Placebo: Rock am Ring 2003

všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Nemecko, 2003, 72 min

Brian Molko

Koncert kapely Placebo z německého Roc am Ring z roku 2003.

Seznam skladeb:  1) Bullet Proof Cupid
2) Allergic (To Thoughts Of Mother Earth)
3) Every You Every Me
15) Slave To The Wage
16) Teenage Angst
17) Pure Morning (poz3n)

Kusko.t2

Výborné vystúpenie Placebo na nemeckom Rock am Ring, ktoré ako inak odpálili songom Bulletproof Cupid. Jedná sa o výbornú show plnú hitoviek, farebných svetelných efektov, ale hlavne atmosféra koncertu stojí na kvalite produkcie a prednesu skupiny Placebo. Jedná sa o podmanivé vystúpenie, kvalitou zrovnateľné s Placebo: Soulmates Never Die - Live in Paris 2003, a to už je čo povedať. ()

klima777

Poslední kapela, jež mě doopravdy zasáhla. Moc dobří a zatraceně rafinovaní. Jen si vždycky vzpomenu na Paula Bentleyho a jeho Sweet Jesus, kteří měli počátkem 90. let solidně našlápnuto (poslouchá doma Brian pár jejich raritních singlů?). Byli ještě bizarnější a hlavně předběhli svou dobu. Čímž nechci říci, že Placebo jsou nějaká náhražka. Jejich mix nezávislé kytarovky, sršatosti Sonic Youth, glamové dráždivosti a mnohoznačných textů je velmi, velmi účinný. A připočtu-li Molkovo showmanství a manipulaci s publikem, vidím hvězdy se vším všudy. Vylezli z garáže, podmanili si davy (ale kousek punkové frackovitosti zůstává). Bravo. ()