Skamenelý les

• Česko Zkamenělý les (viac)

Arizona žhne jako rozpálená pánev. Na tajném místě se ukrývá hledaný vrah Duke Mantee se svými rukojmími - spisovatelem Alanem Squierem, mladou Gabby Maple a dalšími. Mantee ví, že je hledán a že se kolem něj stahuje smyčka. V jedné sebezpytné chvíli dokonce připouští: "Vypadá to, že zbytek života budu mrtvej." (oficiálny text distribútora)

zigíš

Intimní noir, kterému postava, filozofujícího chytrolína, dodává, jemně existenciální, rozměr -ne, že bych ho každých pět minut, neměl chuť, vzít něčím po hlavě- se špetkou humoru a Bogieho drsňáckýma hláškama ()

vitekpe

Extremne divadelni zalezitost, cely film se odehrava v jedne mistnosti, v baru BAR-B-Q. :) Bogart zaporakem, skvela Bette za romantickou naivku, Howard za spisovatle-vseznalka. 4- ()

Han22

Budu zlej, ale tenhle film byla neskutečná hovadina. Miluju scénáře, kdy je skupina lidí vzatá v uzavřeném prostředí jako rukojmí, ale tohle bylo prostě strašně starý. Takže 40 minut trvá představení postav kde všichni jen žvaní a i dalších 40 minut po samotném přepadení se žvaní, žvaní a zase žvaní. Nikdo z postav mě nezaujal a Leslie Howard mě svým projevem i celou postavou tak neskutečně sral, že být Bogartem zastřelím ho během prvních pěti minut. Klasický Hollywood se vším špatným z té doby. ()

Joski

Filozoficky moralizujúca krimi monodráma, kde sa popri slávnom Howardovi a skvelej Bette Davis konečne herecky presadil Humphrey Bogart :-) 75% ()

worm14

Tenhle film je hodně starý a samozřejmě už je to dnes asi jiný filmový zážitek než když se na něj dívali lidé v USA před více než 70ti lety. V dnešní době už je tento film zajímavý hlavně proto, že je to průlomová role Humphrey Bogarta, který vynikajícím způsobem ztvárnil kriminálníka, který se při svém útěku dostane až na opuštěnou benzinovou stanici kdesi v Arizoně u hranic s Mexikem. Po celou dobu se ve filmu objevuje docela zvláštní postava spisovatele Alana Squiera, který si na konci pro mě docela nepochopitelně vyžádá smrt od Bogarta. Dost vtipná mi příjde taky postava fotbalisty, který se chová až groteskně a navíc je zahranej dost bídně... Jinak film se spíš než kolem akce, která se objeví sporadicky až na konci točí kolem postupného budování atmosféry až do finálního závěru. A jak už tady bylo řečeno hodně se konverzuje o umění, Francii atak... Nutno říct že podruhé už bych se na tenhle film asi nepodíval, což ovšem neznamená, že na první shlédnutí by nebyl ani dnes zajímavý. ()

Atron

Tedy takových keců v jednom filmu už jsem dlouho nezažil. A než vůbec něco začalo, tak to trvalo asi 40 minut. A i když to začalo, tak kecy ne a ne ustat. S nikým si tak nepokecáte, jako s HB coby vůdcem bandy. ()

olki

Zkamenělý les je film, který měl obrovský potenciál. Jednoduchý, ale poutavý příběh je ovšem často nabouráván dialogy Leslieho Howarda, které více než o samotném příběhu vypovídají o době, ve které film vzniknul. Morálka, kterou rozsévá téměř v každé replice, je tak nevěrohodná, jako naděje, že by dobová cenzura nechala „zlé“ nepotrestaným. Jedno se tomuto filmu však upřít nedá, a to je popularizace jednoho z největších filmových antihrdinů 1. poloviny 20. století – Humpreyho Bogarta. ()

MarsMartin

Film je adaptací ve své době úspěšné divadelní hry. Díky tehdejší hvězdě Lesliemu Howardovi dostal příležitost i do té doby neznámý Humphrey Bogart. Leslie Howerd si ho údajně doslova na režisérovi Archiem Mayovi vynutil. A zrodila se hvězda... Dalších 5 let hrál Humphrey Bogart jen gangstery, ale proslavil se! Je poznat, že jde původně o divadelní hru, pro dnešního diváka nic moc. Kromě Howarda a Bogarta tehdejší hvězda Bette Davis. Celkově : dvě stars 30. let - Howard a Davis, dnes celkem v zapomnění a nesmrtelný Humphrey Bogart na startu své skvělé filmové kariéry. Dnes je film zajímavý pro dva typy diváků : a) ctitele Humphreyho, b) milovníky gangsterek 30. let. ()