V roku 2700 Na Zemi zostali už len odpadky a s nimi malý robot Wall-E, teda „Viacúčelovo Automatický Likvidačný Lisovač – Imunizátor". Ľudia pred viac než sedemsto rokmi odleteli do kozmu, kde mali počkať, až za nich roboti planétu upracú a vyčistia. Zdá sa však, že pozemšťania na svoju rodnú planétu zabudli. Wall-E sa snaží upratovať, ale je na všetko sám. Navyše sa uňho prejavujú vlastnosti pre robota netypické – je to romantik, ktorý sa nemôže nabažiť muzikálu Hello Dolly a keď nájde peknú maličkosť, hneď ju schová. Je veľmi zvedavý, no neublížil by ani muche. Jeho jediným kamarátom je šváb Hal. Pokojný život mu naruší kozmická loď, ktorá na Zemi vysadí prieskumný automat. EVA je „Environmentálne Vyhľadávacia Autosonda". Krásna, žiarivo biela, nebezpečná a nevyspytateľná. Zamilovaný Wall-E robotku vidí ako stelesnenie svojich snov. Keď onedlho EVU odvážajú preč, Wall-E neváha a s nasadením všetkých svojich súčiastok sa vydá za ňou... (TV JOJ)

Jimmi

VIzualne to bolo uplne genialne ale zas ten pribeh nebol az taky genialny. Pripadalo mi to ze cely ten pribeh je podradeny sceneriam co dokazu pixar naanimovat (a ako som uz spominal je toho dost), ale asi by to malo byt naopak. Prvy kratas so zajacom bol totalne genialny a dostava odomna 5 brutalnych hviezd za valeho davam 3. ()

Rocky88

Pixar opět nezklamal. Tahle nenásilná greenpeace agitka dokáže naprosto vtáhnout do děje, donutí vás zamilovat si každý mluvící kus plechu (a jednoho švába), rozesměje i dojme. Animátoři opět odvedli kus výborné práce, protože i na zrezlém kusu plechu s pásama poznáte, kdy má radost, kdy je smutný, kdy zamilovaný i kdy má strach. Pro tentokrát ale neoplývá takovým kvantem humoru jako jeho bratříčci Toy Story nebo Auta - to je ale vyváženo romantickou stránkou. Z větší části je to film pro dospělejší. Dávám 90%. ()

Petoss1

Bolo to pekné, milé, nápadité a zaujímavé ale nič extra som na tom nevidel, možno keby som bol mladší. A ešte niečo film je možná ukážka toho ako by mohli vyzerať američania v budúcnosti. 75 % ()

MrPierc

Vizuálně pěkné, skvělé nápady a představa lidské budoucnosti, ale film je sladký, že i pes mi řval pod oknem ať podám slánku (měl jsem totiž český dabing, kdyby to bylo v orig, znění, tak by nic nenamítal, protože anglicky neumí a spal by dál). ()

O´Neill

Wall-e je opravdu filmek který stojí za to vidět. V dnešní době se už nenajde moc takových filmů, které jsou dost na úrovni, až na světle vyjímky. A Wall-E rozhodně do filmu, které mají úroveň a váhu patří. Wall-E je roztomilý a na obrazovce je na něj radost dívát. K tomu i dost vtipu a máte rodinný animák roku. BRAVO! ()

MCZ

Asi bych se měl stydět, ale mně se to k mému vlastnímu překvapení fakticky hodně líbilo (a to i ta společensko-kritická část). Co mé váhání při hodnocení rozseklo, pak byla závěrečná sekvence (audiovizuálně boží). 9/10 ()

Nach

Krásný, dojemný, úžasný scifi film, který mě velice zasáhl. Sice ne tolik jako Muž, který sázel stromy, ale stejně dost silně na to, abych mu dal plný počet hvězd. Navíc s poselstvím, které zde křičí daleko hlasitěji než v Cameronově Avataru. Valliho příběh by se měl zapsat do budoucí robotí bible, neboť něco tak krásného se dnes již jen zřídkakdy vidí. 85% ()

Streeper

Já tuhle pohádku miluju, Wall-e je neuvěřitelně milá, úžasná postava, která se mi dostala do srdce a zapsala se tak do mé Top 10 nejlepších postav z animovaných filmů. Dokáže mě rozesmát, rozplakat a když je ve scénách s Evou, tak i rozněžnit. Film má délku tak akorát, takže jsem se u toho nenudila, romantika mezi Wall-eim a Evou prostě je a to dokazuje i ta jiskra mezi nimi, vždycky když film dávají v televizi hned všeho zanechám a jdu se dívám, protože to za to prostě stojí. ()

