Americké dievča

• Česko Kit Kittredge: Odvážná novinářka (viac)
všetky plagáty

Velká hospodářská krize dopadne i na rodinu devitileté Kit Kittredgeové – její otec přijde o svůj podnik a odjíždí, aby si našel práci. Nositelka nominace na Oscara Abigail Breslin stojí jako jako Kit v čele skvělého hereckého obsazení prvního filmu, natočeného podle hračkářské a literární řady Americké děvče. Aby si Kit a její matka udržely dům, musejí přijmout podnájemníky – platící hosty, z nichž se vyklubou lidé s fascinujícími příběhy. Když je ukradena matčina pokladnička se všemi jejich penězi, stává se prvním podezřelým Kitin nový kamarád, tulák Will. Kit ale odmítá uvěřit, že by Will mohl krást a snaha odhalit pravdu přivede ji i její kamarády do velkých potíží. Policie tvrdí, že loupež byla domácí záležitostí a spáchal ji někdo, koho znají. Když to tedy nebyl Will, tak kdo? (oficiálny text distribútora)

sona123

Ekonomická krize v USA ve 30. letech. Otcové rodin přicházejí o práci, domy propadají bankám, otcové odcházejí do velkých měst hledat práci, kterou nenacházejí, zatímco jejich rodiny živoří doma a kromě bídy ještě musejí bojovat s odloučením. Kit se však nevzdává - jde si za svým snem stát se novinářkou, zároveň je vzpruhou pro všechny kolem. A kromě toho i skvělým malým detektivem...jo, a film má happy end, tak happy, jak jen může být, ale někdy je to prostě třeba. ()

jafuska

tento film byl slabý průměr, typický pro děti, děj nic moc, bohatí se vyvyšovali nad chudými, ale to se dalo čekat i vdnešní době to tak je, film moc nedoporučuji, byla to docela nuda. ()

subic

Spousta seriálových heců v produkci HBO. Taková detektivka pro děti, normálně se na to dá takhle v sobotu dopoledne dívat. 55% ()

Vital

30.léta minulého století,krize.Proto táta Kit odjíždí do Chicaga najít si práci a mezitím jeho žena pronajme volné byty v jejich domě,a vlastně všichni nájemníci tvoří hlavní postavy tohoto příběhu.Od kouzelníka až po "bezdomovce" této komedii,nebo-li i pohádce není v podstatě co vytknout.Prostředí aut,oblečení i kolečkové brusle malé Kit :-) jsou věrohodné tamní době,dětské role jsou příjemné,hlavně Abigail,která si mě už získala.Dalo by se i říci,že je to točený pohledem dítěte na krizi v téže době,i když to není hlavní téma a konec je napuštěnej sentimentem,ale potěší. ()

ian.draco

Sluníčkově feministicky a sociálně inkluzivní pohled na hospodářskou krizi v USA. Kromě konce, kde chyběl snad už jen Rotchild s Rockefellerem, aby odpískali konec krize, velice příjemná podívaná. ()

maart

Príjemný detský film. Také farebné, usmiate retro. Ta troška prehnaného moralizovania na záver mu až tak neublížila. ()