James Bond: Skyfall

James Bond (Daniel Craig) musí tentoraz podrobiť skúške svoju lojalitu k nadriadenej šéfke M, ochrániť ju pred osobným nepriateľom a zneškodniť narastajúcu hrozbu globálneho počítačovému terorizmu. Pátranie po geniálnom kyberteroristovi, ktorý britskú tajnú službu ohrozuje v priamo v jej srdci, má tentoraz pre Bonda výsostne osobný charakter. Démonický zloduch je bývalým špičkovým agentom MI6, ktorý sa chce pomstiť svojej niekdajšej nadriadenej M za jej hriechy z minulosti spojené s materskou zradou. Značne rozporuplný vzťah s M má aj Bond, ktorému sa šéfka takisto stala akousi náhradnou matkou za rodičov, ktorý zahynuli, keď bol malý. Jeho trauma z detstva je o to silnejšia, že sa rozhodujúci boj o M odohráva na opustenom škótskom rodinnom sídle Skyfall, kde sú Bondovi rodičia pochovaní. (TV JOJ)

lipan

Po dlouhé době opět Bondovka, jak se sluší a patří. Už jsem se bál, že bude pokračovat trend bondovek jako akčních filmů alá Bourne s jediným rozlišovacím znakem - jména hlavních postav. Tento díl však skočil do starých kolejí jak mašina po generální opravě a zbytek je už jen parádní jízda plná přestřelek, honiček, krásných slečen, suchého britského humoru a melodie, kterou známe již od 60. let minulého století. Opravdu mě tento díl potěšil, všem fanouškům agenta s "00" vřele doporučuji. ()

Jack_F.

Bond mi musí ukázat, jak se dá přežít jedna kulka od padoucha, druhá z vlastních řad...ale hlavně salto mortale z hezkých 20-ti metrů přímo do kaluže..pardon do řeky, i když v takové výšce voda, nebo beton, to je fuk(když prý je ten Bond teď takový, ehm, realistický ). Ovšem narozdíl od QoS akce(když byla), tak byla zručně natočená...příběh zajimávý a poutavý i když možná místy kapku...řekněme pomalejší. :) Velké pozitivum je skvěle zahraný záporák(teplá scéna byla cool)...ale ten by si zasloužil kreativnější a důstojnější smrt. :( Ti, co dávájí dvě hvězdy mají v mnohém pravdu, ovšem zklamání to pro mne není. Milovník starého Bonda(přece jen nejsem tak starý ročník) jsem nebyl, ale díky tomuhle dílu se tomu dostávám na chuť(ano starý Bond se tak trochu vrací i když jinak a "realističněji"). Jsem Bond... stále nesmrtelný(ovšem psychicky zranitelný), důstojný, i když trochu sešlý James Bond. Ten film mi v hlavě udělal dobrý guláš! Jako zakončení nového Bonda je to skvělé. Nad QoS zavírám oči. V oblíbených více méně proto, že jsem Bondovec(od dob Brosnana(paradoxně) a hlavně Craiga)...ač uznávám Bourneovskou sérii, tak Bonda mám radši. "WE WILL END IT AT SKYFALL...a taky... SKYFALL IS WHERE WE START" PS: Škoda, že ty skurvené rádia hrajou skyfall každý den a dokážou tak znechutit ten skvělý úvodní song. ()

hanazu

Je mi to fakt líto, ale kromě nápadu na výlet mi film moc nedal a 3/4 času to byla celkem nuda, kterou protnula jedině vlaková souprava metra. Konečná část byla něco ve stylu mixu Osobního strážce a Sám doma, ale jedině to byla koherentní akční část filmu. ()

JihadJoe

Zklamání. Vyčáchlá a škaredá bondgirl, která si ani moc neškrtne, hromada zbytečných keců na úkor akce, spousta nesmyslů a logických chyb. Těšil jsem se, ale bohužel... ()

david666

V recenzi MF DNES jsem četl, že tohle už není ten starý dobrý Bond. Pro mě to však právě BOHUŽEL je ten starý Bond. Měl jsem rád verzi a la Cassino Royal - v tomto filmu se podle mě Graig přibližuje Brosnanovi a to mě fakt nebere. Takže jsem si užíval pouze dobré honičky a výborného Bardema jako padoucha. Bond girls o ničem. Ale pro fandy starších dílů to bude to pravé ořechové. Od Mendese jsem čekal více propracované charaktery postav. ()

