Život Briana

• Česko Život Briana (viac)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

perún

tento film neviem ohodnotiť ako komédiu, lebo mi všetko pripadalo tak reálne zhľadiska ľudského zmýšľania a správania, že to bol pre mňa smutný film. ()

anjac

Prostě úžasné, nepřekonatelné a geniální...Nezapomenutelné hlášky a scény: "No one is to stone anyone until I blow this whistle. Do you understand me? Even....and I would like to make this absolutely clear, even if they do say "Jehovah" počínaje a nezapomenutelnou lekcí latiny konče. ()

enterama

"dalse výlevy feministického ega" prehlásil regi a v klude si sadol a konverzoval ďalej po tom ako judita vošla do brlohu lidovej fronty judee a snažila sa prebudit členov strany aby sa postavili a konali v boji o pomoc brianovmu osudu. Posral ses? judijska lidová fronta ?my sme lidová fronta judee! Satiristické a spolitizované obdobie života ježiša krista ,to je uloha pre monty python!!! ()

Amante

Přehlídka vynikajícího inteligentního humoru, výjimečné schopnosti zapracovat gagy do celistvého příběhu, nejlepší a nejchytřejší parafrázování nedostatků církve, nekřečovitá a do puntíku pravdivá poukázání na zbytečnou překombinovanost systémů, poukázání na nesmyslnost předsudků, skvělá ukázka toho jak skromná a jednotvárná výprava stačí na geniální film, nadhled nesrovnatelný s jakýmkoli jiným filmem, výjimečný pohled na nitro člověka, konstruktivní kritika společnosti zabaleno v neskutečné porci smíchuyvolávající zábavy... tím vším je pro mě toto vrcholné a nejlepší dílo Monty Pythonů. ()

MoonPie

Co se k tomuhle dát dodat? Pythoni ukázali, co dokážou a pro mne je tento film jejich nejlepším. Škoda jen, že v současné době už tento styl humoru upadá. Pokud jste měli tu smůlu a viděli například Kameňák, který by mohl být podobný, musíte uznat, že degenerace, která působí na tuto společnost je hrozivá. Stejně tak je hrozivé napsat do komentáře pod podle mě jeden z nejlepších filmů všech dob slovo Kameňák (hups, už jsem to udělal zase). ()

zoilo.m

Život Briana- (pro ty co neznají J. Clesse, T. Jones a tu jejich bandu). Už úvodní scéna dává jasně najevo že se film bude pohybovat na hraně (možná až za hranou) parodie, né takové té Scary Movie, ale ryze, podle mého gusta komedialní (Britské). Jde o notoricky známej příběh o pánu kterého můžeme znát pod jménem Ježíš Nazaretský a nebo vlastně, možná Brian… Zajímavá pro někoho absurdní verze příběhu, pro mě klidně možná.., parádní, vtipná a stylová komedie, kterou taky kvůli úvodní a závěrečné písni řadim na nejvišší příčky. ()

Molerat

Jedna z královen komedií, tohle je hezká parodie na křesťanství, krista a judaismus.Hodně jsem se pobavil.Rozhodně se kouknu ještě vícekrát než jen jednou. ()

Soifon

Jediná biblická komedie, kterou kdy lidé natočili, Je neuvěřitelné s jakou lehkostí a nadhledem je tento film zpracovaný. Patologická vážnost tématu, jakým je náboženství, je zde nadlehčována do výšin, které neustále vyvolávají mohutné tlaky v bránici. Dobově aktuální stav krajiny, kde židovstvo dlouho čekalo na mesiáše a zakládalo radikální náboženské skupiny pro boj s Římany, je parodován s nemilosrdnou absurditou a inteligencí. Závěrečný zpěv ukřižovaných pak umísťuje pomyslnou třešničku na dortu, který je smrtelně humorný. Film, jenž je dobré vidět alespoň jednou za kvartál. ()

