Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

zdenny

Skvělý výkon Matthewa McConaugheye, který pro svou roli musel obětovat dost ze své fyzické hmotnosti. Film nám mimo jiné ukazuje, že farmaceutický průmysl je velký byznys, na kterém se chtějí přiživit i někteří lékaři. Nemocný člověk je pak zatlačen do situace, kdy musí porušit platné zákonné normy. Chce-li žít a má-li k tomu dostatek síly a odhodlání. ()

Timak

Pořád trochu váhám s hodnocením, ale v jednom jsem si jistý - už dlouho jsem neviděl film, ve kterém by podali všichni hlavní herci tak precizní výkon. Jennifer moc nemusím, ale tady zahrála opravdu skvěle. Jared mi taky moc nesedí, ale tohle je nejspíš jeho životka. A Matthew? Celý Hollywood opěvuje jeho comeback, ale on byl vždycky dobrej a zde to jenom potvrzuje. Tito 3 rozehráli herecký gala koncert a musím smeknout svůj pomyslný klobouk, poklonit se a poděkovat. Protože nikdy bych nevěřil, že si oblíbím charaktery zahrané Miss Afleck a Mr. nebo Mrs.? Leto (vždycky byl tak trochu žena) a ještě k tomu v jednom filmu :-) ()

lykan9

Výborný film, ve kterém exceluje Jared Leto, který opět potvrdil to, že není jenom vynikající hudebník a zpěvák, ale je i geniální herec. Mimo to, díky tomuto filmu jsem konečně přišel na to, proč Matthew McConaughey vypadal tak příšerně ve filmu Vlk z Wall Street :-) ()

evuline

Matthew McConaughey jede a to pekelnou rychlostí. Po velmi specifické, i když v podstatě mini roli (která je ovšem nezapomenutelná) ve Vlkovi z Wall Streetu, pokračuje detektivem "divňoušem" z True Detective. Vše zakončuje Ronem W. a Klubem poslední naděje, který si svým námětem přímo "koleduje" (dle amerického naturelu) o nominace na plešouna. Popravdě řečeno, samotný film zase tak nadprůměrný není, tu nadprůměrnost rozhodně určuje kovboj Ron a zdatně mu sekunduje kamoš(ka) Rayon. ()

Killda

Na tohle se musíte podívat už jen kvůli životním výkonům Matthew McConaugheyho a Jareda Leta. Brilantní herecká jízda. A navíc velmi pravdivé poukázání na to, že kolikrát nemůžete věřit ani vlastnímu doktorovi. ()

zigíš

z naprostého kreténa šikovným podnikatelem (a člověkem) bez citového vydírání a se sentimentem nakonec (až) na konec ..respekt a sympatie (90%) ()

FrajerTom

Herecká filharmonie v podání Matthew McConagheyho, který si zde pravděpodobně střihl svůj životní part, a vynikajícího Jareda Leta, který svůj pokročilý stav nemoci i svou homosexualitu zahrál tak dokonale, že to podle mě rozhodilo i jeho přítelkyni. Dallas Buyers Club ani na chvilku nesklouzne k tomu aby se stal "druhou Philadelphií" - naopak především díky hlavní postavě je to svěží film plný života bez zbytečného hollywoodského patosu.. ()

vyfuk

Opravdu musím říct, že do roku 2014 vstupujeme perfektně pravou nahou všemi směry. Vlk z Wall Street byla klasická komedie, která ale měla svou vážnou notu. Zvážněli jsme v podobě Na život a na smrt s válečnou tématikou. Další film v řetězech a nyní AIDS. Viděl jsem pár filmů a též jsem měl možnost být na přednášce o tomto onemocnění a mohu říct, že je to v podstatě je z medicínského hlediska asi největší katastrofa za posledních sto let. Film mě překvapil svou poutavostí, která mě u monitoru držela celý film. Mohli by jsme Matthewa zařadit do stádia jedné půlky filmu a do té druhé... jak se z grázla stane anděl. Matthew skutečně ukázal úžasný výkon, ale podle mě... Leo si svého Oscara zaslouží už asi od svého prvního velkého filmu. Každopádně... fandím Klubu poslední naděje na Nejlepší film. ()

cpt.Lynch

První část filmu je perfektní, v druhé části se dílo opakuje, nepřináší nic nového a nastávají hluchá místa. Závěrem jsme naštěstí ušetření emotivních slzavých scén, to kvituji. McConaughy a Leto perfektní ()

ghatos

Na ceny vytvořený produkt - "silný" příběh, zvláštní charaktery, společenské téma = akademická onanie. Jared leto je vskutku nechutný :) . 39%. ()