Crowus

Takže,.. nový Q uhří farma, úchvatná atmosféra, bondovská ale úžasně ponurá. Konec velké eMy a aby toho nebylo málo Lord Voldemort jako její nástupce. Bond se dostává na další level. Vřele doporučuji!!! ()

O_Peki

Filmařské orgie Sama Mendese na které doplácí jlavně divák. Na tenhle film jsem se těšil od chvíle co jsem vyšel z kina po Quantum of Solace. Tenhle film naprosto rezignuje na všechna pravidla bondovek (bohužel vč. bondgirl) a pan režisér nám dává nahlédnout pod pokličku a odhaluje citové slabiny 007 a jeho šéfové. Občas trocha nelogičností (proč atentátník zastřelil někoho koho mohli zabít jeho společníci; a ta baterka na závěr, když M prchá močálem - to proto aby ji padouch lépe viděl). Jo a abych nezapoměl Javier Bardem je skutečně démon. Ale Casino Royale je pro mě stále Nr. 1. . ()

HouseFan

Po dlouhé době jsem se konečně dočkal snímku, který zase stál za to. Díky Bohu, že film je britský, tudíž se nemusíme obávat o "tuctovost", kterou nabízejí americké blockbustery. Měl jsem strach, že akce zde bude vytvořena pouze pomocí výbuchů a místo děje se bude sázet pouze na velkolepost. Opak byl však pravdou. Mám pocit, že ode mě bylo hloupé, myslet si, že to takto dopadne...režíroval to přece Sam Mendes. Už od prvního záběru mě film uchopil. Byli zde použity precizní záběry se skvělým střihem. Opravdu slast pro divákovy oči - a dokonce trvá po celých 143 minut. Navíc mi přišlo, že tvůrci dost omezily hudbu, což jak jsem nakonec zjistil vlastně ani nebylo na škodu. I přes tato omezení je obdivuhodné, jak tvůrci dokázali dotvářet atmosféru pouze orchestrální verzí písně SKYFALL od ADELE. Akční scény byli, jak jsem již zmínil v úvodu, jinou ráží než na kterou jsem zvyklí. Vlastně už dlouho v našich kinech nebyl snímek těchto kvalit. Děj mi tak trochu připomíná samotného Jamese Bonda (i když né toho v podání Craiga). Celé mi to přijde takové "fešácké" a uhlazené. Opravdu moc krásně zpracovaný film. Daniel Craig se mi v roli Bonda velice líbí a i když vybočuje z řady všech herců, kteří ho kdy hráli, tak v jeho verzi je to příjemná změna (navíc už potřetí :D). Jednoduše se dočkáte opět něčeho nového, čím Craig postavu sám doplňuje. Pro opravdové fanoušky je zde navíc několik odkazů na předchozí díly a ty Vás jistě potěší. ()

kety85

Nesourodá vykrádačka jiných filmů, kromě Bourna a Batmana například Sám doma ve zkrácené verzi a bez vtipu. Postava záporáka by byla dobrá, ale dovedete si představit dříve skvělého agenta 007 jako teplouše? A proč má vlastně přítelkyni? Nelogičnosti příběhu by se daly jako obvykle dohnat vtipem a bondovským šarmem, ale to se zde bohužel neděje. A akčních scén je také poskrovnu. Alespoň úvodní píseň od Adele je klasická bondovka. ()