Jester_X

Bláznivá komedie od začátku do konce. Parodie nejhrubšího zrna na biblické téma. Neuvěřitelné množství vtipných hlášek, narážek a situací nemají respekt snad vůbec k ničemu. Visuálně zvládnutu také na výbornou a členové skupiny Monthy Python jsou zde jako ryba ve vodě. Life of Brian mi ukázal, že komedie může být neuhlazená přitom nebude bezduchá a také že komedie nemusí být prvoplánově vulgární, aby mohla provokovat. ()

botik2

Humor Pythonů mi nikdy moc nesedl, Svatý Grál ještě docela ušel, ale se zbytkem jsem si nikdy nerozuměl... O to víc jsem překvapen Životem Briana, který byl opravdu příjemným filmem, plným dobrých vtipů a recese. ()

mistrpropr

nejde jinak. prostě královská zábava. dlouho jsem se u ničeho tak nenasmál!a u pyjuse čůwuse a hlavně u kázání po pádu ze skrýše jsem se fakt málem pochcal to se mi ještě nikdy nestalo...:) ()

Novik

Nudné a zároveň zábavné, jinak nevím jak to mám popsat, fakt je že jsem asi na 20 minut usnul a probudil se až 15 minut před koncem a ten mě slušně pobavil. :) ()

myst3ry

Film sám o sobě je podle mě jedním z nejlepších komediálních filmů všech dob. Je nadčasový a svým způsobem i geniální. Líbí se mi, jakým způsobem se dobírá křesťanské víry, protože ta má sama o sobě velkou spoustu nedostatků a logických chyb, čímž jakožto víra není až tak výjimečná. Výtečné jsou i herecké výkony. Šest herců hraje ve filmu obrovské množství mnohdy naprosto rozdílných rolí, ale vždy hrají danou roli opravdu úžasně. Napadá mě pouze jediná výtka. Tou je scéna, ve které se Brian dostane na palubu mimozemské lodě. Tuto scénu absolutně nechápu. Pravděpodobně bylo záměrem autorů, aby si lidé u této scény řekli „co to má znamenat?“, ale mě osobně nějak nezapadá do celkového konceptu filmu. Naštěstí se jedná jen o maličkost, a tak ji tvůrcům velmi rád odpustím a přejdu ji. Pokud bych měl filmu použít procentuální hodnocení, udělil bych Životu Briana 95%. ()

Godlieb

Začíná se písní ve stylu bondovek a konec tvoří snad nejgeniálnější disneyovská píseň vůbec (a to nepochází od Disneyho). Monty Pythoni stvořili nestárnoucí pomník satiry na náboženský fanatismus, kdy sice Boha ani církev přímo neuráželi (to říkali několikrát, že jim vůbec nešlo o kritiku nebo urážení církve jako takové), zato si dělali legraci ze sektářství, trochu z Židů a Římanů, latiny ("A opiš to stokrát!"), politických stran, politiky, proroků (falešných) ("Ty jsi Mesiáš, já to musím vědět, pár jsem jich už následoval!") a mnoha a mnoha dalších. Graham Chapman je úžasný, tak vážný a přesvědčivý a přitom směšný a legrační, John Cleese jako vždy v rolích vojáků s příšernou mluvou, "dábelský" Michael Palin jako Pilát stižený řečovou vadou a mající podivné přátele ("Já myslel, že to je žertovné jméno, jako třeba Pius Čůrus!"), Terry Jones opět v ženských šatech, úžasná scéna kamenování ("Nikdo nehodí kamenem dokud nezapískám na tuhle píšťalku. I kdyby někdo řekl Jehova!"), parodie křížové cesty ("Ukaž, já ti pomohu"), Brianovy "zázraky" i náboženská nesnášenlivost až za hrob ("Hele, tohle je židovská sekce!"). Tohle přetrvá věky. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (viac)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

10.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným… (viac)

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Každý z nás tento výrok Karla Marxe označovaný za bolševický fanatický atheismus alespoň jednou slyšel. Časy se mění, výroky zůstávají, opium miluje stále více lidí a South Park budou cenzurovat. Ano… (viac)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)… (viac)