Yes Man

• USA Yes Man (viac)

Carl Allen (Jim Carrey) prišiel na to ako sa zbaviť depresie a neperspektívnej práce. Doteraz sedel doma a na všetko odpovedal slovkom nie. Ale potom ako absolvoval seminár, ktorý viedol guru, sa Carl rozhodol, že slovko nie zo svojho slovníka vylúči. Bungee jumping? Áno. Naučiť sa kórejsky? Áno. Kúpiť si prvú letenku kdekoľvek? Áno... Carlovi sa otvárajú životné možnosti o to viac keď stretne slobodomyseľnú hudobníčku Allison (Zooey Deschanel). (TV Markíza)

IPajule

Hodně dlouho jsem neviděla tak dobrou komedii s happyendem jako je tato. Jim Carrey se na tuhle roli opravdu hodil. Jeho výkyvy a obličeje k němu prostě patří. Všichni musíme uznat, že je to dobrý herec. Bavila jsem se každou minutu a nepřišlo mi nic nudného nebo nevhodného. Zooey Deschanel sehrála také skvělou roli, stejně jako Bradley Cooper. ()

Ihuj

Velký palec nahoru za morální nejednoznačnost, vlastně až drzost filmu. Možná jsem slepý, ale přišlo mi, že režisér tu sektu vymývačů oslavuje. Jak osvěžující v porovnání s (mnohem lepšími) snímky jako Magnolia nebo Requiem za sen. Osobně praktikuju tenhle přístup k životu (který guru odhaluje v nemocnici) už hezkých 15 let a ano, funguje to a ke štěstí i úspěchu to prostě vede, sekta nesekta. V první půlce jsem se musel smát, jak jsem se s hrdinou ztotožnil a kolik z toho jsem sám z podobných pohnutek dělal. Konec je ale hoodně zabitej, šablonovitej, trapnej až nemravnej. Co to ty řežiséři pořád naše holky učí, toto? (btw. viděl jsem to v hindštině a dostalo to úplně nový rozměr) ()

Stíba

Škoda, že je film tak strašně převdítalený v úplně každém okamžiku a režisérovi se nepovedlo vnést jedinou inovaci, která by diváka překvapila a tudíž i víc rozesmála. Tenhle nápad tu totiž není poprvé (dokonce sám Carrey ztvárnil hodně podobnou roli v Lhář, Lhář) a prosté kopírování bez špetky nápadu mě tak úplně neoslnilo. ()

Bollek

Zooey Deschanel a Jima Carreyho bych chtěl ještě v nějakém filmu vidět spolu. Moc jim to dohromady slušelo a dobře se na to koukalo. A není to jen jejich zásluha, že se mi film tak líbil. Je vtipný, zábavný, má dobrý děj, příjemně svižné tempo a je zdravou míru ujetosti. Jeden z mých oblíbených snímků, které už jsem viděl několikrát. ()

Alpachino

Je mi jedno, že existuje nějaký muž na měsíci, nebo truman show. Tohle je nejlepší film s Jimem Carrey, který pro mě existuje. V jeho postavě Carla Allena, který nikdy nechodí ven, uzavírá se do sebe, říká na všechno ne, jsem se dokonale našel. Film mi bezprostředně změnil život. ANO, to je totiž odpověd na každou výzvu, který Carl obdrží. Film se náhle posune do neuvěřitelné bláznivosti, u které nechcete aby někdy skončila. Klasická Jimyho mimika, výborné hlášky a to i v českém dabingu, pro mě nejhezčí herečka na světě Zooey Deschanel a spoutu dalšího, jež posouvá tento film do mých top 10 filmů. "Kde jsem teď a kam jsem zmizel? Jak se chceš se mnou prát když mě ani nevidíš?" 90% ()

Jajar

Yes, Man je hrozně problematický z hlediska nějaké pointy, kolem které se celou dobu motá. Na začátku je špatně, že hrdina nežije spontánně, takže potom začne dělat úplně všechno, z čeho má strach a co se nabízí, aby na konci došel k závěru, že má dělat jen to, co chce. Jenže přesně to dělal na začátku! Carrey a Deschanel zachraňují, co se dá, ale ten film je vlastně strašná blbost. ()

Hpatrik

Jim Carrey válí skoro stejně jako za svých mladých let. Příběh veskrze průměr, ale jeho nedostatky zdatně přebíjí sympatický casting a nakažlivá optimistická atmosféra. Podruhé už to ale tolik nefunguje. ()

tranquill

"Můžeš na to říct ano, ale jen když chceš!" Parádní romantická komedie plně využívající Jimovy slovní eskapády a grimasy. A k tomu povedený scénář! ()

Tyna31

Jim Carrey opět na vrcholu?! Úžasná komedie...WE ARE SPARTA!..nebo scény kdy Jim zachraňuje sebevraha, babča bez zubů, no a když se začal omotávat izolepou, tekly mi slzy smíchy..:D ()

Respex

Jim Carrey je skvělý herec. Bohužel už by se měl nasměrovat spíše na ,,vážné'' herectví. Přesto tato komedie není vůbec špatná. Očekával jsem průměr nebo podrůměr. Nakonec to opravdu byl průměr, ale vůbec né špatný. Jedná se o solidní komodii postavené na jednoduchém nápadu. Neočekávejte nic kultovního, ale jsem si jist, že za jedno podívání to stojí a to nejen na dvd, ale i v kině. Za mě 3*. ()

Veseldaa.!