Tombič

Osobně pro mě nejlepší díl s Danielem Craigem. Sice se to už vymyká staré klasice elegána v černém, na druhou stranu co se týče akčního žánru jsem se nenudil a i manželce se to líbilo, a to není fanynkou Bonda! ()

wesker

Slušně natočená bondovka s pěknou hudbou pár akčními momenty ale celkově trochu ospalý a dlouhý počin.Párkrát jsem se opravdu zasmál.("Kdo říká že je to poprvé?") :) Casino Royal se mi líbilo mnohem víc. ()

brutnikita

Judi Dench - skvělá jako vždy; Ralph Fiennes - elegán každým coulem, Javier Bardem - nejlepší záporák všech bondovských dob, dokonce jsem se přistihla, jak mu někdy fandím; výběr nového Q výborný - Bena Whishaw můžu už od Parfému (kdybych se od něj dobrovolně nechala namazat tukem a ostříhat.. ani by mne nemusel zabíjet) ... a pak ještě někdo.. nějak si nemůžu vzpomenout.. vlastně jó.. Bond, James Bond - pro mě osobně postavička jen do počtu.. Tahle troska že má být James Bond? Nevím, jestli je to dokonalá práce maskérů nebo poctivá příprava herce na roli, ale Daniel Craig (mimochodem Bond asi s největšíma ušima) vypadá, jakoby pil už nějakou dobu I. ligu. Já mu fakt držela palce už od Casino Royale, ale tohle už je na mě moc. Každopádně děj filmu, až na pár kotrmelců, "fajný", jak se u nás na SM říká. 4* ()

evca_007

Jako film o Bondovi si tento snímek určitě polepšil. Příběh jako celek mě moc neuchvátil, ale zato detaily byly skvělé. Craig v roli Bonda mě konečně přesvědčil, že si tu roli zaslouží. Bardem byl perfektní zloduch a o X netřeba mluvit. Ta nadsázka co jiným chybí, mě nechyběla v tomto filmu vůbec. Bylo tam toho dost ode všeho. Jediná výtka snad jen o konečné bitvě... na mě příliš dlouhé. Proto "jen" 4* ()

kacer4

Všetko najlepšie k päťdesiatke Bond. Tento film súperí s Goldfingerom o najlepšiu bondovku. A dám ju na prvé lebo takto perfektný film som snáď nevidel od The Dark Knight. Craig sa mi čím ďalej tým viac začína páči ako Bond. Bondgirls nenadchli. No Bardem, ten bol najlepší. Najlepší vo filme a najlepší záporák vôbec v bondovkách. Perfektný počin Mendesa, perfektný scenár, perfektná hudba,... Na vytknutie je len záverečná prestrelka v dome, ktorá bola trochu nereálna. 99% ()

racing666

Opravdu skvělá Bondovka, která nenudí, akční ažaž, samozřejmě skvělá hudba... ale... pro mě stále nejlepší Casino Royale, takže za 4 hvězdy :-) ()

MacKarlos

Na nového Bonda jsem se těšil kvůli nadšeným recenzím a vysokému hodnocení tady na ČSFD (v době psaní komentáře 85%), ale ve výsledku je film zklamáním. Jde o poměrně dobrý akčňák s Danielem Craigem, ale rozhodně to není kvalitní film o Bondovi. Ve filmu je pár dobrých vtípků, několik akčních scén, které dnes už spadají do průměru, ale vše je nalepené na podivně nemastný, neslaný příběh. Skyfall nemá žádnou atmosféru, během filmu se vám ani na chvíli nestane, že byste byli napnutí. Ve skutečnosti jsem se během sledování musel párkrát zamyslet, čemu že to vlastně chtějí zabránit. Hlavní záporák není tradičně všehoschopný génius usilující o světovládu či zničení stávajícího světa, ale neambiciózní úchyl, kterému jde o celkem ubohou osobní pomstu. Pokud chcete vidět bondovku, pusťte si kterýkoli s předchozích 22 filmů. ()

JGK

Tenhleten posledni Bond, to mi prijde jako navrat ke korenum bez vsech tech superhracicek. Myslim, ze ten zaver a finalni vyporadani se s protivnikem si ale fenomen Bond nezaslouzi, to patri do uplne jinych, beckovejsich, akcnaku :(. Hodnotim jak hodnotim s odrenyma usima. ()

George89

Vynikajicí porce Next-gen Bondovského dobrodružství. Po spackaném QoS je toto dar z nebes a Bond si svou padesátku evidentně užívá. Bondofilové ať si přičtou deset procent navrh. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)