Hollywoodské hvězdy George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt se setkávají pod režijním vedením Ethana a Joela Coenových (Tahle země není pro starý) v netradiční černé špionážní komedii, v níž ukradený rukopis spustí lavinu neuvěřitelných událostí.  Osborne Cox (John Malkovich) je operační důstojník CIA, který bojuje o přežití. Jeho kariéra i manželství už dlouhou dobu nikam nevedou a Coxe chápe snad už jen láhev alkoholu. Harry Pfarrer (George Clooney) je domýšlivý ministerský úředník, který za zády své ženy holduje internetové seznamce a ve sklepě si sám vyrábí sexuální pomůcky. Za zmínku stojí, že udržuje známost i s nespokojenou Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton). Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se ve své slastné nevědomosti napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že jeho žena si chystá vhodnou půdu pro rozvod a zmocní se rukopisu z jeho počítače. Disk se pak omylem dostane do rukou potrhlé zaměstnankyně fitcentra Lindy (Frances McDormand) a jejího natvrdlého kolegy Chada (Brad Pitt). Oba prosťáčci v tom vidí báječnou příležitost, jak přijít k penězům, ale nenapadne je nic lepšího, než svůj objev nabídnout Rusům. Tím se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být. (oficiálny text distribútora)

Baronne odpad!

Takovej standard bráchů Coenů. Nabrat miliardu skvělejch herců, udělat z toho nechutnou splašku, a .... A to je vlastně všechno. ()

Freemind

Já ty Cohenovic kluky miluju. Je vidět, že si už jsou zcela jistí v kramflecích a užívají si vytváření dalších a dalších mikrosvětů bizarních postav. Další film, kde vlastně nic vtipného není, ale přesto jsem několikrát vyprskl smíchy, další film, kde vlastně všechny postavy - jako u Vonneguta - nejsou ani dobré, ani špatné, mezi těmi krásné napsanými postavičkami to jiskří jedna radost a já znovu a znovu žasnu, kde ti bráškové chodí na ty jemné kudrlinky, kterými jejich příběhy oplývají. Jistě, není to žádné velké nesmrtelné umění, ale takové filmy se dnes už snad ani netočí. Přesto stále čekám na jejich majstrštyk, už kolem toho sakra krouží. ()

rarak

Příjemná komedie plná Coenovského humoru. Brad Pitt svého hlupáka sice místy nehrál moc přesvědčivě (většina lidí je tady z něj nadšená - byl hodně dobrý, některé kousky jsem mu ale 'nežral'), ostatní zvláštní postavy mi přišly po celý film víceméně uvěřitelné (nejlepší asi George Clooney). A ačkoliv všechny různé úchylky a demence jednotlivých 'hrdinů' byly zábavné, nejvíc se mi líbily rozhovory šéfů na CIA, když se snažili přijít na kloub tomu, co se vlastně děje. ()

Trakat

Úžasně absurdní scénář, který mi dost připomínal Tarantino styl + skvělé herecké výkony (blbec Pitt a sňatkový podvodník Clooney) ()

zipper111

Naprostá šílenost ukazující naprosto dementní lidi v naprosto ujetých situacích s naprosto geniálními herci. Už první scéna s Johnem Malkovichem mě přikovala k židli, to jak hrál celý film bylo úžasné. Neméně skvělá byla i Frances McDormand a vůbec snad všechny postavy.(Tilda Swinton opět neodolatelně chladná jako led.)Děj je neuvěřitelně zmatený, hlavně ze začátku, kdy se nám představí množství postav bez jakékoliv souvislosti ale podle očekávání se stužky jejich počínaní nakonec všechny proplétají dohromady. Za nejlepší scénu osobně považuji závěr filmu s velitelem CIA v podání J.K.Simmonse. U toho jsem se chlámal ještě dlouhou dobu po filmu...Závěrem bych asi zmínil, že bráchové Coenové si pořád drží nějaký ten standard, točí neokoukané filmy a je to velmi dobře. Občas se povede lepší kousek, občas trochu horší. Burn after reading patří spíše k té druhé sortě, ale i tak je to pořád velmi dobrý film. ()

