Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiálny text distribútora)

david666

Po návratu Tobeyho z Afgánistánu je film povýšen o třídu výš oproti předchozí hodince. Jeho změna je šílená, mistrovky zahrané. Opravdu z něho jde strach. Navíc se mi líbí, že to nekončí zas tak tuctově, spíš reálně.O tom, že ústřední trojice září asi nemá cenu mluvit. ()

kelly1988

Pro mne moc fajn. Velmi jemná přesto hutná hra drobných i velmi nedrobných nuancí. Scéna s balonkem u stolu-klobouk dolu a tichá závist. ()

ArMinO

Dávno som nevidel tak emocionálne silný film. Vtiahol ma do deja od úplného začiatku do absolútneho konca. Ani netreba opisovať, že to herci zvládli extrémne dobre, pretože je to pravda. Proste som im uveril kompletne všetko. Na tento film som sa chytil ako ryba na návnadu. Proste excelentné. 90% ()

Andre.w

Tak to fakt ne. Přizdisráčskej americkej patriotismus kam se podíváš, plus stupidní chování Sama v důsledku posttramatický stresový poruchy. Sladkobolná prkotina. A bohužel ¨Natalie Portman je čím dál banálnější herečka, Carey Mulligan jí strčila do kapsy. ()

jjjerry

Hodně dojemná záležitost. Vryje se pod kůži. Tobey Maguire ve mně zanechal velký dojem, ten sestřih i když sem ho moc nepoznával se pro něj hodil. Klidně by mohl hrát v nějakym thrilleru, jde z něj místy mráz po zádech, prostě takovej správnej magor. Velmi doporučuji. ()

Flamik

film který chytí každého komu není lhostejný zbytek světa. Poukazuje na to o čem se moc nemluví a tak některé scény působí až přehnaně. Mě se zpracování velmi líbilo, myslím že atmosféra byla vždy zachycena tak jak měla být a hercům sem věřil každé slovo, ale přesto tomu scházelo něco co by dostalo tento film mezi ty úplně nejlepší... ()

pan_ponozka

Sakra Toby, proč jsi lezl do toho Spidermana?! Kdybych tě neměl zaškatulkovaného tam, pěl bych chválu, jak dobře jsi to zahrál. Byl bych nadšený, jak dobře vám to s Jakem šlo a dal bych mu pres držku, kdyby si něco začal s Natalií. Oni oba vynikali ve svých rolích, dávali růst příběhu. Ale vážně, film stojí za to vidět. 7/10 ()

Enormita

Tento film je dôkazom toho, že každá vojna je zbytočná a, že každá vojna robí z telesne i psychicky silných mužov naprosté duševné trosky. Rovnako tak film poukazuje na ten fakt, že hrôzy z bojiska neostávajú iba na bojisku, ale plne zasahujú i do sveta, kde bola prv láska a harmónia. Herecké obsadenie priam dokonalé a pohľad na vychudnutého, zdeptaného a neskutočne trpiaceho Tobeyho Maguiera (Spider-mana) je skutočne hrôzostrašne úchvatný. ***** ()

bonovox

Remaky sú často absolútne zbytočné, no v tomto prípade je to výnimka. Skvelá psychologická dráma s vynikajúcimi hercami a premyslenou réžiou. ()

Dondi

Trio Jake Gyllenhaal, Tobey Macguire a Natalie Portman čo k tomu dodať. Skvelé herecké výkony a hlavne pán „ Peter Parker :) „ čo predvádza klobúčik dole. Remake dánskeho filmu od Susanne Bier's "Brødre". ()

petrusqa

Téma, které byla již několikrát zpracováno lépe, jako například ve filmu Návrat domů Hala Ashbyho. Film nešel tolik do hloubky, i když měl k tomu velký potenciál. ()

Kada80

Hodně jednoduchej a předvídatelnej příběh,ale to samozřejmě neznamená,že by byl špatnej.Citově to je docela silnej zážitek. Herecké trio bylo na výbornou.Natalie mi opět dokázala,že má právo být v mé top10 (a ne kvůli své tvářičce). NEZAPOMENUTELNÉ : Konec války vidí jen mrtví. 80% ()

