Leonard má nočné zmeny a nemôže Sheldona voziť do práce. Sheldon je navyše príšerný spolujazdec, priatelia ho preto prihlásia do autoškoly. Sheldon je však Homo Novus- jeho údelom sú dôležitejšie veci, ako sa naučiť šoférovať. (TV Markíza)

Loki_Six

"Well, no, now, I'm not going to go so far as to say that I represent a distinct new stage in humankind, you know, a Homo Novis, if you will, no, that's for anthropologists to decide. But I am convinced that the reason I cannot master the plebeian task of driving is because I'm not meant to." ()

Cheeter

První epizoda týkající se Sheldona a jeho řízení. Ten simulátor byl opravdu dobrý nápad. A později se ze Sheldonova řízení začaly stávat "rutinní" epizody. Kdo to ale v tomto díle mohl tušit... ()

Necrotongue

Sheldonova schopnost urazit, nebo odradit všechny lidi, od nichž potřebuje pomoc, nezná hranic. Výsledkem byla snaha přesvědčit ho o nutnosti získat řidičský průkaz a samostatně řídit. Už to samo o sobě byl nadlidský výkon, ale aby toho nebylo málo, Darth Vader fakt divně zíral. "Proč mě poveze Penny?" "Protože kámen tupí nůžky." ()

• Když se Sheldon Cooper (Jim Parsons) učí řídit na domácím trenažéru, používá k tomu herní volant Logitech G25. (SONY_)