speedy3

Na lepší hodnocení to bohužel nemá, ale i tak se člověk u výborného černého humoru bratří Coenových náramně pobaví. Je potřeba také vyzdvihnout herecký výkon Brada Pitta, který se mi zcelého filmu líbil nejvíce:-) ()

numi

Nepovedený pokus o zkombinování dvou již natočených a povedených Coenovic snímků. Jenže Po přečtení spalte není ani zdaleka tak vtipné a kúl jako Fargo a není ani tak kruté a drsné jako Tahle země není pro starý. A tenhle mix rozhodně nezačne fungovat jen tím, že do něho nacpete známé tváře a řeknete jim, že se mají před kamerou chovat jako idioti. Námět je fajn - střet zkresleného filmového světa s všední a nudnou realitou je závan Coenovic geniality -, ale tím vše končí. Vykrádání sebe sama prostě neprojde nikdy a nikomu. [březen 2009] ()

Vojcl

Výtečná černohumorná komedie bratří Coenů. Stejně vtipné a zároveň brutální jako jejich starší snímek Fargo a určitě jsem se bavil více, než u jejich oscarového počinu Tahle země není pro starý. Fanoušci režisérské dvojice si přijdou na své. Propletený scénář i hvězdné herecké obsazení nemá chybu. Za sebe mohu jen doporučit. ()

vorheese

Jestli znáte Coeny, tak tohle pro vás bude takový Fargo revival. Návrat ke kořenům. Upřímně, příběh to moc zábavný není, ale o to vtipněji jsou napsané a vypointované dialogy. Už už jsem sahal po 3 hvězdách, ale J.K. Simmons tomu na konci nasadil opravdu povedenou korunu. ()

buldock

Výtečná filmová satira plná absurdity , ironie a cynismu , podpořená vynikajícími hereckými výkony , zajímavými postavami (Brad Pitt a John Malkovich byli perfektní) a výborně vypointovaným scénářem. Po oscarovém (leč pro mě nepovedeném) snímku "Tahle země není pro starý" si u mě bratří Coenové spravili reputaci tím nejlepším možným způsobem. Film: 86% ()

Tirion

Musím říct, že jsem obecně očekával mnohem víc - víc vtipu, víc logiky, lepší scénář, lepší film. Nevím jestli je to jen dojem vyplývající z horšího předsudku, ale na komedii mi to přijde vyčpělé, co do humoru. Je to spíš takový sled proplétajících se scének, které ale vcelku tvoří jen pitoreskní grotesku, kde se pitvoří herci, kteří mají rozhodně na víc. Film má sice docela příjemnou atmosféru, ale ta to nezachrání. ()

Magyar

"Po přečtení spalte" aneb co dělat v neděli večer v Praze, když vám ujede bus a další jede až za 2 hodiny. No, lepší než mrznout venku, to zase jo ... Coeni, neCoeni, jednu nebo dvě * ? Shit, nohy jsem měla v teple, tak za dvě .. ()

Makky

V podstate oničom príbehy zopár ľudí, ktoré sa nevinným spôsobom pomaly zapletajú. Veľmi príjemne sa na to pozeralo, ale osobne som čakal viac z komediálnej stránky. Všetko našťastie zachraňujú stopercentní herci. Váham v hodnotení, dám lepšiu trojku, respektíve slabú štvorku. ()

blackrain

Zamotaný kolotoč událostí, který rozjel jeden ztracený disk. Hra na špiony má svá nekompromisní pravidla a nezkušeným lidem přinese víc škody než vysněného užitku. Film si utahuje z politických thrillerů a z popularity tupých konspiračních teorií.Opravdu pestrá herecká škála, které kraluje Brad Pitt. Ten se v roli přímo vyžíval. Takhle má vypadat blbeček z fitka. Sice moc prostoru nedostal a skončil s kulkou v hlavě, ale přesto perlil. ()

