Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiálny text distribútora)

Czudas

Film, který se mi pomalu rozléval po těle. Mnoho otázek je zde. Otázek přístupu. Nádherná pochybnost pod tvrdou slupkou konformity a tradice. V začátku nesympatická saň se v průběhu promění v růži - je třeba ji pozorovat a mít pochopení pro její poslání. Je vhodný volný liberální přístup? Nebo tento po čase má tendenci ke klopýtnutí. Jistě oku diváka i mému byl knězův způsob prožívání sympatičtější a lidstější než přístup řeholnice. Není však první dojem mylný? ()

topvideo

Nebohý PSH v úlohe kňaza podozrivého - podozrievaného k náklonnosti k rovnakému pohlaviu. MS ako správna "saň" v úlohe riaditeľky cirkevnej školy. ()

tomino28

Silné herecké výkony všech hlavních protagonistů a nedostatek informací, to jsou dva stěžejní faktory, které působí na diváka tohoto snímku. Ten je na základě několika kusých důkazů a domněnek přesvědčován a tlačen k tomu, aby si vybral svého favorita a jeho pravdu. Téma na filmové zpracování je to jistě zajímavé, zde však není dotaženo úplně k dokonalosti. Odstup od hrdinů je příliš velký, postavy jsou chladné a dialogy se plýtvá na místech, kde by neškodilo ubrat v konverzování a naopak přitlačit v činech. ()

Dawe2

Meryl Streep je v tomhle filmu hereckou hvězdou v těsném závěsu s dalšími dvěma hlavními postavami. Kazí to nedotaženost scénáře a děje. Byť je dialogů opravdu hodně a nenudí, leccos řečeno není a scénárista to zůstane divákům dlužen a to i po závěrečných titulcích. ()

gejzuško

Brilantná hra v trojfarebnej charakterovej kompozícii TVRDOSŤ-NEŽNOSŤ-POCHYBY. John Patrick Shanley podľa vlastnej hry napísal a zrežíroval vynikajúcu drámu s ironickým podtónom a trpkým faktom, že pochybnosti nikdy nedostoja čistému precitnutiu a ľahkému odbúraniu, zatrateniu. A popri vynikajúcej hudbe a tiež kamere Rogera Deakinsa (Revolutionary Road, The Reader, Shawshank Redemption) sa mu darí komandovať skvelú Meryl, pochybností hodného Hoffmana a neuveriteľne talentovanú Amy Adams. Jedna z drám roka. ()

Ja.cek

Od pěti hvězdiček mě odradilo jen slabší vyznění závěru filmu. Některé scény během něj (rozhovor s matkou chlapce, dialogový souboj v ředitelně...) byly silnější. Nicméně Meryl Streep se u mě díky tomuhle kousku prodrala na vrchol žebříčku nejoblíbenějších hereček. Nečekal bych, že se u tohohle filmu taky pořádně zasměju - díky ní! ()

p.paja11

NE.. tento film mi nesedl, dějově prázdný, a slovo pochyby se v něm vyskytuje snad 30 krát.. jakoby mělo přimět diváka snad pochybovat?.. já sem takový pocit neměl.. ()

onde

Poctivě natočené drama. Výborná atmosféra, kamera, scénář. K tomu ještě čím dál tím víc geniání Philip Seymour Hoffman. ()

Stealth2

..měním hodnocení ze 4 na 5*...důvod je jasný, film na mě zapůsobil na druhé a další shlédnutí ještě silněji než poprvé. Duo Streep a Hoffman je brilatní. Scéna kterou ve svém komentáři zmiňuje Djkoma je asi nejsilnějším zážitkem...mj. Djkoma, perfektní komentář...taky bych to tak napsal , kdybych to uměl.....precizní FILM !!! ()

Fordik

Herecký koncert Streepové a Hoffmana. Jedinečné doplňování a profesionalita těchto dvou herců tento komorní film vytahuje mezi špičky dramat tohoto roku. Především finále tohoto filmu je mrazící a ukáže nám, že ne vždy si můžeme být něším 100% jisti. Díky paní Streepová a díky pane Hoffmane za vaše skvělé výkony. 80% ()

Názorožec

Film mě potěšil především námětem a rovinou, kde se odehrává ono drama. Nastiňuje zajímavé otázky, které se ve filmech zas tak často neřeší (což je mi ale v podstatě jedno). Přesto mi tam něco chybělo - bylo to trochu ploché a místy zbytečně doslovné, ale i tak velmi dobré. zajímavý komentář Aidan ()

cernymotyl

Nechápu proč dostal film tolik nominací na Oskara. Příběh je nudný a závěr filmu tragický. Celou televizní inscenaci zachraňuje Meryl Streepová, ktará mi trochu připomínala moji učitelku na ruštinu :-) ()

luckylittl

Všechny tři role - matky představené, nové mladé učitelky a kněze - jsou naprosto fantasticky zahrané. Ještě dlouho po skončení filmu budete přemýšlet, na které straně byla pravda. Na některé otázky bohužel nejsou odpovědi... ()

u.mojitko

Filmu se nedá upřít, že umí zanechat to, co propaguje: pochyby. Těch pět nominací na Oskara bylo převlečených pět Zlatých malin. ** pouze za výstižné v kázání obsaženém přirovnání pomluv k větrem rozfoukanému peří. Uvědomování si dlouhé chvíle po celou dobu filmu není tím nejlepším prostředkem, jak diváka zaujmout a více dramatu zhlédnete při sledování na sporáku se vařícího mléka, které, dáte-li mu čas a na rozdíl od tohoto snímku, přeteče, což je alespoň nějakým vyvrcholením. ()

amaretto

Meryl Streep nemá ráda dlouhé nehty a klasicky po anglicku chodí kolem horké kaše. Z hereckého trojúhleníku ovšem výrazně nevystupuje. Hoffman i Adamsová ji věrně sekundují a v charakterové fresce dovytvářejí obrázek, který má velice "pochybné" vyústění. ()

Vig

Mám takové pochyby, že bez hereckého konzertu hlavních i vedlejších postav by šel film do kytek. Furt jsem čekala, co se vyklube: ať ze studené a zapšklé Meryl tak z chlípného cukrouše Hoffmana, či z nemastné neslané Amy. No nevim nevim, myslím, že by se v tomhle tématu dal udělat lepší trhák a drama. Škoda, těšila jsem se na parádní depresivní drama - alespoň zůstaly ty famózní výkony. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

02.02.2014

Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za hlavní roli v životopisném filmu Capote, byl nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Herec měl již delší dobu problémy s drogami. Před kamerou se začal… (viac)