Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

jinglesska

Jakýkoliv film s tématem o AIDS ve mě vždy něco zanechá, musím o tom nějakou dobu přemýšlet, Klub poslední naděje je famózní film a ještě famóznější jsou výkony herců. To co dokázal Matthew McConaughey se svojí postavou, na to asi nemám slov, opravdu klobouk dolů, kdybych si nepřečetla, že je to on, tak jsem ho nepoznala :-) Na tenhle film stálo za to, si počkat a u mě rozhodně patří mezi ty nejlepší, co jsem kdy mohla vidět. ()

BranuliQ

Klamal by som, keby som tvrdil, že veľmi dobrý dojem z celého filmu nemám len vďaka úžasnej ústrednej dvojke. To, čo predvádzali McConaughey a Leto je skrátka neuveriteľný herecký koncert. Oscary celkom zaslúžené. Tak či tak, videl som veľmi dobrý film s parádnym scenárom, ktorý vo svojom žánri, ktorý mimochodom až tak nemusím, právom zaberá popredné priečky. ()

andydufrsn

Vlastně nevím jestli se mi film líbil, rozhodně se mi líbil McConaughyho výkon. Ale jinak vážně nevím na druhou stranu jsem se nenudil protože mi ten film utek rychle aniž bych měl potřebu koukat na hodinky. Ta myšlenka že farmaceutické firmy brzdí v rámci navyšování zisků léčbu či vývoj nových léků není podle mého názoru až tak nereálná ()

gentleman

Konečne som videl Matthewa hrať, lebo to, čo stváral vo svojich filmoch predtým, bolo len, že sa tam trochu pomotkal, pousmieval a predviedol, že nechodí do fitka len špehovať čajky. Film nebol zlý, ale zas úplná pecka to tiež nebola. Neviem, čo konktrétne by som vytkol, nejako ma to nechytilo na to, aby som si to mal chuť pozrieť znova. Mathew sa však týmto filmom zaradil u mňa medzi hercov. ()

machopoltar

ked meťju fasol oscara za herecky vykon v tomto filme,,,mal som nervy, pretoze tie Becka co doposial tocil nestali za taku poctu ako je prave oscar - vrchol filmovej tvorby ,,,okrem temneho pripadu samozrejme,,,,bolo tam dost inych ludi ktorí by si to zasluzili viac,,,,ale vieme aka dokaze byt cervotocova americka umelecka akademia ktora udeluje tuto cenu,,,,,,,,,,,,,,,,no ,,,,,,,,,,,,,,,film som videl az po udelovani oscarov a musim uprimne priznat "klobuk dole" celemu filmu, jeho prevedeniu, myslienke a zvlast ukazat ludom ako to fungovalo a vs vieme ze dodnes funguje vo farmaceutickom biznise,,,,,pana woodroofa dal meťju tak brutalne dokonale,,,,film ukazuje velku politicku aj duchovnu vec o ktorej sa da debatovat a zamyslat donekonecna,,,, ()

Tempter

Jsou témata, do kterých se tak nějak člověku moc nechce. Film jsem proto odkládal a odkládal a pak jsem byl překvapen, kolik že těch témat tam bylo a jak se krásně překrývala. Není to jen o AIDS, umírání, depresi, ale i o svobodě, věčném boji proti byrokracii a na ní závislé lidské hlouposti, lidské vzájemnosti a pomoci, i kúsok lásky tam jakoby byl. Ten hlavní hrdina byl zpočátku vlastně dost nesympatický chlapík, ale vychrtlý Matthew na něm makal tak dlouho, až jsem ho začal mít docela rád. A tak jsem mu přál každý den navíc i když konec byl dopředu dán a 5 minut před koncem jsem usnul ( díky zpětný posuve ). Kdybych patřil mezi 4%, dal bych i za 5. Ten Jared má totiž fakt dost dobrý nohy... ()

smajki

Hezky natočené, silné téma plné emocí, lásky, nenávisti, boje slabých proti silným, promarněných dní a touze po životě. Matthew McConaughey byl opravdu výborný a klobouk dolů, jak dokonale fyzicky i duševně se dokázal připravit na tuto roli. Jareda Leto upřímně nemám moc rád právě proto, že se ve filmech velmi často přiklání k rolím, které mají co do činění s homosexualitou nebo transsexualitou, ale musím upřímně uznat, že zahrál výborně. Není vůbec divu, že si oba hlavní protagonisté odnesli za své výkony zlaté sošky. ()

suomifilm odpad!

