Pohádkové dívánky

(relácia)
  • Československo Rozmarýnek (viac)
Rodinný / Bábkový / Animovaný / Hudobný
Československo, 1953

Tento dětský pořad se kdysi dávno vysílal na ČT. Viděli jsme zde různé pohádky a pořad zpestřily i všelijaké hry. Pořadem provázela Štěpánka Haničincová a nesměl chybět ani Čertík Bertík. (duklak2)

Kri-kri

Naprostý souhlas s Karlosem! Rozmarýnek je snad ještě větší nostalgie našeho dětství, než Magion a Studio Kamarád. Tenhle pořad jsem viděl naposledy ve školce a to už je dobrých 20 let zpátky. Štěpánka Haničincová byla jednoznačně nejlepší moderátorkou dětských pořadů. Přistupovala k tomu profesionálně a bylo na ní znát, že ji to opravdu baví. Vybavuji si i Čertíka Bertíka a tu úvodní melodii. ()

Ainy

Opět nemůžu hodnoti jinak než plným počtem ... tohle všechno jsou pořady mého dětství ... ne že bych byla ročník třiapadesát, ale tento pořad se vysílal i za mě. Čertík Bertík a Štěpánka :-) ... já chci zpátky do svého bezstarostného světa! :-)) "Pojďte s námi do pohádky, projdeme se pamětí, naše staré kamarády, nehodíme do smetí" ()

kingik

Naše staré kamarády nehodííííííme do smetí....A ta písnička tak nějak končí. Je nutno si mě představit jak to zpívám operním altem. Pásmo pohádek ve své době, ano pouze a jen ve své době, se stalo fenoménem. Štěpánka a její Čertík Bertík pouštěly krátké loutkové a animované pohádky, (co spolu dál dělali když zrovna jela nějaká pohádka o tom lze jen spekulovat), kdy asi nejvíce se mně vryly do paměti dva opičáci Hup a Hop. Na ty dva mě nesahejte:-) A dál už si vybavuji pár pohádek, které byly z dnešního pohledu dětského diváka poněkud slabé. Asi těžko by dnešní dítě bylo hotové z tohoto pásma.Takže zdejší hodnocení je přehnané a volím smířlivějších a odpovídajících 60% Je nutno si přiznat, že stěžejní postava Čertík Bertík byl latentní homosexuál a aby se to udrželo v tajnosti musel spolupracovat s STB. Díky tomu působil na televizních obrazovkách tak dlouho. Intimní vztah udržoval pak po pádu komunistů s Pavlem Vítkem a Lumírem Olšovským, občas zkusil trojku s Honzou Musilem. ()

infected

Štěpánka Haničincová byla tak trochu moje televizní maminka a já byl svým způsobem ztělesněním čertíka Bertíka. Nostalgie jako prase,znělka kterou si dodnes pamatuju nazpaměť,krásné pohádky a v povídáních jemný výchovný efekt. V některých dílech se objevila maličká Magdaléna Bičíková která za Štěpánku "zaskakovala" a čertíka Bertíka namluvila Eva Klepáčová. Pan Nesvadba starší tam učil děti kreslit,jeho syn dělá kraviny s lepícími páskami....inu,je jiná doba. Je škoda že zatímco se z komanče reprízuje kdeco,na pořady pro nejmenší z té doby se jaksi pozapomnělo. Otázkou je jak by to na generaci dnešních capartů kteří mají doslova vše nač si vzpomenou,zapůsobilo. Nesluší se mi hodnotit minulý režim vzhledem k tomu že jsem z něj zažil jen kousek a to ještě dětským pohledem,ale připadá mi,že ne všechno bylo špatně. ()

Karlos80

"Pojďte s námi do pohádky, projdeme se pamětí, naše staré kamarády, nehodíme do smetí..." No jasan, tohle byla znělka z mého oblíbeného dětského pořadu mého nejútlejšího dětství. Kdo by neznal Štěpánku (mimochodem podle mého nejlepší dětskou moderátorku všech dob, kam se na ní hrabe nějaká Patraska nebo Nesvatba s Reifovou), nemohu dodnes zapomenout, stejně tak jako na jejího věrného průvodce Čertíka Bertíka, papouška Lórinku, na všechny ty hry a povídání a na kolotoč s vyřezávanými zvířátky. Kultovní dětský pořad. Tady je to bez debat! ()