Malá dívka zůstane v noci sama v neznámém pražském bytě a čeká na maminčin návrat z abiturientského večírku. Trochu se bojí, ale její strach se změní v oprávněný děs, když se stane svědkyní zákeřného vloupání. Napínavý thriller natočil v roce 1989 Zdeněk Potužil, na režii se podílela i autorka scénáře Lucie Bělohradská. V hlavní dětské roli uvidíte Bělu Franclovou, dále Davida Matáska, Danu Batulkovou, Karla Rodena a Jiřího Ornesta. (oficiálny text distribútora)

Hombre8

Jako televizní "horor" se to dá. Aspoň že je to na rozdíl od jiných, podobných, uvěřitelné. Jen s koncovskou si paní scénáristka poněkud neporadila. Jinak solidně vystavěná gradace strachu a bezmocnosti dítěte. ()

Bila_pani

Wtf, ten konec? Vůbec jsem se nebála. Tohle byla hodně nepovedená snaha o český thriller. Češi takový žánr dělat prostě neumí. Divní herci (až na Rodena, ale ani ten tady nějak zvlášť neexceluje) a ta režie! nejvíc mě dostávaly scény ze školního srazu, kdy např. matka se vykecávala ze svého životního příběhu a všichni ostatní spořádaně naslouchali, nikdo ani nehlesl. Asi respekt. Jak přirozené. Ha, ale to se otočí - o pár minut později matku milí spolužáci odmítnou pustit domů za strachy zmírající dcerkou a začnou si házet s její kabelkou jak malí parchanti. A ještě k tomu ta hudba... 2* je ještě dobrý, asi půjdu níž. ()