Alfred Butterworth and Sons, Glebe Mills, Hollinwood

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
Veľká Británia, 1901

Marek1991

Potomkovia tých ľudia by sa potešili, ak by to vedeli, že tam majú predkov, otázka je skôr koľkí to vedia. Každopádne jednoduchý dokument, ale s historickou hodnotou. ()

Radko

Neobvykle čistý obraz zachytáva každodenné kráčanie obyvateľov Veľkej Británie. 100% mužov má baretky, 99% žien má na hlavách šatky alebo klobúky. Z množstva zachytených obyvateľov som zbadal cca päť prostovlasých žien či dievčat. V prvej tretine filmu si pár mládencov všimne kameru. Zámerne ostávajú v dave kráčajúcich pred ňou stáť a rôzne sa škeriť a rehotať do záberu. V 25. sekunde je možné v pravej časti obrazu vidieť muža postihnutého rachitídou (dnes viac-menej historickou chorobou, kedysi veľmi trápiacou industriálnu Britániu, vznikajúcu dôsledkom nedostatku vitamínu D či už nedostatočným zložením potravy alebo nedostatkom slnečného žiarenia v natlačených, tienistých robotníckych kolóniách). ()

Webb

Kameraman zaznamenal chůzi lidí snad všech věkových kategorií. Od dětí až po starší lidi. Video s komentářem ženského hlasu, které trvá 1 minutu a 41 vteřin. ()