Dnes již kultovní britský komediální seriál vychází ze série divadelních představení, oceněných prestižní cenou Perrier, a stejnojmenné rozhlasové show. Seriál, líčící osudy dvojice hrdinů Howarda Moona a Vince Noira, představuje ryze autorský koncept, za nímž stojí dvojice Julian Barratt a Noel Fielding. Ti se zhostili nejen hlavních rolí a scénáře jednotlivých epizod, ale i originální hudby, kostýmů a celkového výtvarného řešení. Jejich společné dílo zásadně převrací vnímání humoru a svou jedinečností odhaluje plochost a průměrnost masově oblíbených spotřebních seriálů. Barratt s Fieldingem narušují zažitý klid a uvádějí do něj zástup neuchopitelných postav a výstředních charakterů, bombardují diváka humorem od první signální, přes rafinované popkulturní odkazy až po čiré dada a bez diskuze transformují matnost a průměrnost v barvitou energii a záhadnou neónovou atmosféru... (oficiálny text distribútora)

Romadoor

Po 1. sérii: Bohužel jsem si o seriálu přečetl na čsfd před jeho shlédnutím, takže mi jeho sledování mírně zkazila velká očekávání, ale bez předsudků: Příjemně (ale občas ne dost) absurdní s častými přechody za hranici psychedelična (ale ne moc), s kvalitními dialogy, originálním inscenovaným klipem v každém díle (často s chytlavým nápěvem), sympatickými postavami a občas geniálními situacemi (např. Hlídač zrcadlového světa, Čárlího dialogy, služebna smrťáků, kreace největšího mraziče Holomráze apod.....) 60 % za humor, 90 % za originalitu a překvapivost, celkově 75 %. ...po několika dílech 2. a 3. série měním na zcela jasných 5* - málokterý seriál takhle graduje (South Park ) ....DOKONALOST! ()

Sowa

Neuvěřitelné situace, hlášky, skvělá hudba, unikátní nápady... journey through time and space, the world of Mighty Boosh. "...It is decided I love the chosen one most!" ()

mrakoplasH

Parádní seriál plný absurdního humoru, který se hlavně v prvních dílech dost často střídá s dlouhými nudnými scénami. Ty se naštěstí postupně ztrácejí a poslední díly tak dostávají opravdu šílený náboj. ()

marrrrian

1.séria má aj napriek (alebo práve preto) svojej podivne úsmevnej trapnosti blízko k dokonalosti. 2.séria bola utrpenie s humorom tak suchým, že už to vlastne humor nebol. No a na tretiu sériu si po tej druhej momentálne netrúfam. ()

jimmyisagirl

Dvě slova: chci víc! Miluji britský humor, a tohle teda byla třešnička na dortu. Napuštěná kyselinou lysergovou. Nemůžu dát šest hvězdiček? ()

boovol

Autoři zdejších komentářů s nízkým hodnocením zhusta uvádějí, že shlédli pouhých pár epizod (často jen první, někdy i druhou), a nutno říci, že seriál má opravdu pomalejší rozjezd – správná jízda začíná třetí epizodou. Seriál asi také nebude pro každého, nicméně pro milovníky absurdního britského humoru a/nebo audio/video (pop)artu jde o jeden z nejlepších a nejvtipnějších počinů v historii lidstva. ()

killingminds

Všichni se shodnem na tom, že tenhle seriál je vážně na hranici mezi geniálností a trapností. Je to celý tak kýčovitý až je to krásný. Vždyť Fielding a Baratt jsou momentálně asi největší surrealisti v komediální branži, a tak je jasný že každej díl vypadá jako kdyby ho vymejšleli na poušti, obklopený levnýma hračkama a komiksama, nadopovaný hodně silným koncentrátem LSD. Je to jako když se díváš na šílenej kreslenej seriál, kterej ale neni kreslenej. A navíc ty výborný písničky! No, z něčeho tak šílenýho se prostě musel stát kult. ()

Teya1

Tak tohle je něco pro mě. Skvěle ujeté, vtipné, mé srdíčko plesá :D No, z mého okolí zřejmě jenom to mé. Ostatní (kterým jsem nadšeně pustila pár ukázek) se na mě dívali stylem - ehm, říkalas, že to má být sranda jo? Wha'ever..."Bouncy Bouncy, oh such a good time, Bouncy Bouncy, shoes all in a line..." ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)