Život Henryho Perkinse (Chevy Chase) je jeden velký stereotyp. Každý den má k obědu stejné jídlo, každý den v tu samou hodinu (na minutu přesně) si dává koblihu, každý rok chce k narozeninám stejný dárek. Pro všechny své známe platí za předvídatelného chlapíka. Až do dneška, kdy si omylem vyměnil svůj kufřík s cestujícím v metru. V kufříku se totiž skrývá 5 milionů dolarů, které změní Henryho ve spontánního dobrodruha. Okamžitě chce odjet do Řecka, Barcelony, nebo vlastně kamkoliv, kde ho nenajde pravý majitel peněz. Jenže to nebude tak jednoduché. Henryho manželka tím totiž není vůbec nadšená a hlavně, zkuste nenápadně odjet, když máte v domě dva policisty, spoustu hostů, kteří přišli na narozeninovou párty a samozřejmě nechybí ani banda, které patří oněch 5 milionů. (oficiálny text distribútora)

Psycho.R

Hodně vtipná komedie, která mi evokovala dvě asociace - 1) Že šlo o zpracování divadelní hry 2) Hodně mi to přípomělo výborný francouzský film - Dejte mi pokoj. Jediné, čím trpí Rychlý prachy jsou slabší casting vedlejších rolí a skoro až televizní zpracování. A je to vážně škoda, protože režie je celkem zvládnutá, vtipy jsou správně načasovaný a vrhají se na nás téměř nonstop. Každopádně ty 4* dát musím. ()

GameboyNES

Luxusní komedie, řezal jsem se od začátku dokonce. Chevy prostě umí člověku podráždit bránici. Kdo má rád šílený konverzační komedie, můžu vřele doporučit. 100% ()

tailguner

Dlouho jsem se tak nepobavil jako dnes u této komedie. Hodně vtipných hlášek, scének a zamotaných situací. Moje hodnocení je jednoznačné. ()

tomaszon

No tak pana Griswalda jsem neviděl již drahnou řádku let.. Konverzační komedie, kde se stále víc zamotává již tak dost zamotané, je bratru docela svěží a těch necelých sto minut představení docela uteklo. ()

P@\/EL

Super zamotaná komedie, u které jsem se parádně bavil. Líbi se mi, jak jedna obyčejná lež spustí bláznivý děj plný absurdních situací, kdy se do příběhu dostávají další a další postavy a děj svým jednáním výrazně ovlivňují a posouvají dál. Lži se postupně na sebe kupí a když už to vypadá, že se z toho hlavní hrdinové už nevykroutí, tak příjde další zvrat. Zkrátka kvalitní zábava od začátku až do konce, a to navzdory ne až tak přesvědčivým hereckým výkonům a některým nedotaženým vtipům. ()

CitySP

První film s Chevy Chasem, který se mi nelíbil. I přesto, že konverzační přestřelky mám velice rád, tady to na mě prostě nepůsobilo přirozeně a představitelka Henryho manželky byla otřesná, vesměs všechny postavy byli hrozné. Těšil jsem e na Chevyho, ale v tomhle si ho opravdu užít neumim. ()

andy60

Bláznivé dovolené Chevy Chase nepřekonal a zřejmě už ani nepřekoná. Kvalita jeho rolí má sestupnou tendenci a mám celkem obavy, v čem se objeví příště. Veselý Prachy zas až tak veselý nejsou, všechno se stále točí okolo kufříku plném peněz, na který mají všichni zálusk. Všechno se to odehrává v jedné místnosti a jedná se čistě o konverzační humor, který někdy funguje, někdy ne. ()