V kině jsem rozhodoval zda jít na Underworld: Vzpoura Lycanů, či na právě komentované Yes Man. Nakonec zvítězil Yes Man a rozhodně nelituji. Ba naopak mi film udělal obrovskou radost a byl jsem mile překvapen. Jim Carrey byl dokonalý, Zooey dostatečné sympatická a scénář suprový. Myslím, že jde o velice povedenou a úctyhodnou adaptaci. Yes, Yes, Yes, filmek se mi opravdu moc líbil! A rád si ho pustím znovu. :-) ()

Dovlatovka

Je to docela legrace, ale to je všechno. Člověku s trochou životních zkušeností se přece jen teorie "říkej ano všemu a budeš šťastný" příčí jako nereálná až nebezpečná. ()

Highwayking

Musím říct, že jsem se několikrát u tohoto filmu opravdu upřímně zasmál což měl tento film přinést a to splnil. Ze začátku jsem navíc ucítil, že bych mohl být vtažen i do zajímavého děje, to se ovšem nestalo. Děj byl strojený a jestli něco nebyl tak zajímavý a poutavý. Myslel jsem si, že by se romantická zápletka mohla člověku alespoň trochu dotknout srdce, ale to se vážně nestalo. Navíc nějaké scény mi přišli až příliš okatě ujeté, například shromáždění Yes, Carlova jízda na motorce a další. Takže ve výsledku film, který mě pobavil, navodil pozitivní náladu ale nic víc, nic míň. ()

Trifi

Yes? Ne, ne a stokrát ne. Prostě to nefunguje. Chlácholila jsem se tím, že negativní recenze jsou subjektivní, ale teď beru zpět, jsou naprosto objektivní. A přironávat Yes Mana ke skvostu Lhář, lhář, to mi skoro přijde jako rouhání. Kde se stala chyba? V hercích určitě ne, casting bezchybný. V režii? Také ne, ikdyž Tom Shadyack mi z toho určitě dokázal vymáčknout víc a viditelně tu občas chybí. Ve scénáři? YES! Bingo... Film se celých sto minut nedokáže rozhodnout, jestli celou tu "Yes" filozofii propaguje, nebo zatracuje. A na rozdíl od nemožnosti lhaní ve Lháři závisí nemožnost odmítání jen na "dobré vůli" takže Carl klidně na pár otázek s klidem odpoví ne, ikdyž by vůbec neměl, a nikomu to zdá se nevadí. Ale co je nejdůležitejší: zatímco pravda sama o sobě je vždy a za všech okolností dobrá (někdy více, někdy méně, samozřejně...), souhlas se vším je naopak katastrofa. Jenom si pro příklad představte situaci, kdy by některého Yesmama (a že jich nebylo málo...) po přednášce odchytl někdo s otázkou: "Zabiješ mého šéfa?" Nebo třeba prezidenta... Takže celý film je postavený na nekomediálním, dokonce bych řekla nebezpečném tématu. No a to jsem ještě nezmínila fakt, že na komedii je těch zábavných scén míň než málo, ani u jedné jsem se od srdce nezasmála a nejvtipnější bylo asi těch pár chvil, když Jim Carrey mluvil korejsky. Jim Carrey se sice snaží jak může, ale kde nápad není, tam ani jeho flexiksicht nepomůže... Jediné pozitivum filmu tak vidím v tom, že Jim ještě nezestárl na bláznivé komedie (snad se brzy dočká nějaké s vtipným scénářem) a že by se klidně mohl pustit i do nějakého muzikálu, zpívá mu to skvěle. Jen díky němu slušné 2 hvězdičky, bez něj by to byl odpad... ------ Plus: Jim Carrey --- Mínus: "Yes filozofie", scénář ------ Recept: 55% Jim Carrey, 35% YES, 5% hudba, 5% Lhář, lhář ------ Hodnocení: 40% ()

Koty

Asi jsem se na to moc těšil, jako na spoustu jiných Carreyho filmů... tady jsem byl bohužel poprvé zklamán. Takže chci vidět film znovu? "No, man." ()

teddinka1

Nebýt Jima, tak ten film nemá šťávu a je to jen další nudná romantická komedie. Takhle to získalo šmrnc díky jeho vtípkům a zběsilým kouskům... ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

22.03.2009

Přinejmenším pro americké publikum. Ano, na neděli jsme si pro vás odložili trochu bulváru ;-). Možná už jste si říkali, kam se poděla komedie I Love You Phillip Morris, kterou Jim Carrey natočil… (viac)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)