Šošia

3 hvězdy dávám i větším blbostem, ale na mě ten film prostě nezapůsobil tak správně jak by měl. Prostě jsem tomu nevěřila - kromě Natalie Portman a Jakea Gyllenhaala mi všechni ostaní herci připadli buď rozmazlení, vylízaní, tupí nebo naprosto špatně zahraní. ()

Paserak

Zasáhlo mě to. Jistě, chtělo by se souhlasit s Malarkeym o tom, že vinu si nesou Amíci sami. O tom nespekuluju. mně osobně přišel film krásně vygradovaný. S napětím jsem čekal kdy Sam bouchne. Za herecký výkon T.Maquireho pak musím jen chválit. Dostal mě, krásná "dospělácká" role. Zároveň jsem byl napjatý jakou roli v příběhu sehraje otec obou bratrů. Asi bych dal 4, ale herecké výkony mě natolik nadchly, že je to 5. ()

Honzad007

Partie s možným velkým polem působnosti na úrovni rozehraní mnoha zajímavých psychologických vztahů (nejenom bratři, ale hlavně manželé, otec a syn, nevlastní matka a synové, dcery a otec), pro které ale prostě nebylo místo. Část z Afgánistánu je tady naprosto zbytečná (stačily dva krátké útržkovité flashbacky na celý film), místo ní se mohl protáhnout part sblížení mezi Portman a Gyllenhaalem i návrat otce a jeho vliv na celý příběh. Takhle se ale to hlavní a důležité děje až od poslední třetiny snímku a nechává tak nedořešený dojem, s mnoha otázkami a možnostmi hlubšího "výletu". Film však táhne herecky ambiciózní trio, kdy Maguire dokázal, že není pouze Spiderman a Natalie s Jakeem jen utvrzují svoji pozici na současné špičce americké herecké obce. Výborné nápady, mrazivé momenty, rozpačitý závěr a celková pachuť něčeho, co nám mohlo nabídnout ještě mnohem víc. ()

matow

Dej bol dosť predvídatelný ale mne to v tomto prípade absolútne nevadilo,chlapci s Portmankou to zahrali úchvatne a nemohol som inak ako 5/5. ()

Reloadet

Film, který se zabývá problematikou mezilidských vztahů, dokonale popisuje vztah dvou bratrů, kteří jeden na druhého nedají dopustit. Síla tohoto filmu spočívá v citové stránce člověka, který chce víceméně návrat do starých kolejí, pak ale přichází na to, že mu to svědomí nedovolí a že už nic nebude jako dřív. Psychyka člověka je nanejvýš složitá a přitom křehká věc, kde stačí málo nebo moc a vše se zhroutí.Vynikající hudební doprovod a výkon Tobey Maguire. ()

Monika22

Film je niterní (alespoň rp mě), viděla jsem i původní verzi, takže můžu srovnávat, ale ta americká se mi líbila úplně stejně jako dánská. Natalie jako vždy vynikajicí, Gyllenhaala mám ráda a myslím, že se do role hodil. Opravdu povedený smínek. ()

RoB23

I don't know who said "Only the dead had seen the end of war." I have seen the end of war. The question is... Can I live again? Tuhle citaci jsem si prostě nemohl odpustit. ()

seefoo

Film, který je psychologicky tak skvěle zvládnutý, který dokresluje výborná hudba, který je skvěle a trefně obsazený, který je reálný, který je tak trochu "americký" a který dokáže diváka tak velice zaujmout a nadchnout je prostě skvělý. Film byl tak trošku zaběhlý do kolejí, dalo se očekávat co se stane. Každopádně, jakýkoli neúspěch a jakákoli chyba se dá vyvážit malou holčičkou Bailee Madison, bez které by to nebylo ono. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Moje levá noha, Ve jménu otce či blížící se americký remake dánských Bratrů. I tento malý vzorek z filmografie Jima Sheridana stačí k tomu, abychom se intenzivně zajímali o jeho plány do budoucna.… (viac)

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (viac)