Crawler-D

Wall-E je jako pořádně velký čokoládový dort s šlehačkou na všech patrech a jemným jahodovým krémem uvnitř, přičemž jako bonus vám vedle stojí kýbl vanilkové zmrzliny. Wall-E je tak sladký, až vám z toho může být špatně. Dětem se sice začnou kazit zuby, ale Wall-Eho si zamilují, protože ten robot byl k tomu (přes veškerou mixážní podobost s Číslem 5 a R2D2) stvořen. Je nemotorným, s neodolatelně smutnýma kukadlama a je emocionálně na vyšší úrovni než lidé jeho světa a těm jeho kukadlům se prostě nedá odolat (celá pantomima Wall-Eho z něj dělá jednu z nejskutečnějších postav plátna). Aby ale nebyli PIXAŘi osočováni z přímočaré podbízivosti, doplnili robotovo strádání na zemi postapokalyptickými výjevy hodnými filmu Já, legenda, agitací za záchranu Země hodnou Al Goreovi a kritikou současného sytlu života, jehož budoucnost nám (v trochu nerealistické anti-utopii) film ve své druhé části nabízí. Bude to pohodlíčko, ale co by na podobný konec řekl Isaac Asimov? Konec konců, Wall-E se na konec dočká, i když to nejedno dítě (nejen) bude stát spoustu slz. ()

humanbeing

Pixar si zachovává svůj standard, tj. výborně naanimovaný příběh plný vtípků, chytrého humoru, ale i nějakého toho sentimentu. Řekl bych, že první polovině nechybí k dokonalosti téměř nic, zato ta druhá je už o poznání méně povedená - některé scény působí jako spíchnuté horkou jehlou. Těm, kdo viděli Číslo pět žije Vall-I asi tak neučaruje, jako těm, kdo o Johnnym 5 nikdy neslyšeli. Možná by do dalšího Pixarovského filmu mohli použít Gizma z Gremlins nebo někoho jiného? Na Ratatouille Brada Birda a Jana Pinkavy to imho ztrácí nejméně dvě hvězdy. ()

Trainspotter

Kterak se Pixar (touto variací na témata Blade Runnera a 2001: Vesmírné odysey s tváří podobnou Číslu 5) vrátil do extraligy animovaných filmů, ačkoliv je to pořád takové podlézavě miloučké. ()

Zbyisek

Tento film byl pro mě zklamáním. Snad nejnudnější film Pixaru vůbec. První část, kdy je Wall-e na zaneřáděné Zemi jsem již znal z traileru, tím pádem tato část byla nuda. A druhá část nebyla tak dobrá, aby dokázala mé hodnocení dostat výš než na 3 hvězdičky. A bohužel sledovat počínání rádoby roztomilého robota mě nějak nenadchlo. Jeho mrkání očima na mě fakt moc nezapůsobilo. PS: k českému názvu VALL-I mám odpor, snad to ani neměli překládat. ()

cubajz

dlouho předlouho jsem váhal mezi třema a čtyřma hvězdičkama a musím říct, že ačkoliv se jedná po animační stránce o velmi povedený kousek, tak mi jeho infantilnost a neustálá snaha o roztomilost začali někdy kolem půlky pěkně lézt krkem - s nařachanou Kung-fu pandou nebo zábavným Ratatouillem se tento pípající plecháček nemůže rovnat! ()

DruidKarel

633. hodnocený film: Hodně jsem od tohohle filmu očekával a čekal, až konečně vyjde česká verze Vall-Iho, ale bylo to zbytečné, protože se v tomhle úžasném animákovi moc nemluví. Je to s podivem, ale ani to není zapotřebí. Nádherný příběh s okouzlující grafikou a dvěma roztomilými robůtky, tohle je další ze skvělých filmů pro rok 2008. Hudba je taky fajn a moc se mi líbilo, jakých způsobem se vývojářům a grafikům podařilo vtisknout animovaných postavičkám charaktery, až jako by nabyly lidských rysů. Moc pěkné, proto 5* nikoho nemůže překvapit. 5* ()

exitak

Tak tohle hluboce duchaplné dílo, je vhodné tak akorát pro americký dětičky, ty si z toho možná něco vezmou. Normálnímu, člověku to nic nedá, příběh nudný a tak křišťálově primitivní, že už ani ne v půlce víte celou pointu a to jak to skončí... Bohužel to není ani vtipné, po polovině to vyloženě nudí. Na hezkou grafiku a roztomilé láskyplné grimasy mě hoši tentokrát neutáhnete. Ne ne, velké zklamání! ()

TomikZlesa

Co mi vadilo nejcíc byla přítomnost opravdových lidí ve videích a ve skutčnosti byly pak místo nich takové buřtí prasátka. Z očekávané komedie se vyklubalo spíš robotí drama s dalším neblahým osudem lidstva. Inspirace Číslem 5 např. Terminátorem asi ne čistě náhodná. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (viac)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)