Uncle Josh's Nightmare

všetky plagáty
Krátkometrážny / Komédia
USA, 1900, 2 min

Strýček Josh usne a ve snu se mu zjevuje čert v různých bizarních podobách. (zdeny99)

Trainspotter

Noční můru strýčka Joshe můžeme skoro považovat za předchůdce hororu. Svou roli svého času sehrála jistě i ta skutečnost, že lidé neměli ani páru, jak takový film vzniká, možná jim nějaký promítač vysvětlil, že v projektoru je světýlko, objektiv a průhledný pás s jednotlivými obrázky, které když se rychle za sebou promítnou vytvoří iluzi pohybu kvůli jisté vlastnosti lidského zraku. Ale určitě se nikdo neobtěžoval mluvit o tom, co je třeba střih, nebo, že se dá běžící film při natáčení filmu na cívku v kameře zastavit a proč by to také říkali, to by bylo to samé, kdyby nám kouzelník řekl, kde se vzal v jeho klobouku králík. A proto lidé žili v této sladké nevědomosti a jen zírali co se to na plátně děje a konkrétně v tomhle případě pak ani nemohli v noci spát, protože si mysleli, že je může potkat podobná příhoda jako strýčka Joshe. ()

hans500

Narozdíl od předchzích snímků (konkrétně "The Mystic Swing" a "Faust and Marguerite") již v tomto filmu Porter nevyužívá stop-trik samoúčelně, ale je zde využit s mírou a pro potřeby filmu (je tu již jakýsi příběh, který je až nápadně podobný pozdějšímu Mélièsovu "Le diable noir"). ()

PetraMishka

Strýček Josh má sen, ve kterém ho straší čert. Když ho zavře do truhly, zmizí mu postel a ještě něco, čert se objeví zpět a taky nějaká jiná postava. Je tu hodně lomení rukama, triky jsou trochu více propracované, ale jako celek se mi to nelíbilo. ()

Časové pásmo bolo zmenené