Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

Praxis

Epesní kundovina! Snad jen kromě podařených trikových sekvencí je v tom filmu naprosto všechno špatně. Počínaje nesympatickým hereckým obsazením (Moore je světlou vyjimkou), a konče dialogy, které napsal desetiletý nerd při svém erektivním záchvatu psaní nějaké "super" fantasy. Dáme tam draky, desetirukého muže, pantera a spoustu nadržených čarodejnic, které jen čekají, až si budou moc vložit kámen magie na svá prsa a okořeníme to kamerovými výlety odněkud z pekla. Tohle stálo sto mega? Jo, draze to jen vypadalo, ale bohužel mezi podařenými akčními scénami, trikovými sekvencemi a celkem vydařeným grafickým ztvárněním potvor se odehrával naprosto nesmyslný děj, který se navíc brutálně táhnul, jak čerstvě našlápnutá žvýkačka. 20% P.S.: Bridges odehrál další ze svých ultrahnusných postav, ve kterých debilně šišlá, a chová se jak idiot. O jeho učni to platí dvojnásob. ()

Ellmariachi

Ty vole, tam hraje Snov!!! Ty vole on už jako fakt umřel?... Jo tak to se mnou začalo. To byla velká podpásovka, protože Kit by to prostě utáhl líp. Tím nechci shazovat hlavního hrdinu, nebyl zlej. Ale Sníh je Sníh :-) No nic, na toto fantasy dost lidi nadávalo a film si za to může sám. Protože už takhle ve stavu jaký jsme ho dostali je dobrý. Já se bavil. Tým záporáků měl co nabídnout, klaďasové taky. Jenže. zabít Sněha? (jo opakuju se) Fantasy na 100 mninut? A co ten konec? To fakt došly všechny prachy? Kde je epický finále mocné čarodějky? Achjo. Velká škoda a promarněná šance na velkou fantasy. I tak jsem se ale bavil a dám 75 procent. ()

ArsenalEagle

Těžko říct. Smutné, že jsem se k filmu dostal díky Haringtonovi, který nakonec dostal na plátně zhruba 3 minuty čistého času. Oproti Eragonovi temnější, zlověstnější, možná i zajímavější - naopak ale chaotičtější a tak nějak nevyvážené. Dost průměrný fantasy filmeček, který zachraňoval Bridges se svým akcentem. ()

JJ.Gibson

S odřeným ouškem se Sedmý syn vyškrábal na horu pod čtyřmi hvězdami. Milá fantasy s opravdu zdařilými efekty, vcelku jasným příběhem okořeněným brbláním Jeffa Bridgese, který si defacto zopakoval roli z R.I.P.D. jedna k jedné. Ani to moc nevadilo! Sedmý syn mě především dostal na vizuální stránku, prostě se mi líbila a celé mi to přišlo pěkné a zelené pozadí nebylo do očí :) Za mě spokojenost, sice pár nedostatků bylo, ale dalo se to odpustit. ()

nirvanafan

Šla jsem na to s tím, že dostanu jedno z těch guilty pleasure, jenomže ono to moc pleasure není. Jediné pleasure je možná tak výběr představitelů ústředního páru Bena Barnese a Alicie Vikander, takže chlapi i ženský mají na co koukat, a jak by pak romantika mohla nefungovat, když jsou přece tak krásný, že? Možná je lepší to brát spíš jako pohádku, než jako fantasy. Jako pohádka by to ušlo. Jako fantasy to připomíná vykuchanýho Zaklínače bez krve, sexu a vtipu. Abych zase nekřivdila, tak povedeným vtipem se stal Jon Snow, ten mě tam tedy opravdu pobavil. Jinak Jeff Bridges působí úplně stejně otravně jako všude s tím svým hlasovým projevem a Julianne Moore role sice sluší, ale prostoru má zoufale málo. Když to srovnám s tím, jak si mohla roli vychutnat Charlize ve Sněhurce a lovci, je mi té nevyužité příležitosti vyloženě líto. Pohádka ale dostala náležitý rozpočet a většina triků se mi zdála naprosto v pohodě, místy dokonce vyloženě zachraňují zoufale průměrnou akci. ()

GodComplex

Skoda toho rozpoctu a vseho, tohle mohlo byt regulerne kvalitni fantasy, potencial je z toho citit, ale nakonec se to zvrtlo v klasicky neskodnou jednorazovou pohadkovou blbustku. 4/10 ()

Macejko

Ničím neurážajúca fantasy, síce pomerne šablónovitá, ale ten obrovský hate je podľa môjho názoru neopodstatnený. Predovšetkým však disponuje fenomenálnou hudbou Marca Beltramiho, ktorého som donedávna aktívne neznášal, ale svojimi monumentálnymi orchestráciami mi tentokrát až šokujúco vytrel zrak. ()

kaylin

Je to prostě průměrné fantasy, které je moc mainstreamové na to, aby bylo opravdu moc drsné, a moc pohádkové, aby to strhlo dospělejší publikum. Ale je tu všechno, co od fantasy očekáváte - akce, krásná příroda, různé rasy a draci. K tomu navíc ještě neskutečně krásná Julianne Moore, které to tady sluší jako nikde, a Jeff Bridges, který pro mě táhne celý film. ()

Tony.cs

Sedmý syn rozhodně propásl svou šanci být něčím výjimečným. Tak výborný námět sliboval pořádnou, temnou fantasy, místo toho je tu sice pěkná a akční věc, ale výjimečného na ní není nic. Průměr. A závěr ... no tak ten byl hrozně odbitý a celý film tím akorát dorazil. Na jedno shlédnutí to jde, víckrát to asi pouštět nebudu. ()

