Proč lékařské univerzity praskají ve švech? Co vede lidi studovat medicínu? Konkrétněji pak obory jako je patologie a soudní lékařství? Že by chuť nořit prsty do mrtvého masa? Láká je přítomnost smrti? U party nadaných mladých patologů z Philadelphia's University Hospital tomu tak už nejspíš bude. No a uznejte. Kdo by tak skvělé postavení nevyužil ke zkoumání čerstvých vzorků? Nehody se přece stávají každý den a když jste tím, kdo určuje zda to opravdu nehoda byla nebo ne, máte jedinečnou šanci rozřezat si, jen tak ze zvědavosti, i živého človíčka. Do téhle fajn party si to napochoduje i vynikající student Ted Gray (Milo Ventimiglia), který měl díky svým skvělým výsledkům možnost, zapsat se do tohoto speciálního programu pro mladé patology. A protože je Ted sympaťák, vezme ho „parta" téměř okamžitě mezi sebe. Hned na to mu samozřejmě vysvětlí, jaké jedinečné možnosti mu členství v téhle speciální skupině nabízí. Ted bohužel udělá tu fatální chybu, že couvne a z ničeho nic se tak dostává na první místo žebříčku hitparády s názvem „tomuhle se brzo stane nehoda". Zbývá mu proto jediné. Porazit mladé patology ve vlastní hře a dostat je tam kam patří. Do márnice. (3DD!3)

M.a.t.t.

Patológia je predovšetkým filmom, ktorý sa snaží za každú cenu šokovať a viac menej sa mu to aj darí. Plytký dej, povrchne navrhnuté postavy s nevyjasnenými motiváciami - je však vôbec vhodné vyčítať to filmu, ktorý zjavne žiadne veľké ambície nemá a snaží sa diváka baviť len zvrhlou a v niektorých momentoch až príjemne nepredvídateľnou klipovitou jazdou? V tomto Marc Schoelermann uspel na výbornú a ja mu to neberiem. Stále lepšie ako Saw po x-tý krát. ()

Pumiiix

Milo Ventimiglia je v tomto „hororu“ naprosto nevýrazný a nudný, vůbec mi do role nesedl, mnohem radši jsem ho měl jako Petera v Heroes…O horor se nejedná, po docela kladných ohlasech a trošku nadprůměrném hodnocení jsem čekal daleko nabitější a komplexnější film. Bohužel - pitev, stříhaní kostí, vytahování vnitřností, mozků atd. je tady dost, ale spíš jako přítěž – protože je to jediná hororová složka v celém filmu. Děj je slabý, stejně jako scénář a herecké výkony. Naprosto nezáživné, zklamání….3-4/10* ()

Astaroth12

Pozerať sa na tých arogantných hajzlov mi nebolo dvakrát po chuti. Ale príbeh si to vyžadoval, tak som to preglgol. Postavy boli nevýrazné, a vobec som im neveril, tú ich zákernosť a herci tiež neboli presvedčivý. Film je jeden veľký nezmysel, ale u ktorého aj ten nezmysel, vyznel veľmi dobre. O koľkých filmoch toto môžem povedať? Skoro o žiadnom, lebo ja nezmyselnosti vo filme neznášam, ale tu boli aspoň zaujímavé a v príbehu hrali zvrátenú stránku filmu. Je to veľká šou do sveta mŕtvol a ich vrahov, aj keď scenár je jedno veľké fiasko, no film mi ubehol, ani som nevedel ako, a vonkoncom nenudil. A finálny ojeb na hlavného kinga, môžem len povedať super vyvrcholenie. ()

Malarkey

Původní nápad vypadá hodně zajímavě, ale ono zpracování s tím samotným teen pozadím děsně moc přehání. A nakonec za to taky zaplatí, protože se do toho zvláštně zamotá a nakonci vyplyne v celku logické ale na druhou stranu zvláštní zakončení. Furt ale pozor na film samotný, už z názvu je znát, že krve tu zde protoče dost, a když už ne krve, tak vnitřností divák uvidí víc, než by Rambo rozstřílel v posledním filmu. Když nechuťárna, tak pořádná a tady se tím vším snaží zapůsobit nejvíc jak to jde, ale já si myslim, že příběh tím vším předčí a zas tak hnusné to v tu chvíli divákovi zase nepříjde, vždyť je to práce jako každá jiná, a někdo to prostě udělat musí. Kdyby to nebylo moc nahrané a trošku více reálné, možná by ta myšlenka stála za pomyšlení, takhle je to jen obyčejný film, který v sobě NĚCO měl, ale nedokázal to naplno využít. ()

Blizzard

Někdo má rád vdolky, jiný zase holky a v případě Pathology si tamní protagonisté potrpí především na mrtvolky. Nutno podotknout, že když do sebe při pitvě Griffin Cavenaugh pral hamburgera, dostal jsem hlad a šel si udělat tousty. Slabším povahám jíst při film ale nedoporučuji, mohlo by se jim z té cákající krve a vnitřností udělat malinko nevolno. "We're animals. It's our nature to kill.", pronesl Jake Gallo a v tomto duchu se nese i celý film. Zabíjíme pro lepší svět, protože nás to baví a je to vlastně jen hra, ve které se ale nehraje podle pravidel. A jak už to tak bývá, když se v něčem soutěží, člověk chce být nejlepší. K tomu si přičtěte masochistické sexuální orgie, násilí páchané na mrtvých tělech spolu s morbidním humorem a dostanete Pathology. Jen díky nepředvídatelnému konci se film vymanil ze smetiště průměru ve svém žánru. (5/10) ()

• Většina orgánů viděných ve filmu pochází z prasat a krav. (Mrs.Blue)
  • Někteří účinkující se museli před natáčením dívat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. (Musak)