Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (viac)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiálny text distribútora)

SeBig

Komedie tedy vubec musím říct.. příběh je prostej Gosling je osamělý a nesnáší lidský dotek, pořídí si nafukovací "přítelkyni" a všichni ho vtom strašně podporujou až je to někdy fakt směšný. Překvapivě jsem se nenudil, ale na druhou stranu čekal jsem pořádné rozzuzlení, když už jsem se tedy nezasmál. ()

lesumir

Tak mi Lars představil svojí novou známost. Dopadlo to trošku jinak, než jsem předpokládal. Z komedie se vyklubal miš maš úplně všeho, jen právě ta humorná složka chyběla. Už od začátku pomalu plynoucí příběh si hraje svoje, bez jakéhokoliv emocionálního vypětí nebo špetky osvěžení. Gosling byl asi pravou volbou, avšak mi tam vůbec nesedl a jeho přiblblý úsměv tomu nasazoval korunku. Popravdě, usnul jsem za polovinou, hvězdička za originální námět, který je ale zničen už v prvních minutách. ()

hous.enka

I když to celé zezačátku vypadá jako komedie, postupně se Lars a jeho vážná známost změní spíě v lehké drama o člověku, co si vybudoval vztah k někomu, koho nikdo nečekal. Scény z kostela a z večírku jsou úsměvné, ale když film spěje ke svému finále, neubránila jsem se hořkému pousmání. Ale to byl asi záměr. Tahle civilnost, kdy se film nesnaží patřit do jediné škatulky, se mi moc líbí. Ryan Gosling je jako Lars uvěřitelný - včetně těch pejzů a krátkého knírku, které jako by k němu patřily odjakživa. Scéna, kdy oživuje oběšeného medvídka, se mi vryla do paměti :-) ()

gudaulin

Nesmělí a uzavření lidé to mají ve svém životě těžké a často narážejí na bariéru lidského nepochopení a nezájmu. Režisér Gillespie se ale nezajímá ani tak o svého uzavřeného a podivínského hrdinu, jako ho spíš zajímá komunita, která Larse obklopuje a která se musí vypořádat s jeho pošetilým nápadem. Je to ve své podstatě až příliš pohodový snímeček, který vyzdvihuje schopnost komunity vycházet vstříc a pomáhat tam, kde by v reálném životě přišly spíš na řadu dramatické konflikty, nesnášenlivost, krutost a výsměch. Lars má v podstatě nadosah lásku půvabné a sympatické dívky, přátele i chápající příbuzné, jen se s nimi v určitém momentě míjí. Takhle to v reálném životě téměř nikdy nefunguje. Svým obsahem mi připomíná komedii Kdo to štěká režisérky Kasii Adamik s tím, že Lars je přece jen profesionálnější a z filmového hlediska sdělnější. Ve své podstatě příjemná komedie na jedno použití. Celkový dojem: 60 %. ()

chezush

Čekala jsem komedii, ale vyklubal se z toho depresivní film a s tím mám trošku problém... Nějak jsem se do toho filmu nemohla dostat, vžít a chvilkami jsem se i přistihla jak se u toho nudím. Další problém je ten, že jsem nemohla přijít na to, co se děje s Larsem. Neexistuje žádný náznak toho, proč je Lars takový jaký je a nějak jsem očekávala, že to v průběhu filmu bude odhaleno. Tím nechci říct, že je to špatný film, to vůbec ne, Ryan Gosling v roli plachého, osamoceného a nespolečenského mladíka předvedl neuvěřitelný herecký výkon a to, jak se mu lidé snažili pomoct se mi také líbilo... Jen je to film, který stačí vidět jednou. ()

• Scenáristka Nancy Oliver prozradila, že její inspirací pro scénář byla opravdová webová stránka, která je i ukázána v samotném filmu. (Zuzyzss)
  • Hoci sa dej filmu odohrával v USA, tak jeho filmovanie prebiehalo vo viacerých kanadských mestách v provincii Ontario. (MikaelSVK)
  • Ve scéně, kde Lars předčítá Biance, čte "Dona Quijota", kde hlavní postava také trpí bludy. (HappySmile)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (viac)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (viac)