Česká komédia o troch vidieckych fasádnikoch, ktorých snom bolo prežiť aspoň jedinú noc vo víre veľkomesta ako praví svetáci. Traja vidiecki fasádnici pracujú v Prahe na obnove domov. Láka ich nočný život veľkomesta, ale ich prvá návšteva luxusného podniku Diplomat Grill nedopadne najlepšie a napokon musia utiecť. Ani to ich však neodradí. Dajú si ušiť kvalitné obleky a na výučbu spoločenskej výchovy si najmú bývalého učiteľa tanca Dvorského. Keď ich Dvorský považuje za dostatočne pripravených, vydajú sa opäť do Diplomat Grillu, kde sa zoznámia s troma slečnami. Netušia, že sú to ženy na love bohatých pánov, ktoré majú za sebou podobnú spoločenskú prípravu od šatniarky, ktorá im zároveň poskytuje byt na ich "zárobkové aktivity." (STV)

Brbli

"Daleko zajímavější je, že Marie Sklodowská Curie vypracovala metodu, kterou se ji podařilo roku 1910 v Jáchymovském Smolensku....ehm...z Jáchymovského smolince získat teda rádio no v úplně kovovym stavu"....Film plný skvělých hlášek, ale tahle mě úplně odrovnala! ()

Dakota1978

Můžu mít jakkoli špatnou náladu a nad hlavou mít temné chmury, ale sestava Světáků mě z toho vždy dostane. Smekám nad genialitou pana Podskalského a výběrem týmu, kterým se při tvorbě pro mě nejlepší české komedie minulého století obklopil. Nelze tomu vytknout ani to nejmenší. Každičký detail, scéna, záběr je dokonalý. Casting je herecké nebe. Ani nevím, co bych ještě mohl doplnit - snad jedině nadčasovost snímku, což je neoddiskutovatelné! Kéž se ještě někdy něco podobného podaří... ()

milos.bradik

Perfektní herecké výkony a výborný scénář. Toto vzniklo za komančů a soudruzi ani neměli tušení, že si to dělá legraci i z nich. Asi nejlepší film režiséra Podskalského. ()

to08.net

Komedie, kterou můžete vidět vícekrát a vždy vám zvedne náladu. Takový Kristián s Oldřichem Novým, ale v partě a za socíku. Skvěle vypointované, výborné herecké výkony. ()

Korpy22

Geniálně vypointovaný film, který graduje a má spád. Je zde spousta humoru, který není laciný a člověk se od srdce zasměje. Humor zde není jen důvodem dobrého scénáře, ale i skvělého hereckého obsazení v podobě Sováka, Brodkého, Bohdalové a dalších. Film je také doplněn skvělou kamerou a zvukem. Soundtrack v podobě písničky Když Praha za noci zazáří neonem se uloží do paměti každému a skvěle vystihuje film. Samotný námět filmu, kdy se tři dělníci snaží změnit ve vyšší společnost je nápaditý. Je to jako sledovat novodobější Pygmalion. Snaží se snaží diskutovat o Marie Curie nebo Dalím ale nemají absolutně ponětí, kdo to je. Svou  absurditou a geniálností se film řadí k českým klenotům filmu. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)