Kolbištěm briskního a především skvostně obsazeného švédského mysteriózního thrilleru je nemilosrdný svět velkých financí. A právě v něm se jako ryba ve vodě pohybuje i Thomas Skepphult, kterého zde ztělesnil vynikající dánský herec Mads Mikkelsen, známý českému divákovi především coby padouch Le Chiffre z bondovky Casino Royale. Nyní Thomase čeká velká událost, která by jej měla uvést mezi nejvyšší obchodní smetánku. Jenže pak se začne dít cosi neobvyklého a děsivého. Jako by se z Thomasovy minulosti vynořil duch, který se jej snaží zničit. A aniž by muž věděl, co se děje, lidé kolem něj padají k zemi jako mouchy a odnikud se noří tajemní vyděrači. Thomas je obviněn z vraždy svého mentora, a navíc mu kdosi vyhrožuje smrtí jeho rodiny. Je čas začít jednat, chránit své blízké a snažit se očistit své jméno. Kromě Mikkelsena se mohou diváci těšit také na syna slavného švédského otce Alexandera Skarsgårda, kterého bylo možné vidět ve skvělém válečném seriálu Generation Kill a v seriálu True Blood, a na Samuela Frölera. (oficiálny text distribútora)

emma53

Rozjezd byl skutečně nesmírně pomalý a než na to konečně trochu dupnuli, tak jsem myslela, že to snad vzdám. Jistě, že jsem do toho šla opět kvůli Madsovi, který do toho dal snad celý svůj um, ale stejně to můj průměrný dojem a ještě navíc s hodně ementálově děravým scénářem nezachránilo. A to celé zabalené do příšerného dabingu, takže víc než trojku nedám ani náhodou. A to je ta jedna hvězda navíc za Madse a za závěrečnou tečku. ()

Padme_Anakin

Velice nerada haním, takže to vezmu dnes večer z druhé strany.. Předně za zmínku stojí herci, ano, mám na mysli pány Madse Mikkelsena, krásně zahraná nejednoznačná postava, Samuela Frölera, skvělý záporák, moc se mi líbilo jeho ztvárnění psychouše, no a mladý Alexander Skarsgård, zvláštní, zajímavý, dobře koukatelný.. K tomu se domnívám, že tam, kde jsou ty opravdu velké prachy, se vždycky najde nějaká ta špína.. No a mám pocit, že bych mohla malinko vyvažovat zdejší celkem neoprávněné plivance, tj. odpady.. Film je na solidní tři hvězdy, já dávám čtyři, bavilo mě to, pánové byli báječní a v závěru to zastavené přehrávání kazety parádní.. Odkoukáno v původním znění s českými titulky.. ()

Dexter1

Všetci sa tu stažují na pomalý začiatok, lenže v tom pomalom tempe to ide až do konca. Nič čo by zaujalo. Po úteku z väzenia, nad ktorým by aj Michael Scofield z Prison Breaku žasol, som čakal, že sa to rozbehne. Lenže kamera štýlu, som amatér a toto je moja kamera a viem s ňou natočiť tieto roztrasené zábery ma úplne vyviedla z miery. Tento film je skôr výsmechom švédskej kinematografie než nejakým solídnym thrillerom. 1* je opäť len a len pre mňa, za to že som to vydržal až do "prekvapujúceho" konca. ()

Arsenal83

Čím to je, že takmer v každom filme musí mať Mikkelsen zlámaný nos, alebo niečo natrhnuté? Proste stále o niekto zbije, krv sa rinie z rôznych dutín, ale ten utrápený výraz mu k tomu pasuje a ja ho za to uznávam. Toto je taký škandinávsky pokus o Hollywood, amerikanizácia je v naháňačkách a strieľačkách, ale dokáže aspoň tak chladne držať v napätí. Ale zo severu máme kopu, až by som povedal celú haldu lepších filmov. Tento je v konkurencii právom niekde zabudnutý. ()

Mat21 odpad!

"Jestli chcete v businessu vydělat peníze, měli byste vědět jednu věc: nikdy nejde o štěstí." Posláním společnosti Nova Investment jsou investice do prestižních firem a následný prodej akcií v nejpříhodnější dobu. Ovšem vidina vysokých zisků si obvykle žádá i vysoké riziko podnikání. O tom se na vlastní kůži přesvědčí Thomas, když je obviněn z vraždy Willhema, spoluzakladatele společnosti, a končí ve vězení. Tím však Thomasovi trable teprve začínají. Záhy je osloven únoscem své malé dcery s požadavkem na vysoké výkopne. Potíž je, že všechny indicie vedou k osobě, která by již 7 let měla být pod drnem. ● Nejvyšším lákadlem filmu Exit je hlavní postava v podání Madse Mikkelsena, který mě velmi zaujal svými rolemi ve filmech Král Artuš a Casino Royale. O svém přehmatu ve výběru filmu jsem se však přesvědčil záhy a velmi rychle vystřízlivěl. Ač se film snaží udávat akční ritmus, je skrz na skrz špatný. Vesměs málo sympatičtí herci jsou střídáni herci naprosto nesympatickými. Dějová linie je kostrbatá, nelogická a málo uvěřitelná. Kamera působí příliš statickým dojmem bez špetky fantazie, za což by se nemusela stydět snad jen německá televize. ║26.12.2010║ ()

• Film sa natáčal v Štokholme (Švédsko) od 19. septembra do 11. novembra 2005. (Arsenal83)