JohnnyBoy

Viděl jsem pracovní verzi (v kině). Hřebejk s Jarchovským se vrátili k Šabachovi a učinili z jeho povídek "Jak potopit Austrálii" typický JarchoBejkovský pelmel. Film jakoby byl spojením tří různých žánrů. Poetická komedie ve stylu Rozmarného léta (příběh se odehrává mezi hausbóty v Holešovicích) se střídá s kovbojkou ve stylu Sedm statečných (kamarádi pomáhají kamarádovi) a Podrazu (tentokrát je Hřebejk skutečně situační, nechybí triky a finty, hlavně mezi skořápkáři v holešovické tržnici). To vše v jednom filmu. Po delší době se řada diváků u Hřebejka zase zasmějí. Herecky dobré. Schmitzer, Polívka standard, milé návraty v podobě Miroslava Vladyky, pár nových tváří. Občas film vypráví poněkud líně, především v první polovině. Ve chvíli, kdy se přehoupne do poloviny druhé stává se akčnějším, což je u Hřebejka novinka. Další novinkou je, že Hřebejk tentokrát umirňuje svou tendenci "vyjadřovat" své vlastní názory na svět prostřednictvím filmu a soustředí se především na čistou komediálnost příběhu. Pravda jsou tam určité náběhy a tendence, ale naštěstí nemají takový prostor, jako v jiných filmech. Po Medvídkovi (který se mi nelíbil) je tento film osvěžující a vtipný a zřejmě bude i divácky úspěšný. Kdyby autoři prokrátili první polovinu filmu i za cenu ztráty několika vtipných scén, které však s hlavní linií příběhu vůbec nesouvisí, dal bych pět hvězdiček. ()

Vanousek

Překvapují mě zdejší velmi kritické nazory, ne že by se jednalo o kultovní majstrštyk, ale u filmu jsem se velmi dobře bavil a to i u první poloviny:) Víc kvalitních českých filmů. ()

namathur

Hodinová expozice skutečně malinko zaváněla nastavovanou kaší, pak se ale kotlem hnulo, zamíchalo, přikořenilo a takhle navečer pod holým nebem chutnalo docela dobře. Jako mariášník se slabostí pro adlerovské vítěze zaokrouhluji ze 3,5* nahoru. (Nemusíte rozumět.) ()

mig21

Tenhle film jsem po prvním shlédnutí trochu zatratil. Teď jsem ho byl "nucen" shlédnout v rámci práce 7x a musím říct, že se mi zalíbil. Zejména Bolek Polívka v roli Mrklase exceluje :-) ()

Plastík

Mě se to moc líbilo. Třeba na můj vkus policista moc přehrával, ale vždyť to byl policista, tak co. Scénky byly výborný, hlavně scéna byla skvělá. Somr se mi moc líbil..... . Polívka, Schmitzer, atd. Moc dobrá Vlasáková. Prostě, u mě dobrý. ()

ab.dul

I když film nebyl nijak moc strhující, dalo se na něj koukat. Patří určitě do těch lepších filmů, co Hřebejk natočil. Vycházel z dobrého námětu a s Polívkovým hereckým nadáním se povedlo, co mělo. ()

DJ Kritik

Príde mi to občas nostalgické, ale zábavné. Miestami aj pekné nápady, kde by človek mohol porozmýšľať, čo sa to vlastne deje okolo nás. Prosto príjemné pobavenie s niekoľkými peknými hláškami : "Jeseter!" A pekný záver s ukradnutými nohavičkami. Zábava ***** Akčnosť * Hudba *** Myšlienky *** Reálnosť ** ()

piglit

Velmi slabá oddechovka - vhodná tak na televizní inscenaci v pondělí večer, kdy není co jiného dělat, leda tak si pustit bednu - neurazí, ale ani neuchvátí. Velmi slabý český "Podraz". Polívka klasicky solidní, Schmitzer bohužel neexceloval, jak mívá ve zvyku, Vladyka coby přesvědčivý looser. Sexu málo, trochu děje, vše vychází naprosto prvoplánově - zřejmě scénáristi zrovna stávkují... I udivující rychlost, s jakou se film z kin dostal na DVD, říká hodně... ()

