Pierre

Zajímavá úsměvavá sonda do divokých 90.let a hlavně skořapkavského fenoménu, který mi příjde docela zajímavý. Jen ta první polovina má sice pár fórků na hranici geniality, občasnou pohodovou atmosféru a duch Šabacha, ale zkrátit by ji neuškodilo. Film pro mě asi nabral právé grády až s boudou na skořapkáře, která se opravdu vyvedla, ale možná mohla příjít o něco dřív. I tak i u mě alespoň dobrý a v případě hereckých výkonů Vladyky, Kopty, Javorského a Formana dokonce vynikajcí. ()

zipper111

No mě se to celkem líbilo, chtěl bych umět triky jako polívka...by slečny koukali (narážim na závěrečnou scénku s hodinkami a...). No vcelku Hřebejk přestal točit pořádný filmy, ale i tento docela pobaví a scéna s "jeseterem" je naprosto úžasná. ()

buldock

Příjemná oddychovka napakovaná hereckými osobnostmi , zajímavými postavami , několika skvělými hláškami , ovšem na druhou stranu postrádající nějaký výraznější děj a místy (hlavně v první polovině) mírně nudící. Druhá polovina je už podstatně "akčnější" a zábavnější a divák dychtící po humoru si vcelku příjde na své. Film: 60% ()

Siegmund

Sice Hřebejkův film, ale s přečetnými neduhy. Například jsem nedokázal sledovat film bez dálkového ovládání, kterým jsem musel neustále ztlumovat příšernou a příšerně řvoucí hudbu. Byla do děje zakomponovaná tak necitlivě, že na mnohých místech znemožňovala rozumět slovům herců. Film byl slepencem filmových záběrů, které spolu často nijak nesouvisely a ani později se k nim děj filmu nijak nevracel a ani na ně nenavazoval. O to víc snad v té hrůze vynikl Boleslav Polívka. Role mu náramně sedla – na rozdíl třeba od filmu ROMing. Nevím, kolik triků se musel opravdu naučit a kolik bylo vytvořeno filmovými triky, ale už kvůli panu Polívkovi by stálo se na tu slátaninu podívat ještě jednou. Mrzí mě, že filmová role nedala vyniknout Miroslavu Vladykovi. Titulky, jsou kapitolou samou pro sebe. Úvodní zanikají v obraze a závěrečné jsou zase tak mrňavé, že ani na velké obrazovce nejsou čitelné a tudíž slouží jen k tomu, že vyzvou diváka, aby už přestal film sledovat. ()

Tirion

Přijde mi, že z látky, kterou si Hřebejk vybral se toho asi víc vytěžit nedalo. Resp. možná, že ano, ale asi jiným způsobem. Je to trošku konexe na české Dannyho parťáky a podle toho to taky vypadá. Bohužel je zde spousta věcí nedotažených a to včetně hereckých výkonů. Hřebejk a spol. sice mají jakési cítění pro kolorit doby minulé i nedávno minulé, ale to je tak všechno. Na filmu tak oceňuji krásný nádech počátku devadesátých let se vší tou najivní nadšeností (viz. Runaway kosmetika za pár set a bez raklamy), oceňuji hudbu, Bolka Polívku a to, že jsem rozhodně nenudil. ()

blackrain

U mě ne. Pan Hřebejk mě tak trochu zklamal. První půlka je taková roztahaná a vlastně se tam nic moc neděje. Závěr byl lepší. Asi jsem nějak proti české kinematografii posledních let zaujatá. Si prostě nemůžu pomoct. ()

slunicko2

"Podraz" po česku aneb Tatínku, maminko, co děláte? Odpočíváme. Všeho nechám a jdu vám pomoci. 1) Ach, opět ta žánrová neujasněnost. Je to Rozmarné léto anebo Podraz? Rozmarné léto se tedy Hřebejkovi ke konci zvrhlo. Podraz naopak trpí úvodní nanicovatou hodinou. Navíc oba předlohové filmy mají dost rozdílnou diváckou obec. Pak není divu, že jednomu vadí to, co se druhému nejvíce líbí._____ 2) Další klasický neduh českého filmu - absence nosného příběhu. U parafráze na Podraz to příliš nevadí, akce slabý příběh částečně nahradí. Ale u Rozmarného léta?_____ 3) Hřebejk je velmi zručný režisér, který si mimo jiné umí vybrat herce. Všichni byli výborní typově i výkonem, ovšem Polívkovo tentokrát umírněné herectví přímo zářilo. Ale co naplat dobrý režisér, herci, hudba (Norbi Kovacs - kytarista ve skupině Lokomotiva Petra Vondráčka), kamera, když není co hrát?_____ 4) Hřebejkovi bylo v době, kdy se odehrává děj filmu, 26 let (1993). Má tedy, jak předpokládám, vlastní vzpomínky na onu dobu. Že by ovšem pouštěli na tržišti RUSKÝ pop...asi jsem tehdy žil v nějaké jiné Praze..._____ 5) Nečitelný filmový žánr, nejasné celkové poselství. Fakt netuším, co chtěl autor říci. ()

kaylin

Takový český heist movie, který je přesně tak malý, jak by se dalo na českou kotlinu očekávat, ale přitom je tak příjemný, aby vás bavil. Herci si zde hrají to, co by měli, jsou zábavní, a scénář jim dává prostor vyniknout a je dost chytrý na to, aby se "U mě dobrý" jako heist movie dalo skutečně označit. ()

Mikita

Jedna z těch snesitelnějších českých komedií. Chuť dokoukat českou komedii hledám v posledních letech vždy dlouho a tady jsem ji i našla. Za to patří dík kouzelnému prostředí Libeňského ostrova a rozmanitým českým figurkám. ()

rt12

U mě taky dobrý ! Já se po delší době pobavila u Českého filmu, což mě potěšilo. Figurky od vody to rozjeli ve velkým stylu. ()

