Biela smrť

• Česko Bílá smrt (viac)

Antarktída. Najchladnejšie a najopustenejšie miesto na Zemi. Teploty klesajú na 80°C pod bod mrazu. Domov jednej z najnebezpečnejších prírodných síl - snehovej búrky. Toto drsné a zároveň nudné miesto osamelej strážkyni zákona Carrie Stetkovej (Kate Beckinsale) naozaj nebude chýbať. Už o 3 dni slnko zájde na veľmi dlhý čas, stanica zostane bez energie a ona sa konečne dostane preč. Jej plány na vrátenie odznaku a začatie nového života dostanú vážnu trhlinu, keď sa uprostred zamrznutej krajiny, na mieste vzdialenom na míle od tábora, nájde mŕtve telo. Šerifka Stetková stojí pred šokujúcou záhadou a po dlhom čase má pred sebou skutočnú výzvu. (TV Markíza)

blackrain

Kate Beckinsale měla v Miami velké problémy. Zradil ji parťák a tak se rozhodla pro práci na americké výzkumné stanici na Antarktidě. Se zradou svého parťáka se doposud nevyrovnala. Do výru vzpomínek ji uvrhne nalezená mrtvola. To ještě neví, že jí zradí i další člověk, od kterého by to nejméně čekala. Mě teda krev v žilách rozhodně netuhla, ale příběh to není špatný. Odehrává se v atraktivním prostředí výzkumných stanic, které jsou odříznuté od světa a jediná cesta k nim je letadlem. Ono vlastně letadlo tady hraje hlavní roli. Kdyby se tu nezřítilo sovětské letadlo, tak by k žádným vraždám nedošlo a Kate Beckinsale by řešila jen obyčejné drobné přestupky. ()

Amroth666

12.2. 2010 - začátek docela povedený, ale budoucnost filmu špatná, přítomnost celkem jde a minulost se taky povedla. Dějově jsem si představoval ale úplně něco jiného. Kate Beckinsale ve standartním filmu se standartní rolí. Film byl takový celý bez nápadu a bez energie. Líbila se mi na druhou stranu ta stanice Vostok a potom pár scén, které souvisely dá se říci s vyšetřováním. Soundtrack mě hodně překvapil. Jinak nemasné, neslané ... prostě zima, ale pořádně chladná. ()

zelvopyr

Miluju filmy z Antarktidy! Tenhle ne. Tuctová rutina implantovaná do exotického prostředí, plačící logika. Bylo jasné, že Beckinsale se musí svléknout do pěti minut, aby lidi měli chuť koukat se dál. Btw. viděl jsem, jak vypadá antarktická stanice v reálu -- ve filmu to někdo opravdu nezvládl, takové okálové buňky by nestačily ani na naši zimu (aspoň ty přechodové komory mohli naznačit atd.). https://www.youtube.com/watch?v=UdM9sYXmVrY ()

Anderton

V kinách beží komercia, ktorá láka na veľkolepú výpravu, na veľkolepé triky, na superhviezdne mená a na slávne predlohy. Potom sa premieta komercia, ktorej komerčný potenciál netkvie v ničom a napriek tomu jej tvorcovia dúfajú v zázrak. Beckinsale tuctový triler proste sama neutiahne, odfláknutý scenár nezachráni ani exotické ľadové prostredie, ktoré nakoniec až tak príťažlivé nie je. To by sa tu muselo niečo skutočne napínavé aj diať. Vďaka "prstom" som chvíľu uvažoval aj o troch hviezdach, ale netreba sa zbytočne nechať uniesť. ()

Bloody13

Šerifka vyšetřuje první vraždu na Antarktidě. Pátrání po neznámém vrahovi jí stěžuje blížící se bouře a venkovní teploty okolo -50°C... Tak trochu mystery thriller natočil Dominic Sena (60 sekund) a podle traileru sliboval nadějnou zábavu. Ta se ve skutečnosti však změnila na prachobyčejnou detektivku, která nevybočuje z řady podobných titulů. Viděl bych to na slabý průměr, ale bodík navíc daruju za krásnou Kate Beckinsale ve spodním prádle, takže 5/10. ()

• Film bol natáčaný v Kanade na území štátov Manitoba a Quebec. (matkoulko)
  • Předlohou pro film by stejnojmenný komix Grega Rucka a Steva Liebera z roku 1998. (Chatterer)