Česká komédia o troch vidieckych fasádnikoch, ktorých snom bolo prežiť aspoň jedinú noc vo víre veľkomesta ako praví svetáci. Traja vidiecki fasádnici pracujú v Prahe na obnove domov. Láka ich nočný život veľkomesta, ale ich prvá návšteva luxusného podniku Diplomat Grill nedopadne najlepšie a napokon musia utiecť. Ani to ich však neodradí. Dajú si ušiť kvalitné obleky a na výučbu spoločenskej výchovy si najmú bývalého učiteľa tanca Dvorského. Keď ich Dvorský považuje za dostatočne pripravených, vydajú sa opäť do Diplomat Grillu, kde sa zoznámia s troma slečnami. Netušia, že sú to ženy na love bohatých pánov, ktoré majú za sebou podobnú spoločenskú prípravu od šatniarky, ktorá im zároveň poskytuje byt na ich "zárobkové aktivity." (STV)

Kozlowski8

Příběh trojice svérázných vesnických fasádníků, kteří přijedou pracovat do Prahy a zde se touží kultivovaně zapojit do nočního života... Krásný film, který má opravdu vše - skvělý scénář, okouzlující, vtipné, nadčasové dialogy a báječné herce v hlavních úlohách. Snad jen ten zpěv, který děj prokládal, byl zbytečný (a nadbytečný). Téměř geniální dílo. 90%. ()

pds

'... já je znala všechny, osobne'... Krásná vevnitř i uvnitř.... Chápete zajistė tu kontinuitu... Geniálne dielo! 95% ()

charlee.dog

Tahle komedie je absolutně dokonalá. Nejenom celkem složitá zápletka, ale i hlavně herecké výkony všech zúčastněných, prostě bomba. Vůbec nevadí, že je film černobílý, prostě je to moderní komedie se vším všudy, takže obstojí i dnešním "náročným" divákům. Trojice venkovských fasádníků pracuje na obnově pražské zástavby a chtěla by si užít něco z radostí velkoměsta. Zkušená a podnikavá obyvatelka jednoho z opravovaných domů jim opravdu připraví nečekaně silné zážitky. Jedna z nejpopulárnějších českých komedií. S herci jako Brodský, Sovák, Libíček a na ženské straně Bohdalová, Janžurová a Jirásková, to je komedie, která přežije věky. ()

meda2016

Fakt jsem už dlouho neviděl a najednou magazín v rádiu o rolích Vlastimila Brodského. A dal jsem si tedy na váhy můj poslední oblibený Pán přílivu a Světáky, diametrálně odlišný žánr. A Brodský, Libíček, Sovák včetně dam a Oldřicha Nového na vahách jasně převáźili Barbaru s Nickem a její komunitou. Parádně vyvážené situační a intelektuální gagy. Neni to moje Česká malost, Světci jsou světová komedie, jen je o tom světu potřeba říkat. ()

PTuranyi

Aj keď je námet tak trochu pochybný  viď traja ženatí muži si idú užiť s "dámami" a obetujú pre to veľkú časť svojho zárobku. Film je plný gagov či už slovných alebo vizuálnych. Ďalšia rovina kritika režimu a to v roku 1969. ()

hany83

Geniální komedie, jasně v top 10! Nesmrtelné hlášky a herecké výkony. Srdcovka. A obsazení Oldřicha Nového je pohlazením po duši. ()

Ywo

Skvele herecke vykony, vyborny namet, fantasticke monology. Film nam humornym sposobom ukazuje, ako to dopadne, ked sa hrame na to, cim nie sme. Ohromna zabava. ()

McQueen

Moje komedie století. Naprosto geniální satirický jemný a laskavý humor podtržený naprosto skvělými hereckými výkony. Dnešní herecká generace by takové scény, které zahráli Jiří Sovák a jeho kolegové nedokázali vytvořit ani za hollywoodské honoráře. Světáci jsou prostě komedií, kterou už nikdo z filmařů nikdy nemůže překonat........ ()

je-za

Tenhle film je pro mně jeden z nejlepších, jen doufám, že Marcela (Jiřina Jirásková), co znala Hynaise a všechny ostatní osobně, neuteke s tak rozkošnou věcičkou inženýru Antonínu architektu Skopcovi (jiří Sovák) ()

rozum i cit

Herecký koncert našich nejlepších herců a hereček, plný inteligentního humoru i satirických narážek, někdy skoro na hraně bezpečnosti pro tvůrce. K tomuto filmu nemám co dodat, pět hvězdiček si zaslouží plným právem. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)