Cortesz

Hodně rozporuplný dojem sem měl po shlédnutí tohoto Hřebejkova snímku. Většinu filmu se téměř nic neděje, spíše jde o takové seznámení s postavami a jejich charaktery, až najednou po hodině se z ničeho nic zjeví hlavní motiv příběhu a poslední půlhodina je vážně skvělá, jak kdosi tvrdil, že jde o Dannyho parťáky po česku, tak nebyl daleko od pravdy, ale i tak jsem se po většinu snímku nudil. Obdivuhodné je herecké obsazení, zejména to pánské, dámské je přehlédnutelné, jen škoda, že herci takových zvučných jmen jako Somr, Forman a další nedostali tolik prostoru jako třeba Polívka, Schmitzer. Dal bych i více, kdyby se celý film nesl v duchu poslední půl hodiny, proto dávám jen průměrné 3*. ()

Mr.Roman

Veľmi slabé a to aj na pomery českých filmov. Neskutočný "blábol", v ktorom hercom nieje ani poriadne rozumieť. Má zopár (tak dve/tri) dobrých scén, no inak zbytočnosť, ktorú som dopozeral na dvakrát len preto, že som sa skutočne nudil a nemal čo iné robiť. A nepochopil som čo tam malo byť komediálne, teda resp. pochopil a práve to mi pripadalo naidebilnejšie na tom. Neskutočne ma ten film na**al a ani neviem prečo. ()

Něrpa

Během první půlky jsem se konečně naučil skládat Rubikovu kostku, takže mě až tak nenudila. Druhá už byla lepší a měl tak vypadat celý film. ()

pekas

S většinou novějších českých filmů mám problém a proto je osvěžující, když se občas najde nějaký koukatelnější. Tak tady jsem našel, pravda, někomu se poklidná atmosféra zapadlé hospůdky na ostrůvku nemusí líbit, mě nevadila. Akčnější druhá část filmu byla vcelku napínavá. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, trochu přidám za absenci provařených ksichtů a naprosto typickou obchodnici s Runwayem. ()

Bigfuckman

Vcelku trefně vydařená atmosféra, krátce po sametové revoluci. Jirka Schmitzer jako bývalý trestanec a Lenka Vlasáková jako letmá děva nebo distributorka nejmenované kosmetiky působí velmi úsměvně. Vladyka jako somrující kominík je taky dobrý. Bolek Polívka je karetní virtuós se šikovnými triksy jenž si jistě oprášil ze staré dobré manéže. Velmi mě pobavila scénka kdy Petr Forman zanáší návnadu po řece a Josef Somr mu ...... no hádejte. I rejža zde má 2 sekundový herecký prostor. Z filmu číší jakási líbivá atmosféra lidí z hlavního města jenž se pro klid duše odstěhují na ostrůvek na vltavě. ()

monty.cl

škoda slabší první půle, kde se vlastně nic neděje. Pak začíná uplně jinej film, na kterej je paráda se dívat, vtipná podfukářská akce s výtečným Bolkem Polívkou...tak to mělo bejt celej film...70% ()

hackstolle

na to kdyby se podival nejaky american, tak tezko pochopi, tak ci tak je to ale nadherne natocene, ozvucene, obsazene, vtipne.. no proste ceske.. **** ()

Mes-siah

Do polovice filmu to nemá zapletku, potom sa to rozbehne. Na konci sa to všetko napravý. Prijemné pozeranie pri letnom vrtkavom počasí. ()

Grunt

Jooo kdyby měl celý film atmosféru tak dobrou jako, řekněme, druhá polovina filmu- když se začíná příprava na "obrání skořápkařů", neváhal bych dát 4*, ale ta první část byla pro mě prostě nudná a některé momenty vyloženě zbytečné. Naopak druhá polovina moc pěkně napsaná. Herci a herečky hráli to, co normálně, líbil se mi výkon Miroslava Vladyky a Bolka Polívky. Jinak pěkná sonda do devadesátých let. ()

Tominni

V porovnání s Nestydou vychází U mě dobrý lépe. Je vidět, že Hřebejkovi podobný styl (Šabach) svědčí víc. Jen je škoda, že celý film nebyl tak dobrý, jako druhá polovina (akce skořápky), která první část jasně předčila, i takhle to je dobrý, ale dobrý, dobrý je za tři. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)