Satirické komediální drama, v němž Robert De Niro hraje upadajícího hollywoodského producenta,který se snaží ubránit ponížení ze strany Hollywoodu.Při natáčení svého nového filmu prochází doslova peklem.

Film je natočen podle knihy What Just Happened? Bitter Hollywood Tales from the Front Line od Arta Linsona, ve které autor popisuje své zkušenosti jako producent v Hollywoodu. (Worissek)

Satan

Začal to Les Grossman a pokračuje v tom nikoli Ben, ale Art Linson, který sepsal své producentské zkušenosti a pomoci ošlehaného Barryho Levinsona je vmetl Hollywoodu do tváře. What Just Happened? hlavně funguje v profesní rovině hlavní postavy, která se prakticky točí kolem dvou věcí: headshotu psa a zarostlého Willise. Nezní to nijak odvázaně, ale věřte, že po strastiplných a mně totálně volných pasážích z Benova osobního života, budete na toho Brullise čekat klidně i 10 minut (a že to teda byl nervák!). Sice se nejedná o až tak sžíravou satiru, jak jsem čekal, ale rozhodně pobaví. Zejména ty, co se ve světě filmu pohybují nějaký ten pátek a mají nakoukáno. [Přesná stopáž: 100 min] ()

lennyd

Práce hollywoodského producenta není tak snadná, jak by se navenek mohlo zdát. Ben (Robert De Niro) by mohl vyprávět. Donutit excentrického režiséra (Michael Wincott) aby ze svého mistrovského díla odstranil morálně závadnou scénu je téměř nadlidský výkon. A ještě k tomu donutit hereckou hvězdu nového filmu (Bruce Willis), aby se vzdala svého plnovousu je už úplně nemožné. Není se čemu divit, že tím vším trpí i Benův osobní život .. Filmy Barryho Levinsona mám docela rád - asi jsme naladěni na podobnou vlnu, ale jeho mírná nadsázka (a v tomto filmu hodně kopající do vlastních řad) je naprosto úžasná. Když si člověk občas v novinách přečte, co všechno herecké či hudební hvězdy od svých producentů vyžadují (pozlacená záchodová prkénka a podobně), tak se pak lpění na úchylném plnovousu vůbec nedivím. I po herecké stránce se mi tento film líbil moc - od Roberta DeNira jsem nic než výborný herecký výkon nečekal, ale příjemně mne překvapili i ostatní - hlavně teda ale Michael Wincott. Takže i když jde v tomto filmu vcelku o kulový, stejně se na něj moc dobře kouká, a bavit se budete ať chcete nebo ne ... ()

Hellboy

Dobrá komedie, která ale není moc zábavná. Dobře se na ní kouká, ale nejenže se člověk u ní nezasměje, ale ani nepousměje. Prostě jsem koukal, koukal a bylo to velmi zajímavý, ale tak nějak natahovaný. V celém snímku nedojde k žádnému výraznému posunu v ději a sám hlavní hrdina má před sebou jen dva problémy, které musí vyřešit (+ ještě rodinné problémy, které jsou nudné a zbytečné). S postupem času se humor úplně vytratí a stane se z toho smutné drama o opuštěném producentovi, kterému nic nevychází. Přes všechnu tuto kritiku se jedná o film, který zaujme diváky, kteří se zajímají o filmový průmysl a vznik filmů. Robert De Niro svou úlohu zvládá výtečně a množství cameí diváka potěší. Škoda, že film končí tak nějak neurčitě. Byl to předpokládám záměr, ale stejně... A zajímalo by mě, jak moc se to blíží hollywoodské realitě:) PS: Srovnávání s Tropic Thunder je dost mimo. ()

maverick10

Podobny jako Be cool. Ovsem Be cool byl cool ne jako tenhle kůl a proto neni cool. R. De Niro oproti Travoltovi, nepusobil jako ostrileny profik (TOP 30 nejvlivnejsich producentu Hollywoodu :-) ale spise jako ubehana loutka pracujic s vysinutyma lidma. Mozna tento film poukazuje skrytou dusi vsech filmovych tvurcu :-) ()

lesumir

Výborná muzika, výborní herci a výborný příběh NEdělají vždy výborný film! Jako v tomhle případě. What Just Happened je zajímavou sondou do útrob Hollywoodu a hezky si z něj dělá srandu, ale srovnávat to s Tropickou bouří je hloupost. Celá atmosféra i mozaika příběhů je naprosto rozdílná. __ Aby člověku do sebe hezky zapadly vlasy po ostříhání, používají se efilační nůžky, a přesně něco takového by tenhle film potřeboval, aby byl komplexní a jednotný. ()

• Přestože je kniha "What Just Happened: Bitter Hollywood Tales From the Front Line (Co se vlastně stalo: Hořké hollywooské příběhy z první linie)" biografickým souhrnem zážitků Arta Linsona jako filmového producenta, rozhodl se Linson film vyvést jako fikci a knihou se pouze inspiroval. (HappySmile)

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech

11.06.2008

Samozřejmě ne na koupelní léčbě, ale na letošním 43. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Herec, režisér, producent a dvojnásobný držitel Oscara převezme na slavnostním zahájení festivalu… (viac)