Jack Brooks: Zrůdobijec

• Kanada Jack Brooks: Monster Slayer (viac)
všetky plagáty

Jack Brooks má problémy se sebekontrolou. Od doby, co mu rodinu zabili tajemní démoni, neovládá vztek. Když jeho přátele napadne starodávný démon, neváhá a jako jediný se mu postaví... Na počátku indiáni bojují v pralese s monstrem. Jack Brooks je mladík, který nedokáže ovládat svůj vztek a často se naštve. Když byl malý, nebyl takový. Jeho rodinu ale napadlo monstrum a zabilo mu rodiče i sestru. Od té doby chodí na terapie. Také navštěvuje kurzy chemie. Tam ho poprosí jeho učitel, jestli by se mu nepodíval na trubky u něj doma, protože Jack je instalatér. Jack přijede do starého domu k učiteli. Opravuje vodovod, ale nepodaří se to. V zemi se ale při tom něco probudí. Jack odjede a učitel usne. Do domu se dostane kouř, který učitele ovládne. Ten má pak černé oči a nekoordinovaně se pohybuje po bytě. Ráno se probudí a neví, co se stalo. Zjistí, že v noci vyhrabal rukama díru před barákem. Ze zvědavosti pak pokračuje v kopání lopatou. V zemi najde starou bednu. V ní jsou kosti člověka a tepající srdce. Učitel je násilně nucen srdce sníst. Poté se chová divně, ve škole na hodině se pozvrací a předčasně ji ukončí. Jack se mezitím pohádá se spolužákem, kvůli jeho přítelkyni, a protože je agresivní, dá mu pěstí. Mezitím profesor doma sní svého psa a z břicha mu vyleze kus chapadla. Jack jde ke starému obchodníkovi pro nový ventil do potrubí pro pana učitele. Starý muž mu poví příběh, že v domě učitele žil dřív jeho strýc a měl ve sbírce z Japonska černé srdce. Srdce se jednoho dne dostalo do něj a on se zbláznil, byl posedlý démonem a pak napadl i jeho a ukousl mu ruku. Starý muž (v té době ještě mladý kluk) se musel bránit, strýce zastřelil jeho brokovnicí a tělo pohřbil do bedny a zakopal společně se srdcem. Jack tomu moc nevěří. Učitel se poté objeví ve škole a po chvíli z něj vyleze monstrum, které chytí většinu studentů chapadly a ze dvou udělá podobná monstra. Jack uteče se svou přítelkyní, ale v autě si vše rozmyslí a vrátí se zpátky zachránit ty, co ještě žijí. Začíná boj s monstry... (TV Prima)

matestlust

Celkem příjemná oddechovka, která sice akce tolik nepobrala, ale má jedno veliké eso v rukávu - Roberta Englunda, který opět exceluje ve velkém ( skvělá fáze proměny ). Závěrečná 20 ti minutka je super a celkově se na tuhle blbůstku koukat dá. Chybí mi více gore, ale zjevně je film dělaný i pro ,,širší spektrum" fans . Každopádně je to klasická jednohubka, o které za hodinu nevíte a ke které se asi ve své filmotéce jen tak nevrátíte. 2,5 * ()

Terva

CITÁT - Jako dítě jsem byl klidný....... Tak nějak po půl hodině jsem zjistil, že se nudím a příběh mě nebaví. Tak jsem si udělal kafe (naštěstí voda teče) a při pohledu na Roberta Englunda, jsem si uvědomil, že zlatá éra Freddyho, už je dávno pryč. CITÁT - Je mi zle........ Triky slabé, humusácké scény jsou na zvracení a dějová stránka je strašně jednoduchá. ()

JAn

Snaha o vytvoření nového kultu je bohužel až příliš okatá a ač samotný Trevor Matthews má ty správné aspekty a proporce, nového Ashe se nedočkáme. Jackovým největším problémem je právě nedstačující chlapáctví/Asháctví, které naštěstí zachraňují alespoň jeho krkolomné výstupy, zábavné výbuchy vzteku u psychiatra a občasné hlášky. To takový blijící a hnijící Robert Englund ho s přehledem strčí do kapsy a hlavně díky němu se mi první polovina filmu líbila víc. Gore efektů je poskrovnu, což by nebylo ani tak na škodu, ale jakmile dojde na nějakou tu akci, veškeré předchozí kouzlo je v tu ránu pryč. A neuhrají to ani povedené masky. Zábava by to byla, ale za pár dní si už na nějkého Jacka Brookse a jeho istalatérské nářadíčko nevzpomeneme. Škoda, škoda. ()

Campbell

Tak tenhle film mě mile potěšil. Já jsem se na něj těšil už od dob vzniku, ale bohužel jsem ho viděl až ted. Takže moje natěšenost samozřejmě klesla, ale když jsem film dokoukal tak jsem byl spokojený. Sice je škoda že film nemá pokračování nebo aspoň není delší, protože konec je až násilně ukončen a to na co se divák celou dobu těší má hodně rychlej konec. Začátek mě celkem vyděsil protože úvodní monstrum vypadalo jak z Xeny. Naštěstí se to po čase zlepšilo a monstra vypadaly opravdu jak monstra. Herci byly parádní a Englund byl strašnej slizou. Já nemám moc co filmu vytýkat mě sednul dobře. ()

demented

Nekontrolovateľnými záchvatmi zúrivosti trpiaci inštalatér Jack Brooks má jednu chybu - nemá ani za mak charizmy. Je to len taký bezvýrazný trtko, skôr debil než sympaťák - ktorý celý film neutiahne, ani keby sa poskladal. Našťastie je tu ale Robert Englund, ktorého grgajúci, grcajúci a stále sa niečim napchávajúci, nejakým démonom posadnutý učiteľ chémie je na zožratie. Film sa tvári dosť vážne, skôr by mu pristalo humornejšie položenie typu Evi dead 2. Masky sú podarené a filmu hanbu rozhodne nerobia, ale celkový potenciál je silne nevyužitý. Teším sa na reparát v podobe dvojky, ktorá na seba určite nenechá dlho čakať :) ()

• Záverečné monštrum, ktoré sa volá Prof Monster, muselo riadiť 6 až 8 ľudí naraz. (beso74)
  • Rozhlasová stanice, kterou Jack (Trevor Matthews) vždy poslouchá, je 88,7, což je hlavní alternativní rocková stanice ve Windsorfu v oblasti Michigan. John Ainslee a producent Patrick White jsou rodáci z Windsoru. (Terva)
  • V závěrečných titulcích tvůrci ujišťují, že během natáčení nebylo zabito žádné zvíře ani žádné monstrum. (Terva)