Frajer žije nespútaným životom a skončí s AIDS. Potom čáry máry fuk sa začne hrať na spasiteľa všetkých ľudí s AIDS. 117 dlhých minút sa dej stále točí v slučkách. dávno som nebol tak unavený po dopozeraní filmu. To je jediné, čo si pamätám: únava po jeho konci. ()

Josefka

Je dobře, že Matthew odhodil rozhalenou košili plážového hocha a nasadil kovbojský klobouk, i za cenu toho, že přitom chytil HIV. Víc takových filmů.Smekám a práskám bičem. ()

Tereza11

Líbilo se mi nejvíc jak se k tomu celému Ron postavil, jak nefňuká někde v koutku, protože má Aids, ale ještě si na tom postaví byznys..Vyměkává svým jedinečným způsebem, začne si užívat života, cestovat pro vitamíny :-). má zdravější životní styl, a hlavně už není takový xenofob jako na začátku filmu.... Vůbec to nebylo citově vydírané drama....což jsem ráda Tento chlapík se prostě nevzdává sere na doktory, na farmaceutické společnosti a jde svou vlastní cestou....která vede klidně až do mexica :-) ()

Bejbina

Neskutečně vyhublí Mattew McConaughey (Ron Woodruff) a Jared Leto (Rayon) tvoří zvláštní dvojici, oba nakažení virem HIV, bojují v americkém zdravotnickém systému doslova o život. Ron, kovboj a playboy, musí vzít zavděk tímto spojenectvím, s transsexuálem, což by ho dříve ani nenapadlo. Musí přijmout svou diagnózu i informaci, že se jeho život počítá na dny. Rozhodne se s tím bojovat. Nedříve se spolehne na americký preparát, ale potom začne hledat alternativní cestu. S pomocí Rayon pašuje a distribuuje alternativní léky z Mexika i odjinud. Bojuje nejen s nemocí, ale i s úředníky, lékaři a farmaceutickými firmami. Bojuje o právo na volbu léčby. Aby byla jeho činnost legální, zakládá Dallas Buyers Club, kde na základě příspěvků dostávají nemocní příděl léků a vitamínů. Aniž si toho všimne, Ron se stává právoplatných členem komunity HIV pozitivních. Začíná chápat i Rayon, který/á je v podání Jareda Leta neskutečný/á. Oběma hercům vynesly jejich výkony Oskarové sošky. ()

Renassaince

Říkal jsem si, jak je možné, že Leonardo DiCaprio nedostal v tomto roce Oscara (Vlk z Wallstreet), po zhlednutí tohoto snímku jsem pochopil, že ho ani dostat neměl. "I ain't no faggot mutherfucker" ()

andy60

Odhaduju to tak na 20 kilo dolu, už jen za to si Mc Conaughey zaslouží úctu. Film samotný není žádná uslzená jednohubka, na divákovy city se tady netlačí za každou cenu, přesto příběh dojímá, pobaví a zaujme. ()

jatt

Woodroof je svojský a ani smrť by ho nezmenila. Na začiatku pri konverzácii s doktorom mi prišiel až veľmi vulgárny, časom ale človek zisťuje, že inak by to už nebol on. Jeho svojská povaha bolo to, čo mu pomohlo preraziť všetky prekážky, kde by iní už skončili. Moment prekvapenia nastane pri akceptovaní Rayon-a vrátane jeho transsexuálnych chúťok, ale silou žiť. Ide o dokonalý príklad, keď byrokracia ide proti zdravému rozumu aj cez mŕtvoly a peniaze zohrávajú hlavnú rolu pre farmaceutické spoločnosti a organizácie, ktorým ide viac o zisk ako o záchranu ľudských životov. ()

walsidal

„Klub posledné naděje" je zajimavý návrat do dob „počátků AIDS“ a celkem věrohodně předkládá pohled na svět, kde AIDS není jenom nemoc, ale taky business… Uznání zaslouží především Jared Leto jako Ray a Matthew McConaughey jako Ron, jehož přerod od zapřísáhlého odpůrce homosexuálů k přátelství Rayem je asi tím nejlepším, co film nabízí. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka