Vejrrr

U mě ne, pane Hřebejk.. A to vás mám v Top 10 režisérech.. Po medvídkovi pokračuje dvojice H+J v pozvolném pádu z vrcholu.... Ale proč...? Asi to bude chtít další projekce.. třeba v tom uvídím co mi schází.. A co o je? Hloubka... To co parta kolem Hřebejka uměla tak skvěle... Unikátně zasazený příběh co nedávných českých dějin... Nevadilo mi, že v Krásce v nesnázích nebo v Medvídkovi nešli do minulosti, ale byly to filmy silné. U mě dobrý je co.. vlažné seznámení s postavamy příběhu a potom... to uznávám.. vtipně provedený organizovaný obrání bandy co obírala lidi ve skořápkách... Takovou vlažnou odpočinkovou komedii bych čekal od tvůrců ROMingu, ale ne od Hřebejka... Zní to všechno dost kriticky, možná přeháním, protože fakt je, že jsem se zasmál, ale... 60%, víc ne... A to až po shlédnutí jsem se dočet, že to měl být návrat k Pelíškům... Strašně mě mrzí, že to nemužu jako jeden z diváků říct... V Obsahu u filmu je vidět jak velké naděje Hřebejk vkládal do U mě dobrý... Škoda.. Ale, Vyděržaj pijaněr ()

Ukko

Příjemná česká variace na Dannyho parťáky, Sbal prachy a vypadni a jiné "podvodovky", navíc navlečené do šílené porevoluční doby, kdy kradli snad všichni. Na filmu oceňuji pohodu a záblesky civilismu, který mám rád. Pěkné, milé herecké výkony a pointa jak má byt! U mě dobrý. ()

Marys

Podľa mňa to na Pelíšky nemá ani zďaleka. Ako, nebolo to úplne zlé, ale myslím, že je oveľa viac lepších českých komédií. ()

sona123

Hřebejk, Polívka a spol. už prosím NE! Mé sympatie určitě patří Formanovi a jeho snaze rybařit (au, to bolí!), taky jsem ráda za všechny ty herce, kteří holt mají v českém filmu méně (málo) prostoru. Ale tenhle film u mě cokoliv, jen ne dobrý! ()

Milky.

Přiznám se, že jsem k "U mě dobrý" sedal s pesimistickým pocitem, současnou českou kinematografií jsem zklamán a stydím se za ni, protože dle mé zkušenosti (kromě kousků jako Pelíšky, Samotáři a Jedna ruka netleská, které jsou jedny z mála dobrých) češi buď umí točit pohádky, hořké komedie nebo sračky hrající si na dramata. Z "U mě dobrý" taky nikdy nebude žádný úzasný hit, ale překvapivě jsem se u něj necítil ani trapně a ani jsem se nenudil. Moc pěkný malý film u kterého jsem nepadal smíchem na prdel a ani mi nedává žádný další důvod pro druhé shlédnutí, ale na druhou stranu užil jsem si ho. Hlavně ten relax, co z něj proudil. První polovina člověka dokonale naladí na pohodovou strunu a přesně v okamžiku, kdy už by mohla nastoupit nuda přijde druhá akční polovina, která solidně pobaví a nakonec zase film pěkně ukolébá pohodovým koncem. Tak nějak jsem si u toho vzpomněl na Rozmarné léto. Samozřejmě jak jinak...Polívka vládnul celému filmu. Ale rozhodně mu to nemám za zlé. ()

mazadlo

Příjemná "nečeská" oddychovka u vody s námořnickým trikem přesně jak to mám rád. Do toho pár skvělých gegů ale hlavně pohodová hudba, příjemná barva a netřesoucí se kamera pana Malíře. Prostě trochu tichá závist u sledování postav tohoto filmu. Člověk si říká hned bych si taky jednu loď na pražském ostrově pořídil a prostě si tak plul. Tenhle film za čtyři hvězdy...u mě dobrý! ()

Movie Gourmet

Přirovnávat tento film k Hřebejkovým mistrovským Pelíškům je hodně ujeté. První polovinu filmu čekáte než se rozvine vlastní děj, neustále jste v očekávání o co tam vlastně půjde, čekáte, že se zasmějete, nebo budete napnuti, ale ono nic. Já jsem se snad téměř nudil. Ano, idylka lidí z chatové oblasti navštěvující místní hospodu u řeky není nepodobná Rozmarnému létu, ale vše je jaksi nemastné, neslané, neveselé. Počáteční role a postava Miroslava Vladyky se mi v první polovině filmu nějak extra nezamlouvá - je zádumčivá, hloupá, nevzdělaná, neveselá, leč v druhé polovině filmu se ukazuje pro popud klíčové zápletky jako zásadní. Až od zhruba druhé poloviny, kdo filmu dodává jakýsi šmrnc a šťávu je jediný Bolek Polívka, tam jsem pak byl hlavně s jeho ale i s výkony všech ostatních spokojen a v závěru i napnut, jak riskantní podnik hlavních postav vlastně dopadne. Verdikt: 2* a 60 %. ()

mira007

Malé retro o počátku devadesátých let, kdy se po pádu komunismu lidi pokoušeli "podnikat" a vydělat peníze drobnými nápady jinak než chodit na osm hodin do práce. Vladyka přijde o peníze s partou skořápkářů a pak jim to chce se svoji partou v čele se skvělým Bolkem Polívkou vrátit protišméčkem. Čistě filmařsky a příběhem se mi to zdálo ve výsledku nezáživné, ale nějaká nostalgie po době kdy bylo všechno nové a lidi byli vyplácaní i z omlazovacích krémů funguje. ()

aLPaC

Chyběla mi tam hudba z "Dannyho parťáků", které mi to v závěru trochu připomínalo. Samozřejmě je třeba ocenit Bolka Polívku, kterej je výtečnej a bez nějž bych film asi ani nechtěl vidět. S ním to totiž hodnotím průměrem, tak jak bych hodnotil asi bez něj, že. ()

Vlkys

Tragédie, nuda, běs! Neskutečně nudná první část, lepší konec, který ale celkový dojem z filmu nezvládl zachránit. Co mi přišlo ale jako naprostá tragédie - že si tvůrci filmu nezvládli ohlídat to, aby ve filmu "z r. 1993" neměla Česká spořitelna současné logo (které získala po akvisici něm. Erste Bank) nebo to, aby policejní auta neměla moderní ploché majáky... (Naopak oceňuji absenci nápisu POMÁHAT A CHRÁNIT... ()

alenka

to by mě zajímalo, co by takovýmu filmu řekli pánové z famu, kdyby ho odevzdal student jako ročníkovou práci. tipuju, že by prošel s odřenejma ušima... ()

no2

7/10 - Hřebejk holt není ambiciózní Zelenka... Ukázal sice už, že to taky umí (Musíme si pomáhat), ale po Pelíšcích a Pupendu (nic moudrého v tom nehledej) přišly "jen" další filmu typu "tváří se to, že v tom něco je, ale zatím to je jen a jen pro lidi" (pro koho jiného, že? Rozuměj = ne pro kritiky)... Dobrá, chápu, že Hřebejk už tolik bodíků nesbírá jako v dobách své největší slávy, ale... Já mám prostě radost, že někdo zase jednou natočil film třeba pro moje rodiče. Fakt, díky za to! Já jsem se v kině občas bavil a občas jsem trochu trpěl, ale na lístek jsem ve Špalíčku dostal nějakou slevu, takže jsem nakonec odcházel z kina s ne zas tak špatným pocitem... Takže, jen tak dál, nějak se nám na Nově české filmy pořád dokola opakují, chce to zase něco nového - a U mě dobrý je fakt dobrý! ()

Phillo

Chvíľu som dokonca rozmýšľal aj nad tou 4. hviezdou. A to som mal k Hřebejkovi po Medvídkovi totálnu averziu a bál som sa ďalšej samoľúbej prehliadky vedľajších postáv. No U mně dobrý je peknou oddychovou zábavičkou so skvelým Polívkou a konečne komédiou bez nejakých morálnych úmyslov. Jednoducho konečne taký pekný ľudský príbeh so zaujímavým nápadom. 70% ()

Strike

Po cca 45 minutách jsem měl chuť film vypnout, protože se tam vůbec nic neděje - je to jen nudná představovačka + dvě scény , které asi měly být humorné, ale vyznivají velmi trapně ( McDonald a prodej kosmetiky) a nic filmu nepřinášejí. Jakoby předloha byla velmi krátká a bylo potřeba dát tomu regulerní filmovou stopáž, tak se tam prskly skoro už typické hřebejkovské moralizující narážky. Naštěstí druhá půlka je svižná podrazovka s výtečným Bolkem Polívkou, která dá zapomenout na polovinu první. 6/10 P.S. Je škoda, že se tak kvalitní režisér plácá s takovýmito mikropříběhy. Rád bych viděl film s velkým hlubokým příběhem, kde by Hřebejk naplno mohl rozvinout svůj talent ( něco na způsob Musíme si pomáhat). K tomu, aby se bude muset rozloučit se scénáristy typu Jarchovského (poslední díla jsou opravdu nedostačující) či Viewegha. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)