Roseinka

Film, který musí mít zákonitě kolem 80%, protože je o AIDS? Nebo nevím. Film se mi tak nějak líbil, ale vůbec mě něčím nenadchnul nebo spíš mě něčím nedostal. Jasně, psychologická stránka je zde sehrána dobře, ale asi jsem už podobných žánrů viděla moc. Matthew byl skvělý, ale o tom jsem se přesvědčila už v nejednom filmu. Jeho zhubnutí kvůli roli je odporný, tudíž skvěle reálný, ale co by herec pro roli neudělal. Už to vidět nepotřebuju - asi proto, že nesnáším filmy o lidech, kteří si za svojí smrt můžou sami vlastní debilitou. Chtěla jsem především vidět, jestli si toho Oscara Matthew fakt zasloužil. A ano, zasloužil. ()

blackJag

Žádná protekce ani úlitba (ať už z jakýchkoliv důvodů) se nekoná. Tohle byly herecké výkony hodny nejvyššího uznání. Leto snad ještě o fous lepší než McConaughey. A zbytek filmu ani moc nezaostává. 85% ()

Puyi

Ještě teď si nejsem jist, jak film ohodnotit a to i několik dní po tom, co jsem ho viděl. Je nutno uznat, že herecké výkony v tomto případě byly oceněny zcela po právu. Když se k tomuto faktu přidá i silný příběh vzniká skvělý film, ale nevím tedy jestli až pětihvězdičkový. Možná časem. ()

Bagr_007

On ten příběh je sám o sobě výborný, ale McConaughey a Leto to famózním ztvárněním svých postav poslali ještě mnohem dál. Pro mě to nejlepší z typických oscarovek tohoto roku. ()

Kurikmoon

Prekvapivo dobré. Podľa začiatku som čakal , že ma to uspí. Ale opak bol pravdou. S pribúdajúcimi minútami ma to bavilo viac a viac. Matthew parádny, Jennifer nesklamala a Jareda som spoznal až keď sa prezliekol do šiat, s ktorými bol jeho filmový tatko spokojný. Príjemné, netlačí na pílu... Premýšľam, či ešte nezvýšiť hodnotenie... ()

Autogram

Jeden z najlepších filmov o AIDS, a možno aj najlepší. V každom prípade sa na neho Philadelphia nechytá. Vo veľmi pútavom balení dostávame celú podstatnú časť Ronovho života od jeho začiatkov ako rodeo-mana až po premenu na amatérskeho lekára a vedca. A tiež si film, podobne ako Ron, posvietil na farmaceutické firmy a úrady, ktoré sa sústredia na skutočné lieky až keď vyskúšajú všetky nefunkčné a polofunkčné alternatívy. Zostáva len dúfať, že dnes je to už inak. –––– Na základě vašeho zdravotního stavu a všech našich výsledků odhadujeme, ze máte třicet dní, abyste si uspořádal své záležitosti. – Tak já vám něco řeknu. Není NIC, co by zabilo Rona Woodroofa za třicet dní! –––– Užívejte si života. Je jen jeden. ()

JančiBači

Začiatok filmu v réžii Jeana – Marca Valléeho je svižný a divák sa hneď dostáva do deja a sleduje ako sa HIV pozitívny Ron Woodroof rozhodne bojovať napriek nepriazni osudu proti svojej chorobe. Vie, že nevyhrá, ale chce ešte žiť a svoju chorobu oddialiť. Napriek tomu, že to nie je správňak , toho chlapíka si vďaka jeho predstaviteľovi obľúbite. Matthew McConaughey svoju postavu, kvôli ktorej aj rapídne schudol, od začiatku zvláda s prehľadom. V poslednej dobe herecky dozrieva a vyberá si výborné filmové úlohy. Dúfajme, že časy, keď hral v romantických komédiách sú už definitívne minulosťou, pretože McConaughey je skvelý charakterový herec. Oscar, ktorého o mesiac dostane, bude preto zaslúžený. A toho druhého si odnesie Jared Leto. Tomu sa podarilo do úlohy transsexuála Rayona vžiť. Leto je už niekoľko rokov zárukou kvality, pretože na rozdiel od McConaugheyo on si vždy vyberal výborné úlohy vo výborných filmoch. Jeho snaha bude tiež ocenená Oscarom . Práve kvôli týmto hercom sa film oplatí vidieť. Jennifer Garner je zle obsadená a maximálne nevýrazná. Dallas Buyers Club miestami pripomína Formanov Ľud vs . Larry Flynt. Ku koncu ale pomaly stráca tempo. Žiadne vygradované finále ako sa na poriadnu drámu patrí nečakajte, pretože film tak ako život Rona Woodroofa pomaly vyšumí. ()

obivan568

Tak a v mužských kategoriích je rozhodnuto. Nejen Matthew, ale hlavně Jared Leto je tak uvěřitelnej teplouš (řečeno filmovým slovníkem, proti gayům nic nemám:) že bych ho od skutečnýho nepoznal. Ve filmech herecké výkony moc nehodnotím (teda pokud zrovna nelezu zdejším vrchním uživatelům do prdele), protože katastrofální film od katastrofy nezachrání, ale jednou za čas vyleze film, u kterýho to prostě udělám. Tím ale neříkám, že Klub je krom herců hroznej. :-) ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka