Súkromný detektív Dylan Dog už pred rokmi skončil so svojou minulosťou a usiluje sa žiť normálnym životom, ale jedného dňa jeho starý život znovu ožije – v meste začne vyčíňať vlkolak. Dylan sa tak opäť dostane do spoločnosti upírov, vlkolakov a zombie, hoci to doteraz vyzeralo, že už medzi nami nie sú. Dylan a jeho „nemŕtvy“ partner musia čo najrýchlejšie vyriešiť záhadu spletitých udalostí, ktoré by zas a znovu mohli zraziť svet na kolená ... (oficiálny text distribútora)

Fr

,,KDYŽ UMŘETE A VRÁTÍTE SE, ZAVOLÁTE MĚ. DYLANA DOGA“..... /// Původně s tou prací seknul. Znáte to – zklamání. Teď mu ovšem něco ukouslo kousek přítele a nastal tak čas vrátit se zpátky do práce! ... Na odpůrce stříbra má boxera, na jiný zas magnesiovou světlici. Dialogy které znáte z komedií, parodií, ale i z filmů, kde to s vlkodlaky (třeba v Londýně) mysleli naprosto vážně. Čekal jsem, že vyšetřování nemrtvých bude ,,old school“ a využitá bude veškerá moderní ,,high-tech“ technologie. KDO ŘÍDÍ TUHLE SHOW? Jo takhle......to jste mysleli těma 80týma rokama......jako že je to píčovina..... Sám nevím....nevím, co je myšleno vážně, co ne, co je pohádka, co horor. Hodně pokusů o vtip (nefunguje), podivný monstra a postavy bez špetky sympatií. VY LIDI JSTE TAK PŘEDVÍDATELNÍ. A tenhle film taky. Něco tady nefunguje. Několik koukatelnejch momentů z toho ovšem konkurenci Krotitelů duchů neudělá. I když se v tý akci tak snažej! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám si šlehnout upíří krev. 2.) Fotr se mi změnil ve zrůdu (jen pokud to máte potvrzeno knězem). 3.) Chci si otevřít ,,Zombie bufet“. 4.) Thx za titule ,,rcfour“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Beckett51

Tak já už nevím. Všichni tady chtěj ňákej pořádnej film s upírama, vlkodlakama a zombíkama a když ho konečně někdo natočí, většina lidí,kromě výjimek (zdravím verbal :-)), nad ním ofrňuje nos. Nevím co víc byste chtěli. V tomdle filmu je skoro všechno co má daný žánr mít. Slušnou akci, parádní hudbu, vcelku dobré vizuální efekty, konečného bosse, vtipné hlášky a spoustu dalších věcí. Dylan Dog je podobný případ jako (v mém srdci velice dobrý) komixový Spirit. Prostě Dylana doporučuju těm, kterým nevadí lehce sterilní scénář a trocha toho černého humoru. Koneckonců správná komixárka by měla mít kousek od všeho. Ne? 80% ()

dr.horrible

Keď pominieme nevýraznú ženskú postavu, chabého záporáka a jedného z najhorších a naslizkejších hercov vôbec (hlavná postava), ide nakoniec o celkom milé, oldschoolové guilty pleasure. To keby ste si takto zobrali sub sub žáner, kde dno tvorí R.I.P.D. a vrchol Beetlejuice, Dylan Dog by bol asi niekde v strede. Jak po rokoch natočiť celovečerák k Vlkodlakovi Tommymu. "Zombie power, bitch!" ()

kingik

Když na vás zaútočí nějaké podezřelé monstrum nejčastěji neznámého původu, obraťte se s tím na soukromého detektiva Dylana Doga.Ten si jistě bude vědět rady. Jeho služby sice vyjdou dráž, ale máte jistotu, že nějaká krvelačná potvora si příště rozmyslí, jestli do vás zahryzne obří tesáky. Jeho pomoc vyhledá i pohledná Elizabeth, která přišla po jednom takovém útoku vlkodlačí příšery o svého otce a z Dylanova asistenta a současně nejlepšího kamaráda se po smrti stane co nevidět normálně uvažující zombík. To už je pádný důvod se angažovat do zapeklitého případu. Navíc Dylan je bývalý venator, lovec zrůd, který s tím dávno seknul, jenže ulicemi New Orleans se to zase hemží upíry, zombíky a vlkodlaky a do služby se zakrátko bude hlásit i mocný Belzebub. Jistě z mého obsahu k tomuto filmu máte pěkný guláš a ono tomu opravdu tak je. Jde totiž o comicsovou adaptaci v produkci béčkového harcovníka Ashoka Amritraje. Ten angažoval známější herce v čele s Brandonem Routhem, který na "komiksárny" zrovna štěstí nemá, ale vedl si zde více než slušně. Zdatně mu sekundoval hlavně Sam Huntington v roli nemrtvého zombíka a to hezké obstarávala pohledná Anita Briem. Hned tak asi neuvidíte ve filmu zombíky, kteří nejsou tupá stvoření, ale normálně uvažující bytosti, které mají obchod s náhradními díly pro svá těla, chodí do svého "mekáče" na hamburger s červy nebo se zůčastnují terapeutických sezení. Pak je tady klan upírů, které vede černoch Taye Diggs a klan vlkodlaků, které má na starosti Peter Stormare. Film je to slabší ve svých akčních scénách, které v ničem neohromí a hlavně na takový film jich je poměrně nedostatek. Ani finále není nijak extra. Originalita se však počítá a některé nápady jsou opravdu povedené, některé zaručeně pobaví a herecká partička je natolik silně rozvržena, že nezklame. Přihodit do filmu pořádnou akci nebo napětí a větší přehlednost, určitě by se to vyplatilo. Jinak celkem spolehlivý film na zabití volného času. 60% ()

honajz

Nebýt to tak předvídatelné a nekopírovat to v lecčems Dresdena, šel bych i na ty čtyři hvězdičky. Humoru sice není až tak mnoho, ale je osvěžující a způsobí minimálně pousmání. Noirové postupy se trošičku podobají postupům u filmu Brick, ale přece jen je vidět, že se daly víc dotáhnout, více se na atmosféře a prostředí dalo zapracovat. Ale jinak docela slušná jízda s několika vtipnými momenty, dobře poskládaná, na niž se dobře kouká. ()

• Jeden z upírů se jmenuje Sclavi. Tiziano Sclavi je autorem komiksu Dylan Dog, podle kterého je film natočen. (Kroup4)

Superman jako epická trilogie?

Superman jako epická trilogie?

01.11.2008

Díky úspěchu komiksové adaptace Wanted je autor předlohy Mark Millar mimořádně při chuti. Už před několika měsíci prozradil, že ve spolupráci s nejmenovaným „áčkovým akčním režisérem“ připravuje… (viac)

Superman versus zombíci

Superman versus zombíci

16.10.2007

Pokračování Singerova Superman se vrací se odkládá na neurčito. Bylo to víceméně zřejmé už ve chvíli, kdy Bryan odešel do Německa natáčet válečný thriller Valkyrie a Warneři se naplno vrhli do… (viac)