Dva mrazíci

Kamera:

Ludvík Hájek

Hudba:

Ilja Hurník

Vlasta Burian (rozprávač), Jan Werich (rozprávač)

Žili byli dva mrazíci, jeden byl ustrašený a malinko natvrdlý, druhý domýšlivý a trošku zlomyslný. Ten navrhne, aby se lidem pomstili a malinko je pozlobili. Když kolem jedou dva vozy, rozdělí si je – ten ustrašený si vezme bohatého sedláka v teplém kožichu, ten nafoukaný štíhlého a chudého chalupníka. Myslí si, že si s ním lehce poradí, ale chalupník neustále pracuje, zimy se nebojí, a nakonec dostane mrazík nabančeno… Pohádka je skvostem naší loutkové animované tvorby a je už od svého vzniku oblíbená. Postavičky mrazíků namluvili Vlasta Burian (je to jeho jediný dabing v kariéře) v roli skromného mrazíka a Jan Werich v roli toho nafoukaného. Scénář, výtvarnou složku a režii měl Jiří Trnka. (Česká televize)

Compadre

Naprostá bomba...nechápu jak sem na tenhle animák mohl zapomenout...vypravěčství Honzy Wericha a Vlasty buriana jakožto dvou mrazíků nemá chybu :))) krááása ()

Mackin

Kouzelná zimní animovaná pohádka o dvou mrazících, které neodolatelně namluvili Vlasta Burian a Jan Werich. Slovy jednoho z nich říkám „Mrazu zdar“. ()

Sdoom

Krásně nakresleno Jiřím Trnkou (jak jinak), namluveno těmi největšími možnými hvězdami našeho hereckého nebe, ale příběh je takový obyčejný a na 12 minut i trošku zdlouhavý. Co bychom ale za takové pohádky pro děti dnes dali. ()

cold

Trnka byl umělec nad umělce. Poctu mu vyjádřili i dva naši nejlepší komici Burian s Werichem, kteří dodali smích a duši. Humorné i poučné zároveň - nudit se určitě nebudete. ()

TomasKotlant

Vynikající hudba a kvalitní dabing se kloubí s netradiční kombinací kreslené a loutkové animace. Zajímavý vývoj charakterů mrazíků. *** Ve zkratce: Bude zima, bude mráz. ()

zdeny99

Ve své době museli být Dva mrazíci trhák. Dneska už to tak slavné není, přesto Trnkova geniální animace působí i v dnešní době. Mrazíci jsou roztomilí, vypadají jak duchové, ten Burianův připomíná i sněhuláka s tou mrkví místo nosu. Nejvíce se mi ovšem z postaviček líbil ten chalupník v kožichu, jak sekal dřevo. Burian s Werichem se také zaskvěli svým dabingem. [2047. hodnocení, 72. komentář, 91%] ()

Denny

Tak to je jeden ze dvou filmů, v němž se sešli dva velikáni, Burian a Werich.Tentokráte sice jenom oživují nakreslené postavičky mrazíků,ale stojí to za to. ()

Rodin

Nikdy nepochopím, proč musíme před každými vánocemi (nebo v jejich průběhu) čučet v televizi na pitomoučkou prostitutku Pretty Woman, když československý film nabízí takové skvosty. ()

Speck

Kouzelná zimní pohádečka se skvělým dabingem (Burian, Werich) a podmanivou hudbou, která vás jako vánek přenese do sněhem pokrytého lesa. "Nadávaj nám, tak budeme trestat!" Čarovná personifikace s nejedním poučením. Inu, pracovitého mráz nepálí. ()

xenopus

Těžko hodnotit dnešními kritérii, nicméně pro mě prostě jde o průměrné dílko vytahující do zapamatovatelna dvojice Burian-Werich a perfektní hudba Ilji Hurníka. V dnešní době už ale těžko (byť desetiminutovou) pohádku utáhne šedesát let stará technika loutkového filmu a animace. No a, milé děti, jak jinak to v roce 1954 mohlo dopadnout, než že neohrožený přírodní živel dostane napráskáno od sedláka a že od pohledu movitého člověka roznemůže i mrazík-strašpytel. ()

Pitryx

Naprosto skvěle namluvená mini pohádka. Věčná škoda, že se ti dva nesetkali ještě vícekrát. A škoda, že se v této pohádce tak málo mluví. ()