Jedenáctiletý Onnoval věří, že když ho něco příliš vytočí, může se proměnit ve vlkodlaka. A protože ho mají všichni ve škole s hvězdou Ginem v čele za blázna, uchyluje se Onnoval raději do světa strašidelných příběhů, které sám píše a kde se mstí všem posměváčkům. Pak se ale do věci vloží ďábelský Ferluci. A pokud ho holandský Harry Potter nezastaví, bude z blížícího se výletu třídy do Strašidelného parku pěkná polízanice... (oficiálny text distribútora)

Pitryx odpad!

Hernajs to byla blbina pro děti. Já skočil na to, že to je komedie. No, dobře mi tak. Sice jsem to dokoukal až do konce. Ale sežvejkal jsem si při tom palce nudou. Děj je zmatený, skáče z linie do linie a nenechá jedinou dojet v kuse. To se přece nemohlo líbit ani dětem. Ani těm hodně infantilním. Nakonec se to zvrtne v ještě větší blbinu s odpornou muzikou. ()

Tuomijoki

Zajímavý film nizozemské produkce je dobrodružným (s trochu hororových nádechem - rozhodně nečekejte kaluže krve či létající odřezky masa, na to jsou jiné filmy :)) filmem zaměřeným především na mladší publikum (zhruba do patnácti let), takže místnímu nízkému hodnocení se není co divit, ale kdyby hlasovalo právě mladší publikum, pro které ten film je natočený, hodnocení by bylo jistě vyšší. ()

SOLOM.

Tento film je určen hlavně pro děti, takže je jasné že dospělí nad ním ohrnou nos. Podobné je tomu i u mě. Kdybych měl děcka tak jim film asi pustím, protože bych nemusel mít strach, že by z něj měli nějakou psychickou ujmu na zdraví, ale mě to stačilo vidět jednou a už nikdy více. Herecké výkony, efekty i kvalita scénáře je podle mě na podprůměrné úrovni, protože znám několik podobných filmů a ty jsou mnohem lepší. V dětském světě filmů se meze fantasii nekladou a tak je velmi jednoduché stvořit vlastní svět plný kouzel a nadpřirozených bytostí. Proč by tedy i zde nemohl mít hlavní hrdina své tajemství a temnou minulost. O té se dozvíme díky kratinkému příběhu spisovatele a chlapcově představivosti, snu či vizy chcete-li. I zde se z outsidera přes noc stane hrdina, který zachrání nevinné lidské životy. ()

Mariin

Pro děti do 12 let je to docela silný horor. Principy dobra a zla jsou tu celkem správné, i když dobro tu má jen velmi slabounké a pouze morální opory. Rodiče chlapce Onnovala byli (zde zřejmě nechtěně) také docela perverzní a dosti nesympatické kreatury Jinak je to směsice dětského školního filmu s upírskými, démonickými i harrypotterovskými prvky. Strašidelná atmosféra je zde výtvarně i hudebně vytvořena celkem dobře. ()

Campbell

Celkem solidní dětský horor. Vidět ho zamlada tak se asi budu bát. Přeci jen hlavní záporák když odmyslím ty jeho debilní kecy byl strašidelnej. Hlavní dětský představitelé nebyly špatní, a dokonce se mi zdálo že i hrály. Jen jejich postavy nebyly nejlepší. Atmosféra tu je a na dětské publikum to může i zapůsobit. ()

• Jméno hlavního hrdiny Onnoval (Serge Price) je přesmyčkou jména autora knižní předlohy Paula van Loona. (Frigi)