Maq

Jako příběh do televizních Bakalářů budiž, ale na celovečerní film příliš řídké.(27.4.2015) --- Po šesti letetch jsem se na film podíval znovu a přemýšlel, proč vlastně se mi tolik nelíbí. Myslím, že je pro mě nestravitelný ten vlídný, promíjející a idealizující pohled na vrtáky, šupáky, ztroskotance a lemply. Nemyslím, že je pravdivé jejich životy líčit jako idylu. Tihle lidi mohou zažít hezké chvíle, dobrou pijatiku a tak. Ale šťastní nejsou, všechna moje zkušenost mi říká, že ne. Tendle film prostě kecá... ()

Damiel

70 % - Vztahová křeč á la Kráska v nesnázích nebo Medvídek se naštěstí nekoná. Hřebejk diváka vrací do 90. let a připomíná všechna specifi ka té doby: prodejce typu Herbalife, skořápkáře, první výlety k moři… „Nostalgické“ retrovzpomínání zabere dobrou polovinu snímku, kdy divák začne mít pocit, že ho čeká jen další průměrná vztahovka. Pak se děj překvapivě „zvrhne“ v poměrně svěží a vtipnou černou komedii, jednoznačně inspirovanou slavnými krimikomediemi typu Podraz nebo Dannyho parťáci. Škoda že obě části filmu jsou tak nekompatibilní a že svěžejší kus není delší. Hřebejk určitě natočil svůj nejlepší film od Musíme si pomáhat. Ze své škatulky se ale nevymanil... ()

PogoJoe

Největší slabinu spatřuji ve scénáři. Působí na mě nevyváženě, nepromyšleně, jako by psaný horkou jehlou. Některé scény jsou zbytečné, některé jen účelové - mají působit vtipně a ony nepůsobí. Není to propadák, hlavní plus spatřuji v hercích, kteří leccos zachraňují a pozdvihují. Nápad také není nejhorší, ale filmu evidentně spousta věcí chybí a rozhodně už ho nebudu chtít vidět podruhé - není proč. Není nač se těšit. U mě ne moc dobrý.... ()

Rosalinda

Takže u mě dobrý. Nakonec fakt dost dobrý. Začátek mne sice nijak neuchvátil a nedívat se na film s rodinou, tak jsem to asi v momentě, kdy se nakládal druhý utopenec, zbaběle vzdala. Pak ale přichází volný přechod a já překvapeně zůstávám koukat a až napjatě čekám, co bude dál a držím hlavním hrdinům palce. Atmosféra a kulisy mne dokonale přenášejí o mnoho let zpátky a nevím, zda se mám smát, nebo brečet či snad obojí? Skořápky, u kterých snad každý musel pochopit, že vyhrát se nedá (no, každý tedy asi ne, o čem by byl film?), tržnice se vším všudy, první vlaštovky na nebi MLM systémů… K tomu samozřejmě vynikající Bolek Polívka, bez kterého by to nebylo tak úplně ono, a neméně skvělý pan Vladyka… A také se mi moc líbil manželský pár Babčáková-Vladyka. ()

Helo

V pořádku, bavil jsem se. Narozdíl od jiných novějších českých filmů (samozřejmě ne všech!), co v poslední době vídám tohle díky bohům postrádá takový ty trapný a nevtipný vtipy. Některý jsou sice vtipný třeba jen trochu, jiný jen lehce úsměvný a další jsou naprosto super, ale rozhodně jsem se u toho ani jednou necítil trapně a dokonce i ti herci tu zase působí jako skutečný postavy a nejen jako herci. Mohlo by to sice mít nějakou, řekněme, dějovou linku, která by to nesla, ale i bez ní je to fajn. Jasně, i Pelíšky jsou vlastně takovej sběr příhod, ale i ty nějakej ten ucelenej příběh vyprávět dokázaly. Dokonce několik příběhů. Ale prostě Hřebejk+Šabach? U mě dobrý! ()

FilmFan24

Tandem Šabach, Jarchovský a režisér Hřebejk přináší do našich stojatých luhů a hájů další příjemnou komedii pro široké masy nejen lidu pracujícího a dlužno dodat, že je to opět film, pyšnící se skvělými hláškami, z nichž obzvlášť vyčnívá: "Gin - Tonic! S ginem!". No a co potěší, že se tohle dílo obešlo bez humoru hrubozrného o kterém si spousta nejenom našich tvůrců filmových myslí, že jinak "dílo" platícím diváckým masám neprodají...První třetina filmu odsýpá tak nějak do ztracena, což já osobně přičítám tomu, že je spojená z několika Šabachových povídek a jejímž úkolem je toliko divákovi představit postavy v pro ni charakteristické situaci někdy v roce 1993, kdy ta naše Země Česká už pár let žila tak nějak jinak. A tak tady máme dobráka hostinského Tonyho (J. Schmitzer), jeho proti karbanátku protestujícího synátora (M. Kubas), Andulu (L.Vlasáková), "rybáře" Laďu (M.Forman), ušlápnutého za kominíka se vydávajícího Káju (M.Vladyka), jeho žárlivou ženu Jituš (S.Babčáková) a především bývalého kouzelníka Mrklase alias Mr. Klasse (B.Polívka). Po představení těch všech ale začne tóčo, úplný "Podraz" po česku aneb jak obehrát skořápkáře. Do této podrazácké akce se zapojí všichni věrní štamgasti Tonyho hospůdky a nezbývá, než litovat, že kdyby film byl jenom o ztracené kuličce gangu čórkařů, bylo by to fakt"U mě dobrý"! ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)