Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

picháček

láry fáry. průměrná kriminálka v zajímavém prostředí blízkého východu. profi agent, ze kterého se vyklube velký humanista a ještě navíc se mu vzbouří hormony. to vše roztahané do dvou hodin. ()

shinlove

Skvělý film, který hodně připomíná Spy game...Vynikající výkon DiCapria, kterému sekundoval Russell, naprosto stejně, jako Tom Hanks v Chyť mě, když to dokážeš...prostě DiCaprio vyrostl ve velký skvost Hollywoodu a hraje naprosto přesvědčivě! 4* ()

Naby

Na můj vkus bylo toho špionážního ve filmu až moc, aneb asi trošku schizofrení. Taky moc dlouhý. Určitě existují lepší akční filmy. Pokud mate radi DiCapria, mrknete radej na Prokletý ostrov. Kdyby to šlo, dal bych tomu tak 2,49 *. Víc ani ťuk. ()

wetrix

Mnoho konverzace, málo plynulosti v ději, který tudíž nemůže až tak vtáhnout, hodně zmatenosti v tom, co a jak vlastně je. Ale plusové body za prostředí a jeho atmosféru. Není to špatné, ale dost dějově"težké" ()

e-pilot

Ten, kdo sedí doma na prdeli, rozhoduje o tom, jestli druhý, který se kouká smrti do očí, bude žít, anebo ne. Dnešní doma je šílená. ()

PetrB

První půlhodina pro mě velmi, velmi pomalá. Naštěstí postupem času tempo začalo nabírat na obrátkách a tak jsme se také něčeho dočkali. Leonardo DiCaprio u mě konečně ztratil nálepku "toho z Titanicu". Hrát opravdu umí, všechna čest. Film mě bohužel do sebe nenechal vtáhnout, kdyby ano, bylo by to na 4* ()

sidthekid

Z tak výborného hereckého obsazení šlo dostat mnohem víc. Ano, akční podívaná to není špatná a detaily jsou na skvělé úrovni, ale čekal sem mnohem víc. ()

Le6n

A zase jeden akčný špionážny film z americkej produkcie, kde hlavným motívom sú arabskí teroristi, ťuhááááááája! A ono to pritom nie je vôbec zlé, lebo tí zlí chlapci môžu občas sedieť aj na tej našej strane a potom to celé môže byť trochu inak. A popri tom fičí solídna akcia, technicky vymakaná, ako sa na Ridleyho Scotta patrí, duní tá správna muzika a padajú nábojnice. Díva sa na to výborne aj cez hromadu dialógov a hrania na dve strany sa v tom divák nestratí. Vybrúsený diamantík, ktorý zľahka stráca na lesku len svojím pôvodom. Od Ridleyho sa dokonalosť proste očakáva... ()

R-2

Výborně vedená kamera, zajímavá zápletka, která uvede diváky do prostředí o kterém se hodně mluví, ale o to méně ví. Rozhodně snímek, který vás nenechá na konci jen tak být, ale rozpoutá vodopád dalších otázek. ()

Suchoš

Slušné špiomážní drama se slušnými hereckými výkony, které rozhodně neurazí. Scény, které se odehrávají na dálném východě jsou zajímavě a poutavě natočené. ()

mimuzik

Slušně natočený thriller, Ridley Scott opět potvrdil svojí kvalitu. Ale něco tomu chybělo. Škoda, že filmu nevydrželo počáteční tempo. Kromě DiCapria a Crowa byl také výborný Mark Strong, který už mě zaujal v předchozích filmech. Zápletka dobrá, přidal bych více akce a méně řečí. Ale i tak je to velmi slušný film, který si těch 80% zaslouží. ()

h.madlenka

Dobrý film, ale postrádám u něj nějaké poselství, rozuzlení, pointu. Ano, Amerika a Blízký Východ jsou ve válce. Jsou tu ti, co ji opravdu zažívají, a ti, co ji řídí z Washingtonu. A nejspíš ve válce ještě nějakou chvíli budou. So what. Ani Leonardo DiCaprio Labyrint lží nedokáže docela zachránit od průměru, přestože film nabízí dobré scény. Nejsou ale nijak jiné od toho, co jsme už viděli. ()

janeczek

Po dlouhé době u mě a Ridleyho trefa do černého. Ďábelsky svižně sestříhaný snímek, který mě pohltil hned na začátku a po více než dvou hodinách vyplivl zpět do do sedačky v sále. Di Capriův standard (a vůbec ne ve zlém), Strongův okouzlující šarm a nebondovsky zkličující realita blízkovýchodních potíží. "No one's innocent in this shit!" Bravo! ()

Petro

On se mi ten film docela líbil. Jen to nějak s ostupem nemůžu uvěřit hlavním představitelům a naivní rozhodnutí, že zůstanu šťastně žít v zemi, kde jsem se choval jako predátor a vyjde mi to, se mi zdá za vlasy přitažený úplně - takový americký pohled na svět - ať to není tak surovy, že? Natočeny řemeslně dobře, to jo. Že bych ještě ubral? ()

magero

Moj oblubeny filmik, videl som ho asi 4-krat a stale ma bavi, stale objavim na niektorej s postav nieco nove a to mam rad na filmoch. Vyborny scenar, strih, hudba, rezia a prostredie filmu "blizky vychod" proste super spionazny film na vecer. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)