Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

dadiak22

Dobrý film ale mohol byť aj výborný, skvelí herci Caprio aj Crowe, dobrá tematika vojna v Iraku. No a pri tom závere to bolo hrozné! To SAW oproti tomu bol nič.Veľmi zaujímavý bol aj názov : Labyrint lží.70% ()

Alhazred

Kvalitný špionážny thriller, profesionálne natočený. Takmer celý film za 4*, no koniec nebol z najpresvedčivejších. Konečné hodnotenie 3*. Oplatí sa však pozrieť, najmä pre autenticky pôsobiaci Blízky východ a dobré herecké výkony. ()

onevoice

Vynikajúci thriller z prostredia blízkeho východu. Možno už trošku obohrané téma ale stále aktuálne si myslím. Di Caprio čoby agent CIA nemá páru. Crowe je tu dobre namaskovaný ako agent pred dôchodkom s veľkým pupkom. Film je plný napätia a skvelej akcie. Hrozba atentátov neutícha. Bohužiaľ. ()

JARDAHONDA

CIA rozpoutala hon na geniálního pachatele celosvětových teroristických útoků. Agent v terénu Roger Ferris ( Leonardo DiCaprio ) musí předvídat všechny eventuality a udržet si náskok, i když se situace mění každým okamžikem. Jako nebeské oko Ferrise střeží satelit a v reálném čase sedí na příjmu Ed Hoffman ( Russell Crowe ), který vymýšlí strategii postupu ze vzdálenosti tisíce mil. Ferris se blíží ke svému cíli, důvěra se stává podmínkou přežití i nebezpečnou hrozbou.. Režisér Ridley Scott bravurně diriguje akční sekvence a mistrně vtahuje diváka do děje moderního špionážního thrilleru.. 100 % ()

aysxdcfvgbhn

Pokud hledáte průměrný akční film jako milé zpestření večera, pak jste si vybrali správně. Původním 3* jsem jednu přidala za herecké obsazení + výkony, režiji a vtipnou repliku Russela - Teď ne miláčku, musím zachránit svět... ()

Cralg

Film, který náročného diváka nadchne hned kvůli několika důvodům - výborné herecké výkony (přidrzlý, úzkoprsý a slizký Russel Crowe, který vypadá jako reklama na nuttelu; a samozřejmě i Leonardo DiCaprio - ostřílený, pohledný (nikoliv zženštilí) a charismatický chlap pro každou špatnost), spletitost intrik (požehnané množství nenechává diváka v úžas, nečekejte žádné trapné klišé), prvotřídní dialogy a kulisy (mraky skrytých zpráv - narážka na bezpečnostní kontraktory, všudypřítomná nedůvěra, džihádské strategie (takfir metedology, (ne)-sofistikovaný přenos zpráv...) a samozřejmě zdůraznění nepsaných pravidel jako lež=smrt atp.; dále ve filmu bylo použito minimum digitálních výbuchů (používá se pořádné množství trhavin, drastické scény jsou ukázany téměř bez oddálení kamery...) a hlavně, DiCaprio není superman a už vůbec si nevrzne. ;-) Jediné, co bych tomuto filmu možná vytknul je poslední scéna, kdy měl být na můj vkus hlavní hrdina po zásluze potrestán natrvalo, ale to už je asi věc názoru. :-) 95% ()

QuietRioT

Des. Toto že natočil Ridley Scott? Už pri Black Hawk Down ukázal ako dokáže spropagovať americké "humanitárne" akcie, ale Labyrint lží je iba kostrou tohoto. Neponúka absolútne nič čo by mohlo zaujať. Zabité 2 hodiny života, ktoré by som radšej strávil sledovaním telenovely. ()

Jingo

Před shlédnutím tohoto filmu jsem si přečetl knihu, která mě nadchla, s filmem samotným je to bohužel horší. Nečíst knihu, dal bych 4* za poctivou filmařinu, nicméně filmu chybý lepší charakteriska postav a hlavně závěr, který dělal knihu tak jedinečnou se Ridley rozhodl vynechat uplně. Strong dokonalý, DiCaprio standartně dobrý, Crowemu role příliš nesedla. I přes diametrální odlišnost od knižní předlohy se stáváme svědky kupení lží a jejich podsouvání správným lidem.Je to soupeření zpravodajských služeb, na jedné straně Jordánská GID, na druhé CIA a mezi nimi "pěšák" Roger Ferris. ()

JR54

Něco tomu schází...možná něco nečekaného, více energie nebo...no ale za čtyři to je úplně v pohodě. A co si z toho vzít, co si člověk bude pamatovat nejlépe? Přece geniálně pojatého Haniho-Salaama, jeho postava je totiž dokonalá. ()

