Películas para no dormir: Cuento de navidad

(TV film)
  • angličtina Films to Keep You Awake: A Christmas Tale

V pobřežním městě v roce 1985 kamarádi Koldo, Peti, Tito, Eugenio a Moni narazili v lese na ženu oblečenou v kostýmu Santa Clause a uvězněnou v díře. Zatímco chlapec jde vše ohlásit na policii, ostatní se pokouší ženu vytáhnout Jenže se dozví, že žena je hledaná nebezpečná zlodějka, která ukradla z banky 2 milióny peset. Skupinka dětí se rozhodne, ženu ponechat v díře a vydírat ji, aby jim odevzdala všechny peníze. Kluci jsou také fandové filmu "Zombie Invasion" a rozhodnou se ženu transformovat do Zombie. Když ale žena unikne z díry, pomsta přichází.......... (LIVINGDEAD)

SeanLSD

Krásne zľahka zrežírovaná psychologická historka s takou tou kingovskou atmosférou dobrodružných detských hier, spiknutí a tajomstiev s ťažkými následkami. A príslovečná detská nevinnosť z druhej strany - príbeh o tom, aké vynaliezavé a prefíkané, ale aj kruté, chamtivé a sebecké deti vedia byť. ()

mosnak

No panečku,to bylo,ale veledílo :-))) jeden z mnoha nadhodnocených filmů. Ženská,která je hledanou zlodějkou,spadne do nějaké díry v lese a místní fakani si s ní dělají prdel. Až když je pak začne honit se sekerou v ruce po zábavném parku,začínal mě tento španělský snímek bavit. Což trvalo asi 10minut. Dokázal bych si to představit jako někde náhodně puštěný film v nočním kině! 18% ...a prosím... žádná zombie tady není!!! ()

Teardown

Ač děcka pěkně vychytralý smradi, ženská nabroušená jako břitva, voodoo, zombie a kdo ví co ještě, tak ve finále se dostavila dobrodružně-rodinná komedie a na horor už moc místa nezbylo, to vám řeknu. No, ale jinak celkem dobrá blbina. Hlavně ten brejlatej karate kid:)) ()

dainio

Já jsem byl celou dobu, na ty malé smrady, neskutečně nasranej. Až na tu holku, která byla moc fajn. Náběh to mělo skvělý. A kdyby se Paco trošku více odvázal, tak revenge mohla být i krutější, než jenom o tom mluvit v závěru. To je i vlastně věc, která mě hodně zklamala. Lupička byla záporná postava, o tom žádná. Ti parchanti byli ale v lecčem horší. Proto to chtělo krvavý mordy na těch dětech (né nejsem nějaký úchyl a sadista). Bylo by to spravedlivý - takhle mi to připadá, jakoby cenzorství a televizní etika víc nepovolila až na nějakou krev, která se ale hlavně týká "Sanťačky". Velká škoda. I tak solidní kousek. ()

Miagy

Priemerný miernehororový filmík, ktorý najmä v druhej polovici zaujme. PLUS: detské výkony - dlhé dialógy bez prerušovania, herečka - zlodejka - zombie, myšlienka, MINUS: nudnejší a slabší úvod, málo napätia a hororových scén. P.Plaza má isto na viac ! ()

Tremono

Škoda, že začátek je trochu roztahanější a konec příliš hopem. Pořád si ale drží vynikající atmosféru, kterou jsem měl u všech "pelikulasů". Všechny zombies budou litovat dne své smrti! x-) ()

Tomasson93 odpad!

Ženská s asi na 5x zlomenou nohou se dostane z 10-ti metrové jámy a směle začne pronásledovat partu dětí...opravdu pochybuji o tom, zda si tento nudný a suchý film se spoustou logických chyb zaslouží 6,3% natož 63%...doteď jsem Španěly jen vychvaloval, ale tady už nejde dát nic jiného než odpad. ()

karnifex

Tak především: tento film není horor, ale komedie! A skvělá! Španělé opět nezklamali a překračují obvyklé vymezení žánrů i rolí. Takže pokud máte rádi Texaské masakry nebo rodinné filmy s roztomilými dětičkami á la.. (vlastně nevím, takové blbosti nesleduju, ale typuju, že to by tomu mohlo odpovídat něco jako Sám doma nebo Beethoven), tak od tohoto snímku raději dál. Ale pokud nejste svázáni podobnými preferencemi a konvencemi, pravděpodobně si tento film dobře užijete: skupinka 5 malých smradů najde v lese v díře uvězněnou ženu, o níž se dozví, že z banky ukradla 2 milióny - a hladověním ji přinutí, aby jim je vydala. Žena se po té dostane z díry a začne malé hajzlíky pronásledovat - se sekerou a v kostýmu Santy Clause - scéna, při které jsem fakt řval smíchy, končí vygradovaným finále ve stylu Karate Kid. A to vše navíc jako retro 80-tých let. U tohoto filmu se teda určitě bát nebudete, ale pobavíte se skvěle!!! ()

reccal

První půlka nuda, dětské machrování, nuda, vydírání, nuda. Až se hlavní záporačka vyhrabe z hrobu, teprve začíná pěkná akce, která však končí.... aby znovu začala. Velmi pěkný závěr a půl hvězdy navíc za Ivanu Baquero:) Na čtyřku to není, lehce nad tři hvězdy. ()

Dalajlada

Tak tohle byl humorný příspěvek do sbírky. Partička dětí, zblblá céčkovými filmy, si pořídí zombii a vyřídí ji, jak jinak, než podle céčkového filmu. No a jako správný céčkový film se ještě něco musí na konci udát. U tohoto filmu se člověk opravdu nenudí, směje se a jen kroutí hlavou nad tím, co jsou děti schopny vymyslet. A co jsme to vymýšleli my. Komu jsme se chtěli podobat a co všechno jsme napodobovali. Berte to s humorem a pak je to opravdu super. ()