Uprchlík

• Francúzsko L'Homme du large (viac)

Hrdý bretonský rybář žijící jen s manželkou a dcerou v malém domku na břehu moře dostane vytouženého syna a přísahá, že z něj také udělá "svobodného muže a námořníka". Syn je však díky otcově lásce a benevolenci rozmazlený, nemá se k práci a raději se věnuje "pevninským radovánkám" v putykách. Když se pokusí doma ukrást peníze, otec nad ním vyřkne ortel, spoutá ho a pustí v loďce na oceán. (Auvajs)

Kass

Podmanivé atmosferické drama z bouřlivého bretaňského pobřeží. Film je technicky velmi slušně zvládnutý. Líbilo se mi působivé barevné tónování, kamera, střih a celkově ladné tempo snímku. Herecké výkony jsou lehce teatrální, ale neřekl bych, že to výslednému dojmu z filmu nějak škodí. Zaujme i šikovně pojmutá narativní konstrukce filmu. Trochu mě překvapil samotný závěr "Muže z moře", a z dostupných informací se mi nezdá, že by se shodoval s hořkým vyzněním "Drama u moře" z pera Honoré de Balzaca. ()

• Postavy Michel (Jaque Catelain) i Djenna (Marcelle Pradot) mají ke scénám, v nichž vystupují, přiřazeny své vlastní hudební motivy. Kakofonní melodie doprovázející jejich společné záběry pak vznikla jejich sloučením. (Mr.curry)