gogos

Brad Pitt a George Clooney předvádí opravdu neskutečné výkony! Film u mě probíhal zhruba takto: PO půl hodině jsem nevěděl, jestli vypnout, pozvracet nebo to zkusit dokoukat. Dokoukal jsem. Po půl hodince se snímek začne rozjíždět a mít solidní grády. Některé osudy hrdinů se dali předem odhadnout, z jiných jsem byl hodně překvapen. Nezasmál jsem se ani jednou...možná několikrát lehce protáhl ústa... a film rozhodně nenaplnil má očekávání. Přesto už jen kvůli Clooneymu a Pittovi (a taky díky ředitelovi CIA) musím dát alespoň ten průměr! ()

slunicko2

Jak to chodí ve světě špiónů. 1) Americké parodie na všechno možné nejsou zrovna my cup of tea. Ani banda nesympatických týpků, kteří tvoří téměř celou hereckou výplatní pásku filmu, si mou náklonnost nezískala. 2) Navzdory všemu mě film zaujal. Stále se něco děje, překvapivé zápletky střídají vtipné a neotřelé momenty tak rychle, že není čas na nudu. 3) Natočit film o debilech, který sám o sebe debilní není, je velmi obtížná záležitost, a Coenům se to zde jasně povedlo. Věci pomohly výborné herecké výkony. Pittův namachrovaný blbeček z posilovny a vychcaná hysterka McDormandová, která je fakt na zabití, tvoří herecky půvabné duo, jemuž nedělají ostudu ani mimoň Malkovich nebo paranoik Clooney. 4) Na závěr výzva divákům: Report back to me when it makes sense. ()

Naslund

O filmu jsem předem nic nevěděl, takže po prvních patnácti minutách jsem čekal, že jde o vážné špionážní drama. Jenže uplynou další minuty a změní se jen to, že čas od času do toho skočí nějaký ten vtip, který do dramat podle mě nepatří. To jsou hold Cohenovi a jejich styů zrovna nemusím. Nějak to nemá šťávu a ten humor mi nepřijde moc často vtipnej. Mám dojem, že kdyby tam nehráli samí slavní herci, tak by to dopadlo asi jako českej Brak. Takhle aspoň pobaví Bred Pitt, jak dělá hlupáka, kterej si hraje na tvrďáka. Jinak bych vyzdvihl ještě tak možná Malchoviče. No ale ten závěr to jakž takž spravil. Nejdřív jsem si myslel, že to akorát dorazí, ale pak jsem se u něj i docela nasmál. ()

SarumanKo

Menej zásadná, ale predsa pekne napísaná a šikovne zahraná coenovka. Coeni s cynizmom im veľmi typickým zosmiešňujú nielen tajné služby a ich fungovanie, ale berú si na paškál celý rad ľudských slabostí a hlúpostí. Takto nejako to mám rád. (8/10) ()

suicide

Co musí tajná služba v Americe všechno řešit? A ani neví co to vlastně je a nikdy se to nedozví - ale důležité je, že se to nedozví ani nikdo jiný. Nádherný propletenec vztahů a konspirací, v němž Brad Pitt dokonce ztvárnil to, co měl - tedy naprostého naivního idiotského Američana z fitka. ()

Mikita

Vůbec nevím, co jsem to sledovala. Pořád jsem si říkala, co z téhle šílenosti o nevěře bude, ale nedokázala jsem prostě odejít. Tak neuvěřitelné, až to bylo vlastně i zábavné, takovým zvláštním způsobem. Autora hudby jsem poznala okamžitě po pár tónech a to mě na tom těšilo nejvíce. A pointa? Co jsou schopny některé ženy vyvolat pro krásu a vlastní potřeby, nad tím zůstává rozum stát. A praktiky CIA? Zábavné. "Prostě ho posaďte na další letadlo." ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

Mezi velkými hollywoodskými studii právě zuří nová bitva. Sony, Lionsgate, Apple, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM i Warner Bros. se údajně v těchto dnech přetahují o práva na nový thriller… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (viac)