Tirion

Výsměch scénáristům, trikařům, hercům a režisérům... Jen kamera a střihač jedou jako o život, aby to nějak vypadalo. ()

blackrain

Dle hereckého obsazení jsem očekávala něco mnohem záživnějšího. Bohužel žádná z postav není ničím zajímavá. Pro mě je to jen další průměrná fantasy, která ničím neoslní a to mi přišel příběh hodně zajímavý. Bohužel s ním bylo naloženo právě takhle. Tohle mohla být parádní jízda, ale vše k sobě bylo spíchnuto horkou jehlou. ()

Rakosnicek77

Tak na toto fantasy, jsem se velice těšil a proto jsem uvítal silvestrovskou akci v Cinestaru, kdy jednou z předpremiér byl právě Sedmý syn. Film je sám o sobě podle očekávání opět velmi dobře trikově zvládnutý, dračí souboje společně se všemi možnými netvory a příšerami ze země stínů, jsou úžasně natočené, ale to už je v dnešní době u tohoto typu filmu asi běžná věc. Druhou stránkou mince je ale samotný příběh. Nechci tvrdit, že je špatný, ale taky není nikterak nečekaný, jedinečný.... Jednoduše vás film neurazí, docela i pobaví, ale na pomyslný zadek si z něj rozhodně nesednete! Navíc některé dějové okamžiky mě vyloženě zklamali a to například ten, kdy na hlavní záporačku celého filmu, ďábelskou Julinne Morre, ze které se celý film třásli strachem i samotné stíny, nakonec k likvidaci stačila hozená dýka, zatímco soubojům s jejími bezvýznamnými poddanými bylo věnováno mnohem více pozornosti a souboje byli naprosto monstrózní... Přesto tato směsice Eragona a Dračího příběhu určitě stojí za shlédnutí. ()

..Lucas..

Nepříliš originální fantasy, ze začátku jsem si i říkal, že to bude průser. Ale nakonec to nebylo tak hrozný, trochu průměrný, ale zabavilo. Bavili mě i všichni hlavní představitelé, i když Julianne byla někdy až moc přehnaná. ()

slunicko2

Příjemná fantasy pro celou rodinu. 1) Líbí se mi ironie a nadhled, proto se mi celkem zamlouvá i tento film, který zvysoka kašle na žánrové zvyklosti ba dělá si z nich trochu srandu. Mohl by i víc. Tom Ward: I wonder what monsters have nightmares about. Alice: Humans, probably._____ 2) Zpočátku rychlé tempo se postupně zvolňuje, ale snímek neztrácí na svěžesti._____ 3) Pěkný 33letý Ben Barnes (učeň Tom Ward) se mi líbil, ale na Hrůzoděsa samozřejmě nemá._____ 4) Přirozeně se naskýtá otázka: je film natočen podle skutečných událostí?_____ 5) Doufejte, že nepotkáte umírající čarodějnici, která vám sdělí: Já vás budu strašit. ()

Raketka29

Šedivý stařík, který všem nakope zadek. Říkala jsem si, ten bude super. OMYL. Kolonela Bridgese, maskota KFC se špatně padnoucí zubní protézou, jsem měla sto chutí zabít už po 10 minutách. Mé dívčí stdce miluje Bena Barnese, ale i on se bohužel také časem zapojil do série postav "eh, když ho zabijou tak je mi to fuk." Během 103 minut (které byly jako věčnost) jsem si nevytvořila sympatie ani k jedné postavě. Krásná mladá čarodějka byla ihned na zabití, Julien Moore byla jak holka z vyššího ročníku co všechny šikanuje, plejáda rádoby různorodých super padouchů byla k smíchu a potvora hrající si na Žvejkala co chčije do ohně ... to už bylo jen k pláči. Za celý film nepochopíte pointu sedmého syna sedmy synů a nakonec si řeknete jen "díky bohu, že je konec". Od filmu, u kterého jsem očekávala alespoň kvalitu Hvězdného prachu, jsem se nedočkala ničeho. Sorry Bene ... možná jindy. ()

Helo

Vykradenej Pán Prstenů, Zaklínač a Legend of the Seeker v jednom. Navíc celou dobu nuda, přičemž jediný, co to trochu zachraňuje, jsou Gandalfovo... teda Gregoryho hlášky. ()

gegina31

Jsem trochu zklamaná, čekala jsem od toho víc. Trochu mi to připomínalo Jeníčka a Mařenku, ale takový hodně slabý odvárek. Snažili se o vtip, ale to se jim tam taky moc nedařilo. A co mě nejvíc zklamalo byl konec. Čekala jsem, že s tím šutrem na krku převede trochu větší čóro, než že jenom propíchne klackem dvě čarodějnice. ()

runner85

Alicia, len bež. Krásne utekaj! Beh je krásny a ty si pri ňom rozkošná. Stále som bábovka. Ale všetko sa zlepší. Ostala ofučaná, lebo prvý krát som jej nedal prednosť. Och! Chýbal mi zas poriadny prológ. A dej tiež veľmi pokrivkával. Ale na robotný deň to ušlo. ()

evanka

Pohádka, která místy postrádá hlavu i patu. Jedině díky Jeffu Bridgesovi stojí za to tenhle film vidět - jeho opilecké vrávorání, démonický hlas a (vtipné) hlášky drží tenhle snímek celých 103min. Zbytek hereckého ansáblu nestojí za nic a to včetně Julianne Moore, která lehce přehrává. Sice jsem neusínala, ale v průběhu jsem spíš kroutila hlavou nad naivností mladých hrdninů, nelogičností ve světě kouzel a konáním všech zúčatněných, ale pořád je tu JEFF! ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)