StarFsh

Bohužiaľ trochu čierno-biely pohľad na arabský fundamentalistický terorizmus a protiteroristické operácie svetových výzvedných služieb. Občas sa objaví aj náznak nejakého odtieňu šedej, ale na zachytenie reality je toho veľmi málo. Inak po filmárskej stránke vynikajúce, ako je na Scotta bežné... ()

Arkwuill_S

Blízký východ a tamní napjatá situace. Nikdo si nedovede představit tu kulturu, jak v ní obstát a přežít. Hrozba terorismu je aktuální. Na malém poli tu působí tajné služby a v první řadě vedou válku o informace. Tajní agenti, sledování, odposlouchávání... Dá se v tomhle vůbec někomu věřit? Tahle tématika je zajímavá a napínavá. Soupeření tajných služeb, všudypřítomná nedůvěra. Leonardo D. je poslední dobou stále lepší a lepší. Přes jeho výraznou postavu je film trochu chaotický a spíše připomíná sekvenci několika různých akčních scének, které rychle přijdou a zase zmizí. Jako by autoři nevěděli, jak film ukončit a tak závěr, alespoň z mého pohledu, působí takovým nouzovým řešením. ()

Zrcadleni

Zklamání. Film jsem viděl poprvé v roce 2010 při éře DiCapriovych supervykonu. Přiznejme si,že na co Leo sáhne - ve zlato se promění. Tenkrát jsem to zkouknul po lahudkach: Prokletý Ostrov, Skrytá identita a Inception. Tenkrát jsem se neodvážil hodnotit, protože jsem měl žebříček značně ovlivněný Počátkem (Ano,byla to lahůdka) a tak jsem se včera rozhodl na Lži podívat ještě jednou s dcerou. Už při otázce: "o čem to je?" Jsem byl překvapený,že prostě nevím. Dívat se s dítětem (14 let) vám do sledování vnese další rozměr a tím je totální koncentrace abyste mohli aktuální dění vysvětlit dítěti, protože jejich schopnost koncentrace je na 20% té vaší. O každém dialogu, akci, rozuzlení jsem musel uvažovat a vysvětlovat a došel jsem k závěru, že to Scotty zbabral. Potenciál herců byl nevyužitý až běda. Leo se snažil co to šlo, ale když tomu na place nerozumíte,tak se můžete uhrát k smrti. Crowe jako šedivý operátor neměl ty správné texty aby to zapadalo...postava tak vysoce postavená a s tak ležérním přístupem k angličtině.....to nejde dohromady. Jako řezník za politickou lavicí. Dal jsem tomu noc, bo ráno moudřejší večera, ale nic...bez názoru. Jediné co jsem zaznamenal: Počáteční monolog je každým rokem pravdivější, Mark je čím dál více "Strong" v mém žebříčku(Škoda potlaceneho britského přízvuku) a Ridley je známý svým cestováním nahoru a dolů v režisérskem umu. Nechci říkat, že je film katastrofa, ale tady Ridley padal ze střechy 10ti patrové budovy a rozmazl se tak v 6. Patře. Takže 6/10 ()

jiri88

Není to špatné, to určitě ne. Herci se svých rolí ujali velmi dobře, ale trošku to postrádá určitý drive, ne že by tam byly vyloženě špatné momenty, to určitě ne, klíčová špionská zápletka je podle mě skvělá, ale tak nějak to plyne, najednou je finále a tadáá - konec. 3,5 * ()

Legonard1

Veľmi dobrý špionážny thriller, zo slušným obsadením a z dobrým režisérom, ktorý dobre opisuje situáciu na Strednom Východe. U mňa zabodoval na plnej čiare. ()

Ruda.neck

Ridley Scott na sklonku kariéry nabízí velmi dobrou rutinu, která může možná někoho nudit, ale pořád se jedná o nadprůměrnou podívanou. A to neplatí pouze pro tento svižný špionážní thriller na motivy operace z 2. světové války přenesený do arabského světa. Trio hlavních představitelů předvádí skvělý výkon, režisérův oblíbenec Crowe v roli tlusté kancelářské krysy, která nesundá handsfree ani o víkendu s dětmi, Strong jako uhlazený charismatický drsňák v čele jordánských tajných služeb a také DiCaprio, u kterého jsme si zvykli na výborný výkon, ať již hraje kohokoliv. Zde mi ovšem přijde ze jmenovaných nejslabší, roli tajného agenta, který se pohybuje v arabském světě jako ryba ve vodě, jsem mu prostě občas nevěřil. Stejně tak mi tam dost neseděl motiv lásky na první pohled, byť se ukázalo, že to bylo pro rozuzlení příběhu rozhodující. ()

hesoyam123

Keby v tomto filme nehral Leodardo DICaprio, ktorý je výborný herec, tak tomu filmu nedám ani tri hviezdičky. Film je o zrade a dôvere, ale na môj vkus je veľmi predvídateľný. Je to zaujímavý film, ale trošku obyčajný. Keďže je poučný, preto 4 hviezdičky. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)