Howard s Leonardom a Sheldonom sa chystajú patentovať svoj vynález. Lenže v patentovej kancelárií zistia, že ich univerzita si nechá vlastnícke práva k patentu aj 75 % zárobku a v prípade Howarda dokonca 100 %. A to prekazí Howardov plán privyrobenia si. Nakoniec Sheldon príde s nápadom rozdeliť si jeho a Leonardov podiel spravodlivo medzi troch. Na dôkaz toho sa rozhodne vytvoriť zmluvu. Ale podpíše ju Howard. Raj medzitým rieši dilemu, či po drahom valentínskom darčeku a uplakanom telefonáte navštíviť Emily, alebo nie. Manipuluje s ním, alebo jej skutočne chýba priateľ? (TV Markíza)

Necrotongue

Do osmnácté epizody jsem šel s pocitem odevzdané rezignace, k níž mě dovedl obsah pěti předchozích dílů, a zcela nečekaně jsem se dočkal příjemného překvapení. Nechci (a ani nemůžu) tvrdit, že by šlo o nějakou úžasnou záležitost, to ani náhodou, ale konečně jsem se zase mohl trochu bavit, protože Sheldonovy smlouvy nezklamou a k úsměvu mě dotlačila dokonce i Rajova situace. / Poučení: Bez notáře ani ránu. ()