fim je jako jejich muzika.... syrový a upřímný. Obsazení výborné (dokonce první role, kdy mi nevadil Casey Affleck), příběh neokoukaný a přitom takhle nějak to mohlo být...má to svůj ksicht a to znamená poctivé čtyři hvězdy!!! Doporučuji... ()

Pitryx

To jako fakt bylo třeba hodiny k tomu, než se odehrálo to podstatné?? Jinak to má skvělou režii a herce, kteří hráli tak, že jim člověk uvěřil cokoli. Ovšem příběh samotný je obehraný a je zde podán přímo nemožně zdlouhavě, loudavým tempem u kterého jsem na chvilku usnul. Původně jsem chtěl dát jako plus obsazení, to tedy ponechávám, ale na skoro sto minut filmu bez akce, jen čisté nudy si snímek více plusů nezaslouží. Podruhé už nikdy. ()

subic

Syrové, parádně obsazené, zápletka je fajn, ale je to nuuudaaaaa. Zoe Saldana je čím dál víc vyschlejší a škoda, že tu nedostal ještě větší prostor Willem Dafoe a Woody Harrelson, třeba jak víc kseftujou, jak se sami někde rvou apod. Škoda, příště si to nechám klidně ujít. ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (viac)