Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

keyzar

Film, který si oblíbí jenom úzký okruh diváků. Humorné scény vám přijdou humorné, jenom pokud budete ochotní přistoupit na tento styl vtipu, nebo pokud takoví prostě jste. Rádobysrdceryvný scénář taky ocení málokdo. Koukněte a uvidíte ()

natalanka

Mé kořeny severu jsou propojené jako kořeny vína do hloubky jihu a tetelím při každém záběru. My kteří ta místa projeli chápeme a umíme se tomu smát. My kteří okoštovali jih.... si na tomhle filmu vždy pochutnáme. :-) ()

blondboss

Bobule patria k jednej z tých duchaplnejších a pohodovejších komédií, ktoré česká kinematografia vyprodukovala. Je to nielen kvôli príjemnej atmosfére prostredia vinárskeho vidieku, ale aj vďaka sympatickým postávam, hlavne Tereza bola úžasná, ale taktiež vďaka tomu, že sa tvorcovia na nič nehrali. Každopádne dejová linka až príliš jednoduchá a hluchým miestam sa tento snímok taktiež nevyhol, takže štvrtá hviezda to u mňa nie je. Každopádne tri silné hviezdy si táto komédia určite zaslúži. 65 % ()

mr.sulas

Nelze hodnotit jako "pražák" či jako "vinař" ze Znojma.S lehkým nadhledem,velice povedené,nenásilné,k pousmání a odreagování.Zlá slova tu nemají co pohledávat.Zdařilé! ()

T.S.Garp

Ale jo, v kině jsem se s přáteli docela bavil, doma by to už asi bylo horší. Byl jsem zvědavý na mladšího Langmajera, odpůrce veškeré komerce a strůjce těžké alternativy, ale moc toho kluk nepředvedl. Abych jen nekritizoval, bylo fajn vidět v novém českém filmu také jiné herce, než ty, kteří jsou sice dobří, ale hrají ve všem. Oddychovka se středně velkým "o". ()

jiricek86

Přiznám se, že jsem čekal větší průser. I když představa tvůrců o životě na moravě je dosti zkreslená. Zajímavý námět- kluk co se schovává před policií na moravě a postupně sroste s okolím, jenže zpracování poměrně dost pokulhává. Herecké výkony nic moc, kostrbaté dialogy s rádoby moravským nářečím, prapodivně vystavěné situace, kterým většinou pod špatnou režií chybí koncovka. Fórky většinou moc nevycházejí nebo nevyzní podle zamýšlených představ. Ale jinak vcelku fajn film. ()

Neth

Ale ano, Bobule mají pár předností. Pěkně plynou, docela hezky se na to kouká. Zasluněná jižní Morava je pěkný kus krajiny, druhý bod. A Tereza Voříšková je hezká holka, i když zrovna tohle jakožto osoba ženského pohlaví a heterosexuální orientace holt neumím ocenit. Zbytek je ale klišovité vyprávění o ničem. Pražáci jsou neschopní nafoukaní volové, Moraváci burani žijící někde v padesátých letech století minulého, mluvící podivnou směskou obecné češtiny s rádoby „nářečím“ obohaceným slovem kurva... Vinobraní je líčené jako romantika mezi hrozny (a vždy je čas na usednutí do trávy s lahvinkou vína.) A hlavně ona oblíbená stálice – jakmile se Pražáci seznámí s rázovitými starousedlíky, jsou okamžitě navlečení do krojů a vysláni na „bál“. Ještě jeden film s navlékáním do krojů a to bude můj konec… ()

Amatér1921

Ono to nějakým záhadným způsobem funguje... krásné záběry, ach ano... scénář... občas trapný, občas naivní, ale když si k tomu člověk dá víno... stejná úroveň jako má milovaná Bokovka či méně, ale přece milovaný A good year. Zkrátka, mám rád filmy zachycující odvážnou změnu života. ()

Usir

Tak tento film mě absolutně neoslovil, ubohý styl humoru, dělání idiotů z policistů, morváků, pražáků, prostě o ničem. Děj samotný taky o ničem. Nezajímavé, nenapínavé, prostě nic. Jedinou hvězdičky dávám za Terezku Voříškovou, ta byla jedinou okrasou filmu:-) ()

Docentus

Ne, není to vůbec blbé, opravdu. Není to ale ani nic, co by přetrvalo. Hezká, kvalitně natočená oddychovka se spoustou dobrých "hlášek" a krásnou Terezkou. ()

bonovox

Letná príjemná oddychovka ale na Hollywoodske produkcie z posledných rokov o podobnej téme to ešte nemá. Na debut je to však veľmi slušné. ()

ill

Překvapivě příjemné, lehké, přesto vyzrálé a bezstarostností vonící jsou tyhle bobule. Nečekaně přinášejí i několik čerstvých, drobných nápadů zanechávajících svěží pachuť letní pohody i několik hodin po projekci. Jednoznačně nejlepší projekt v koprodukci tv nova od jejího (nicnepřinášejícího) vzniku. Tři a navrch půl. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)