Příběhem nás provází mladík Kitaro, napůl člověk a napůl bájná postava zvaná Yokai, oplývající neomezenou magickou mocí. Při narození, kdy ztratil rodiče, byl Kitarovi předurčen osud ochránce míru mezi naším světem a světem Yokai. Duše jeho otce sledovala z podsvětí nešťastný synův osud a vrátila se jako Yokai v jedné z mluvících očních bulev. Kitaro, ač vychován mezi přízraky, stále se drží v lidské společnosti a snaží se chránit lidské bytosti. Jeho životní poslání se však stále snaží překazit síly zla obou světů, není tedy nouze o kouzla, souboje, opravdová přátelství, ale i záludné lsti. Vydejme se společně s jeho přáteli na dobrodružnou a nejistou cestu za záchranu našich světů. (duklak2)

cyberhawk

Cloveku netknutem takovouto kulturou tento film pro deti asi nic moc nerekne. Takto mohu jen rict, ze digitalni triky jsou sice dobre, ale kdyby tvurci pridali rozpocet na lepsi masky (i kdyz del Toruv styl by to asi nebyl), dopadl by v mych ocich mnohem lepe. ()

killjezor

Za začátku jsem si myslel,že si autoři dělají srandu.Z fantasy filmu se stala pohádka pro děti,ale totálně ulítlá.Všechno je až šíleně přehnané,místy nelogické,ale to k asijským filmům patří.U závěrečných titulků jsem se neskutečně nasmál,protože jsem tomu pořád tak nějak nevěřil. ()

Ripley

To bylo něco strašného.Že mě to netrklo hned...hraná Japonská fantasy...ty tři slova nejdou dohromady!(aspoň tedy pro mne)Nejhorší postavy:Kitaro(hlavní postava),jeho otec(oko s nahým tělem,koupající se v šálku saké...to snad není možný!),krysák(na zabytí),čarodějka(trapná,ošklivá),liščí lidi(či co to bylo) a ostatní obludy.Tento "film"snad jen pro malé děti a i ty z toho možná budou mít trvalé následky. ()

pend

Pro mě celkem zklamání, dost infantilní film pro děti s naivními postavami, topornými herci, výpravou jak z TV pohádky. Pár dobrých nápadů to nezachrání. ()

Filmárik

No po Chinese Tall Story som čakal niečo podobne uletené a bez hraníc. Kitaro síce taký aj bol no v opačnom slova zmysle. Pri CHTS to bola čistá fantasmagória ktorá síce nebola technicky extra vydarená ale tie nápady boli neskutočné. U Kitara sa takisto nedá poprieť originalita ( oko v úlohe otca , bojové oblečenie ) no vzhľadom na štylizovanie filmu pre deti je vidieť že tvorcovia sa museli veľmi držať na uzde čomu nasvedčuje über-dojemné stretnutie s kvázi mŕtvim otcom a celková lacnota dialógov a akčných scén. Manga predlohu nepoznám( a nebyť Midofilmu ani o ňu dodnes nezavadím ) tak nemôžem porovnať hoci sa údajne jedná veľkú vec ktorá bude dúfam na papieri stráviteľnejšia. ()

Trisstes

dobra somarina...chcelo by to lepsie kostymy, akciu a charaktery trochu prepracovat...efekty sa dali skuknut...ale bolo to take dake odflaknute... ()

Elenor

Byla jsem připravená na všechno, ale na tohle teda ne... Nebylo to nejhorší, ale tu třetí hvězdičku dávám fakt jen z dobré vůle. Tatínek Oční bulva by mi ani tak nevadil, ani slabé triky, ale celkově mi to přišlo scénáristicky hodně slabé a dobré nápady nevyužité. Třeba to na druhé shlédnutí bude lepší. ()

Zhulda odpad!

Je mi líto, ale pozitivně toto může hodnotit pouze dítě předškolního věku... jinak neuvěřitelně nudná záležitost ve který se vlastně nic kloudnýho nestane... ()

azumi

Hezké, chvílemi infantilní, chvílemi dospělé...rodinná pohádka pro japonskou rodinku, bohužel tady těm filmům většina lidí stejně nepřijde na chuť a pro ty ostatní blázny do japonských filmů vřele doporučuji. ()

pekas

Jak jsem na tento film byl zvědavý, tak mě zklamal. Nejvíc mu asi ublížila hraná forma, jako animák by mohl být stravitelnější. Takhle je to pokoukáníčko tak pro děti do 10 let, pak už pochybuju. ()

Genesis

Ze zdejších komentářů jsem měl strach, že to bude vážně tak strašné - ale nebylo. Celou dobu jsem se neuvěřitelně bavil pohádkovému příběhu a jeho postavám. Po prvních pár minutách jsem si vzpomněl na Dívku na Koštěti, se kterým se dá film porovnat. Postavy jsou správně šáhlé na hlavu. Třeba pan Krysa nebo asi moje oblíbené Oko. Ani i záporák v převleku za Strejdu nemůžu zklamat. Jediné, co bych mohl vytknout jsou jedna nebo dvě scény, které neměli uplně jasnou návaznost. Ale stačí si říct "je to pohádka". Triky jsou na opravdu nízké úrovni, hlavně když to srovnám se západem. Jenže japonci v tomhle odvětví nejsou schopní pořádně konkurovat. I tak se najde pár filmů na vysoké úrovni (Casshern). Kitaro k nim samozřejmě nepatří. A už se nemůžu dočkat na druhý díl. :) ()

Hakuna Matata

Taková divná japonská pohádka. Zázračné škrpály, bavlněný létající šál, kouzelný vláček do podsvětí a podobné věcičky. Dokážu si to živě představit animovaně, nebyl zrovna spásný nápad natočit to hraně. Efekty nic moc, zahraňuje to docela dobrý scénář, to je ale vše- 45%. ()

YukiKaze

Znovu krásně oddychový film, u kterého jsem měla pocit pohádky na dobrou noc. Nenudilo mě to. :-)) To oko bylo prostě cute všemi směry a jeho koupele v horkém saké. Best!! Rozhodně neskončilo i jednoho podívání. ;-) ()

Vital

V pouštet nám sem tyto filmy,kde vlastně ani není v ději toho moc vysvětleno,je blbý.V Japonsku tohle určitě letí,a děti to mají rádi.Je to asi něco jako s Pokémonama,kteří tu nejdřív byly jako seriál,a až teprve potom jako film,jinak by člověk taky kulový věděl,o co tam jde. ()