Kouzlo Avataru a akce Hvězdných válek. Animovaný sci-fi film Bitva o planetu Terra vyšel celé dva roky před celosvětovým hitem Avatar, přitom mu může směle konkurovat i dnes! Originální příběh o planetě, kterou chce lidstvo kolonizovat, ale místní druh se tomu brání, je doplněný o hravou animaci plnou fantastických nápadů a navíc ho doprovází dokonalá hudba. Nenechte si ujít opravdovou událost ve světě sci-fi a nechte se okouzlit úžasným světem planety Terra! (oficiálny text distribútora)

JohnCZ

Co Terra lehce ztrácí méně detailní animací, to dohání příběhem a scénářem, který je na poměry amerických animovaných filmů rozhodnější nadstandardní. Žádná infantilní blbinka pro děti se tentokrát nekoná, Terra se překvapivě bere naprosto vážně a ačkoli příběh zas tak originální není, jeho podání se opravdu povedlo. I po umělecké stránce to není další rutinní animák, ale solidní špetka fantazie a nových myšlenek je tu znát. Do toho fakt nádherná hudba a akce jak ze Star Wars. Závěr je sice dost zidealizovaný a těžko reálný, ale happy end by asi ani jinak udělat nešel. Morální poselství to má a rozhodně nejen pro ty nejmenší. I když pro ty to kvůli absenci humoru a trošce (decentního, pořád je to dětský animák) násilí taky tak úplně není. ()

predators

Terra už je tu nějaký ten pátek a já se o ní dozvídám až nyní. Spermijky jsou zajímavou animací a žijí v mírumilovném světě až do té doby, než jejich planetu napadnou lidské bytosti. Příběh je zajímavý, trochu jakoby z oka vypadl The Event, ale tam to bylo naopak. Vše je podbarvenou melodickou hudbou Abela Korzeniowskiho, který k propadákům neskládá. Jen ta animace, různorodost a smysl pro detail mi tu chyběli, jinak pohodový animák. 70% ()

ZkuKol

Nechci předbíhat a vycházím pouze z trailerů, ale BfT považuji za velmi chutný předkrm před Avatarem. Nějaké kradení se vylučuje příběhem, jenž tu byl, už když se v jeskyních porcovali mamuti. Terra je velice příjemný animák s humáním poselstvím, který dokazuje, že i u PC animace platí; "nápaditost před rozpočtem!" Společnost ,planeta, minulost i kultura Terry je zde velmi kreaitivně zobrazena, charaktery jednoduché, ale přitahující a dialogy dějposouvající. Příběh je zkratkovitý asi jako unavený vrátný na českých úřadech, ale fungující a i přes svou jednoduchost a přímočarost se mu daří bavit a vyvolávat emoce (také díky hudbě). Velké pozastavení si zaslouží animace, rozpočet byl zřejmě relativně nízký, ale u klávesnic se sešla parta šikulů a naplnila plátno životem, akcí, nápady, odkazy (které naleznete na každém rohu a nejen v animaci) a občas až neuvěřitalnými kousky (oči Terranů, bitvy apod). Jde o až nečekaně dospělý animák, který ovšem producenti nejspíš obrousili a okleštili, aby byl i pro děti (což byla chyba, protože, to s Terrou nejde a tak na to nešel skoro nikdo). Mrumilovná planeta je napadena civilizací na pokraji záhuby a bojuje o holou existenci - že jste to viděli už tolikrát?! Zkuste to ještě jednou... 80% ()

Mauric

There´re always alternatives. Těžko formulovat pocity z tohoto filmu. Ač dětský, jednoduše animovaný, s primitivním scénářem, tak neskutečně akční, nemoralizující, zábavný, zdařile gradující, atmosferický a v neposlední řadě též neskutečně ozvučený. Houslový motiv na konci filmu jsem si pustil asi desetkrát za sebou a stále jsem se nemohl nabažit. Bravo! ()

Fiftis

Veľmi pekný a zaujímavý animák, ktorý by sa mohol rovnať Toy Story, nebojím sa napísať. Ale dej je úplne o niečom inom. Je veľmi zaujímavé, že sledujeme jednu planétu so zaujímavými stvoreniami, ktoré si žijú pokojný život a zrazu na ich planétu dorazia mimozemšťania - ľudia. Je to naozaj veľmi zaujímavo spracované a je tu jasný odkaz, že aj my ľudia sme mimozemšťania, ktorí možno raz navštívia nový život a nie naopak, ako sme si to mnohé roky mysleli. Animácia je trochu amatérskejšia než na aké sme zvyknutý od zazobaného Pixaru, ale nevadilo to. Rovnako tak obyvatelia planéty vyzerajú trochu smiešne a úboho, ale to sú len detaily. Rozhodne odporúčam všetkým vekovým kategóriám. ()

• Film měl premiéru 8. září 2007 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Terva)
  • Scenár filmu bol pôvodne napísaný pre hraný film s realistickou CGI animáciou, keďže sa ale nepodarilo nazhromaždiť dostatok peňazí, bol film natočený ako 3D animovaný film. (Krnac)
  • Film byl natočen technologií TriOviz Inficolor 3D. (Terva)